Robin S. Sharma

Robin S. Sharma*Port Hawkesbury, Kanada, 1965

Robin S. Sharma je kanadský spisovatel, který patří mezi největší světové špičky v oblasti „leadership“ a osobního rozvoje. Napsal několik bestsellerů, mezi nimiž nejjasněji zazářil Mnich, který prodal své Ferrari (1997). Je zakladatelem společnosti Sharma Leadership International, tréninkové firmy s cílem pomáhat lidem a společnostem k růstu. Jeho koučink využívají rockové hvězdy, aristokraté, milionáři i prostí ředitelé. Na své velkolepé události si ho žádají společnosti jako Nike, Microsoft nebo NASA.

Více informací

Narodil se ve městě Port Hawkesbury provincie Nové Skotsko v Kanadě. Vystudoval práva na Dalhousie University, načež pracoval jako úředník nejvyššího soudu a žalobce pro kanadskou vládu. Jeho společnost pořádá semináře o hledání smyslu života i jeho naplnění, o uvědomování si sebe sama, svých hodnot a možností, a především se zaměřuje na rozvinutí vůdčích schopností, které jsou jádrem každého člověka.

Debutoval roku 1995 s titulem Megaliving!: 30 dní k perfektnímu životu, kde se věnoval tzv. stres managementu a duchovnu. Svou první knihu si vydal sám, s edicí mu pomáhala matka a údajně všech 2000 výtisků skladovali v kuchyni. Poté následovaly v rychlém sledu jeden bestseller za druhým.

Jeho Mnich z roku 1997 vypráví příběh bohatého a slavného právníka, jenž hledá skutečný smysl svého života a odpovědi získává pomocí prastaré filosofie v Indii. Otázky toho, co tu po sobě zanecháme po smrti, řeší v knize Kdo bude plakat, až tady nebudeš z roku 1999. Pomocí veleúspěšné knihy Vůdce, který nepotřeboval žádný titul (2010) radí lidem na cestě k úspěšnému životu, a tento bestseller se záhy stal číslem 1 mezi byznysovými knihami na Amazonu.

Neméně úspěšné jsou také Mudrc, surfař a byznysmenka (2002), Jak se stát mistrem svého života (2006) či Umění vést (2014). K legendárnímu Mnichovi se pak vrací ještě několikrát, a to skrze Rok s mnichem, Putování s mnichem nebo Mnichovy tajné dopisy (2004-2011). Jeho knih se prodalo více než 15 milionů výtisků v 75 zemích světa.

Vede vlastní blog, kde nabízí tréninková videa, podcasty, online mentoring a mnoho dalšího. Zajímá se také o kvalitu života a sny dětí, proto založil vlastní charitativní nadaci The Robin Sharma Foundation for Children (RSFC), kam mohou lidé přispět na podporu dětí celého světa. Protože jak říká sám Sharma, „jediná radost, která trvá, je radost z rozdávání.“

Sdílet 0

Doporučujeme Od nejnovějších Od nejprodávanějších Podle ceny

Vše Novinky Bestsellery

Řazení
Filtrovat

Knihy autora

Typ knihy

Stav

Hodnocení