Sarah J. Maas odpálila knižní bombu – odhalila obálky i názvy pro ACOTAR 6 a 7
Sarah J. Maasová hodila fanouškům kost, a to pořádně velkou. Ze svého...
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání | Přejít ke košíku
Nacházíte se zde: Domů » Knihy » Kuchařky » Slavní šéfkuchaři » Roman Vaněk
Autor Roman Vaněk
Kniha ( pevná vazba )
Doposud nejrozsáhlejší publikace autora kuchařských bestsellerů Romana Vaňka z dílny Pražského kulinářského institutu.Téměř 700 stran, 700 fotografií předního českého fotografa Tomáše Berana, 90 příběhů, 50 receptů restaurací včetně jídelních lístků významných státních návštěv a receptů pokrmů z Pražského Hradu nabízí tato kniha poprvé široké… Přejít na celý popis
Doposud nejrozsáhlejší publikace autora kuchařských bestsellerů Romana Vaňka z dílny Pražského kulinářského institutu.Téměř 700 stran, 700 fotografií předního českého fotografa Tomáše Berana, 90 příběhů, 50 receptů restaurací včetně jídelních lístků významných státních návštěv a receptů pokrmů z Pražského Hradu nabízí tato kniha poprvé široké veřejnosti.Díky zachycení pomyslného zlomku času by tato „kuchařka“ fotografií, příběhů a receptů měla ukázat současnému širokému okolí i těm, kteří přijdou po nás, jak lidé v určité době pracovali, jak smýšleli, jak vypadali, co vařili. Měla by i za desetiletí ukázat, že i v době jejího vzniku (rodila se celé tři roky) tu žili lidé, kterým nespadl úspěch do klína, ale museli riskovat a vyvinout obrovské úsilí. Přesto svou práci bez veškerého patosu milovali, a co je víc, byli na ni přirozeně hrdí. Mým hnacím motorem byla touha – napsat velkou nadčasovou knihu, sled silných příběhů, v níž není důležitá logika řazení jednotlivých kapitol a ve které nezáleží na tom, zdali ten či onen na fotografii stále pracuje na stejném místě, nebo odešel zkusit štěstí jinam. Chtěl jsem, aby tuto knihu – a tentokrát to není jen čistě kuchařka – bylo možné otevřít na kterémkoli místě a začíst se do jednotlivých příběhů či se jen zasnít nad fotografiemi. Potažmo mít možnost prohlédnout si, či vyzkoušet recepty v ní uvedené.
4.4 z 5 8 hodnocení čtenářů
6× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 1× 1 hvezdička
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
Aneta Šimková registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Dala jsem knihu příteli k Vánocům a byl nadšený :-)
Pomohla vám tato recenze? Ano 63
Kniha, Pražský kulinářský institut, 2015, 9788087737217
Iva PS registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Ideální dárek pro muže. Je to krásné, obrázkové a velmi dobře se podle toho vaří.
Pomohla vám tato recenze? Ano 56
Kniha, Pražský kulinářský institut, 2015, 9788087737217
Veronika Vasková registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Dostala jsem ji k Vánocům a rovnou i s věnováním a podpisem pana Vaňka. Nádherná kniha, kvůli které budete mít chuť vyrazit do restaurace.
Pomohla vám tato recenze? Ano 49
Kniha, Pražský kulinářský institut, 2015, 9788087737217
Kateřina Šlajchrtová registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
4 z 5 hvězdiček dávám kvůli váze knihy. Kniha je opravdu neuvěřitelně těžká a také, že jsem doufala ve vícero receptů, především nějakých hezkých dezertů. Recepty jsou tam hezké, leč často nepoužitelné, pokud nejste milovníci mořských potvor a jiných oblíbených delikates. Co se týče obsahu jako samotného, kniha je velmi zajímavá a fotografie doplňují příjemný zážitek. Připravte svaly a vyražte pro tuhle krásku, protože když už nic a obsah vás nezaujme, můžete s ní aspoň posilovat.
Pomohla vám tato recenze? Ano 10
Kniha, Pražský kulinářský institut, 2015, 9788087737217
Petra Surówková registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Nádherná kniha
Pomohla vám tato recenze? Ano 6
Kniha, Pražský kulinářský institut, 2015, DEF0000044928
Průvodce pořadem Peklo na talíři, majitel Pražského kulinářského institutu. Roman Vaněk zvyšuje povědomí o kvalitním i snadném vaření.
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články Úterý 18. srpna 2026
Sarah J. Maasová hodila fanouškům kost, a to pořádně velkou. Ze svého...
Recenze Pondělí 17. srpna 2026
Jít k doktorovi je pruda. Při vstupu do nemocniční budovy se vzdávám...
Články Neděle 16. srpna 2026
My, fanoušci Marvelu teď rozhodně nemáme čas se nudit. Sotva jsme se...
Podcasty Pátek 14. srpna 2026
Podcast Buď inspirující pokračuje další epizodou! Tentokrát Klára...
