Halina Pawlowská

Halina Pawlowská je známá především jako moderátorka zábavných pořadů, redaktorka (časopis Glanc a Šťastný Jim), herečka a spisovatelka

Více informací

Ať už si ji vybavujete jako Halinu z Banánových rybiček, pořadu, který doplňovala vtipnými glosami či postřehy a za který získala cenu pořad roku v ankketě TýTý, jako tvář z editorialu společenských časopisů nebo jako šikovnou kuchařku, která nás ve svém kulinářském pořadu obohacovala moudry svých babiček, jistě víte i to, že je skvělou spisovatelkou. 

Život i přes nástrahy je paráda, jen musíš být lovec a ne návnada.

Halininy příběhy ze života baví již několik generací žen. Jsou humorné, některé pasáže působí jako by byly vystřižené z vašeho nepovedeného pondělního rána, u jiných nechcete věřit svým očím. 

Halina se narodila ukrajinskému básníkovi Vasilu Kločurakovi. Vystudovala FAMU, pracovala v Československé televizi, moderovala cestopisné a společenské pořady, stala se redaktorkou Story, Šťastného Jimu a později Glancu. 

Halina Pawlowská je držitelkou Českého lva. Její knihy jsou překládány do několika jazyků a kromě jejich psaní se nyní Halina věnuje vyhledávání nových zajímavých autorů pro česká nakladatelství. 

Sdílet 1

Doporučujeme Od nejnovějších Od nejprodávanějších Podle ceny

Vše Novinky Bestsellery

Řazení
Filtrovat

Knihy autora

Typ knihy

Stav

Hodnocení