Digitální minimalismus

Autor Cal Newport

Kniha ( měkká vazba )

E-shopové listy

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Magazín Knihkupec

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 249 Kč dárek zdarma v hodnotě 69 Kč

Magazín Knihkupec

Zkroťte návykové technologie a získejte zpět svůj čas a koncentraci. Digitální minimalisté jsou spokojení lidé, kteří nezažívají strach, že jim v online světě něco utíká. Nemají nutkavou potřebu neustále kontrolovat mobil, protože dobře vědí, které činnosti mají smysl a přinášejí jim skutečné uspokojení. Autor přelomové knihy Hluboká práce… Přejít na celý popis

Dny výhodných balíčků | Zásilkovna, Balíkovna a PPL výdejní místa za 19 Kč Do 10. března za doručení balíčků do Balíkovny, Zásilkovny či PPL výdejního místa zaplatíte pouhých 19 Kč. Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Zkroťte návykové technologie a získejte zpět svůj čas a koncentraci. Digitální minimalisté jsou spokojení lidé, kteří nezažívají strach, že jim v online světě něco utíká. Nemají nutkavou potřebu neustále kontrolovat mobil, protože dobře vědí, které činnosti mají smysl a přinášejí jim skutečné uspokojení. Autor přelomové knihy Hluboká práce tentokrát bije na poplach před závislostním chováním v digitálním světě, které se plíživě proměnilo v normu. Cal Newport přesvědčivě ukazuje, že nutkavé používání sociálních sítí a dalších digitálních výdobytků nám neposkytuje žádný hlubší užitek, ale naopak nás připravuje o čas, soustředěnost a naplňující mezilidské vztahy. Řešením je digitální minimalismus: používání technologií, při kterém se soustředíme na malý počet pečlivě vybraných digitálních aktivit. knize se mimo jiné dozvíte Jak provést digitální úklid a jak si po něm nastavit pravidla pro používání technologií. Pro koho je naše pozornost zdrojem zisku a jak funguje tzv. ekonomie pozornosti. Kolik desítek hodin měsíčně můžete díky digitálnímu minimalismu získat oproti průměrnému uživateli Facebooku. Proč je digitální minimalismus účinnější než utopická snaha o úplnou digitální abstinenci. Jak si zařídit pravidelné dávky samoty a získat potřebnou koncentraci. O autorovi Cal Newport je docentem informatiky na Georgetownské univerzitě a autorem šesti knih, k nimž patří i bestsellery Hluboká práce a Tak dobří, že vás nepřehlédnou. Nenajdete ho na Twitteru, Facebooku ani Intagramu, ale často ho lze zastihnout doma ve Washingtonu, D. C., s rodinou nebo při psaní článků pro web calnewport.com.

Sdílet 0

Nakladatel
Zoner Press
datum vydání
15.11.2019
ean
9788075550880
Počet stran
232
jazyk
čeština
Vazba
měkká vazba
isbn
978-80-7555-088-0

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.0 z 5 4 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

  • 4 z 5 hvězdiček Petra registrovaný uživatel

    Skvělá kniha, která vám pomůže zbavit se závislosti na digitálních technologiích. Mně konkrétně pomohla hlavně s mobilem. Začala jsem místo sjíždění instagramu číst a při jídle nechat telefon daleko od stolu. Nejvíce se mi ulevilo po vypnutí všech upozornění - už mě tolik neláká na ně klikat. Knížka obsahuje zajímavého příběhy a užitečné rady, určitě doporučuji mladé generaci!

    Kniha, Zoner Press, 2019, 9788075550880

  • 4 z 5 hvězdiček Adam Řičánek registrovaný uživatel Zakoupil produkt

    Jelikož jsem se od sociálních síti odtrhl ještě předtím než jsem se dozvěděl o této knize mohu říct ze mám z knihy radost kolik zde bylo myšlenek a úvah které mi běželi hlavou zrovna když jsem byl v období opouštění soc. síti. V knize mě taktéž dost zaujala část samoty, se kterou se dokážu ztotožnit a dozvěděl jsem se spoustu zajímavostí, avšak nějaké části knihy byly (samozřejmě jak pro koho) moc zdlouhavělé nebo i nudné. Ale nakonec knihu mohu vřele doporučit těm které zajímá téma sociálních sítí ale i obecně všech digitálních zařízení.

    Kniha, Zoner Press, 2019, 9788075550880

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 339 Kč Nápověda
Další knihy autora