Články Úterý 11. srpna 2026
Po třech hodinách skončila projekce, sál se ponořil do ohlušujícího...
Články Pondělí 10. srpna 2026
Prázdniny ještě zdaleka nekončí, ale váš seznam míst, která jste chtěli...
Recenze Pátek 7. srpna 2026
Musela přijít žena a ukázat mi cestu. Já, sudetský redneck, jsem viděl...
Články Pátek 7. srpna 2026
Čekání je u konce! Spustili jsme prodej vstupenek na uzavřenou autogramiádu...
Články Úterý 4. srpna 2026
Rozpálené slunce, ospalé francouzské městečko a vyprávění, které se...
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
Knihy v angličtině Vše
Dětská literatura Vše
Témata Vše
Unesl ji pro peníze, ale zradily ho jeho city...
Iris shání peníze na školné. Lakestone má splnit zakázku, která se týká právě jí. Temná romance o studentce a nájemném zabijákovi, jejichž osudy se nečekaně protnou.
Mohlo by vás zajímat
Beletrie Vše
Odborná literatura Vše
Naučná literatura Vše
Nová gotická dark romance
Mrtví živé učí. Anatomie hříchu v rukou nebezpečně přitažlivého patologa
Mohlo by vás zajímat
Beletrie Vše
Pro děti a mládež Vše
Naučná literatura Vše
Odborná literatura Vše
Ostatní Vše
Léto na ranči měl být útěk od problémů..
Místo klidu ji čeká přitažlivý šerif, stará tajemství a pocit, že ji někdo sleduje.
Mohlo by vás zajímat
Opakování na prázdniny
Základní školy Vše
Střední školy a gymnázia Vše
Jazykové učebnice Vše
Učebnice, co drží krok s dobou.
Nová generace učebnic, která jede podle nejnovějšího RVP, ne podle Windows 95.
Mohlo by vás zajímat
Společenské hry Vše
Karetní hry Vše
Albi - Kouzelné čtení Vše
Cestovní, SMART a další hry Vše
TOP hry
31 zločinů, 49 mrtvých těl, 11 vrahů, 12 sebevražd a jedno smrtící jídlo
Bizarní zločiny, podivné nehody a mrazivé pointy čekají na hráče, kteří se nebojí přemýšlet trochu jinak. Každá historka prověří logiku i fantazii.
Mohlo by vás zajímat
Hračky pro všechny Vše
Hračky pro holky Vše
Hračky pro kluky Vše
Miminka a batolata Vše
Dárek, který miminko zabaví od narození
Roztomilé senzorické hračky potěší doma, v postýlce i na cestách. Set je připravený v dárkovém balení, takže se skvěle hodí na baby shower nebo jako první překvapení pro nového člena rodiny.
Mohlo by vás zajímat
Školní potřeby Vše
Výtvarné potřeby Vše
Dárkový sortiment Vše
Ostatní Vše
Stromová města, rituální vraždy a zakázaná vášeň
Nová romantasy Šárky Przewozné vás vtáhne do světa bohů, proroctví a dávných lží, kde jediná dívka může změnit vše, čemu její rod po generace věřil.
ProhlédnoutDva sourozenci, jeden neúprosný svět.
Po zmizení matky zůstávají Kryštof a Ida sami a snaží se zvládnout každodenní život bez dospělých. Příběh o sourozeneckém poutu, dospívání a rozhodnutích, která přicházejí příliš brzy.
ProhlédnoutČeština od šestky až k přijímačkám
V deváté třídě se počítá každý dobře procvičený okruh. Souhrnná učebnice českého jazyka pomůže uspořádat učivo, trénovat přijímačkové typy úloh a připravit se s větší jistotou.
ProhlédnoutGóóól v kostičkovaném stylu
Minecraft Arcade Air Hockey přináší rychlou arkádovou zábavu přímo na stůl. Rychlé odpaly, těsné góly a zvukové efekty vytvoří pořádně živý herní zážitek.
ProhlédnoutLéto ve světě Barbie nikdy nekončí
Barbie Ken na pláži je připravený na den plný koupání, her a prázdninové pohody.
ProhlédnoutRok 2027 pod dračími křídly
Každodenní organizace v luxusním designu s ikonickými motivy ze série Empyrean od Rebeccy Yarros.
ProhlédnoutKaždý měsíc společně přečteme tisíce knih
Každý týden nové recenze, doporučení, tipy a čtenářské triky. Od zkušených redaktorů i našich knihkupců.
Nechte se inspirovatSpojuje nás nejen láska ke knihám. Knihy Dobrovský vždy budou rodinnou firmou, která pamatuje na své kořeny.
Přečtěte si náš příběhKaždý měsíc společně přečteme tisíce knih
Po–Pá: 8:00–17:00
Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a platí pro něj Zásady ochrany soukromí a Smluvní podmínky. | © 2001–2026 DOBROVSKÝ s.r.o. Všechna práva vyhrazena.