Oheň probuzení

Autor Anthony Ryan

E-kniha

E-kniha

 • Ihned ke stažení

První díl nové série Draconis Memoria od autora bestsellerové trilogie Stín krkavce. V rozlehlých oblastech ovládaných Kovolodním obchodním syndikátem neexistuje cennější surovina než krev draggů. Po vykrvení v zajetí chovaných či v přírodě ulovených Červených, Zelených, Modrých a Černých draggů lze vydestilovat elixíry, které obdarují závratnými… Přejít na celý popis

Kate Dramis: Prokletí svatých Je jejím posláním zachránit království, nebo ho zničit? Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

První díl nové série Draconis Memoria od autora bestsellerové trilogie Stín krkavce.

V rozlehlých oblastech ovládaných Kovolodním obchodním syndikátem neexistuje cennější surovina než krev draggů. Po vykrvení v zajetí chovaných či v přírodě ulovených Červených, Zelených, Modrých a Černých draggů lze vydestilovat elixíry, které obdarují závratnými schopnostmi nepočetnou skupinku mužů a žen známých jako Krvožehnaní. Málokdo však ví, že jednotlivé rody draggů chřadnou. Jejich krve se nedostává a válka s Korvantinskou říší se blíží. Poslední naděje Syndikátu se upírají k nejasným zvěstem o existenci dalšího druhu dragga — mnohem mocnějšího, než jsou ostatní — a k hrstce vyvolených, kteří se ho nyní musejí pokusit najít.

V příběhu se postupně prolínají osudy tří hlavních hrdinů. Claydon Torcreek, zlodějíček a neregistrovaný Krvožehnaný, se nedobrovolně ocitá ve službě Syndikátu a je vyslán pátrat v neprobádaných pustinách po legendárním tvorovi. Lizanne Lethridgová, prvotřídní agentka a nájemná vražedkyně, riskuje život na výzvědné misi do srdce nepřátelského území. A Corrick Hilemore, podporučík na Kovolodním křižníku, po bitvě s piráty a následně s korvantinskou flotilou dopluje až na kraj světa a do nebezpečí mnohem většího, než mohl tušit.

Všichni tři musejí svést neúprosný boj, aby odrazili nástup zničující války, nebo jí padli za oběť.

-----

 

Ryan obratně, realisticky a s nenucenou dovedností balancuje mezi dračí fantasy, špionážním thrillerem a steampunkově námořnickým románem.
- Publishers Weekly

Oheň probuzení je úžasné dílo představivosti s množstvím zvratů, osvěžujícím odlišným prostředím a výborně vystavěným světem. Skvělé čtení.
- Mark Lawrence, spisovatel

Ryan vytvořil poutavý a magický svět, kterým čtenáře provádí ve skvěle napsaném románu, u něhož je jisté, že se zařadí mezi další fantasy klasiky.
- The Huffington Post

Fascinující svět, kterému vládnou korporace a kde velká část moci pochází z dračí krve, poskytuje přitažlivé prostředí pro rozsáhlý epický příběh. Zběsilé tempo a touha dozvědět se víc mohou za to, že je tak působivý.
- Locus

Anthony Ryan (nar. 1970) pochází ze Skotska, vystudoval historii, žije a pracuje v Londýně. Dlouho byl zaměstnán v britské státní správě a po úspěchu prvního dílu bestsellerové trilogie Stín krkavce začal psát na plný úvazek. Oheň probuzení je první díl fantasy série Draconis Memoria. Druhý díl The Legion of Flame připravujeme k vydání na jaro 2019.   

Sdílet 0

série
Draconis Memoria 1. díl z 3
Další ze série
1. Oheň probuzení
2. Legie plamenů
3. Říše popela
kategorie
E-knihy » Beletrie » Sci-fi, Fantasy a Komiksy » Fantasy
Témata
Londýn fantasy draci magie
Nakladatel
Host
jazyk
čeština
Počet stran
656
datum vydání
1.01.2018

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.8 z 5 32 hodnocení čtenářů

27× 5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

 • Petr registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

  jesnoduse jednim dechem

  Přečíst více
 • Shira009 registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace

  Úžasná a zároveň nezvyklá kombinace steampunku, fantasy a sci-fi. Anthony Ryan s pevnou mistrovskou rukou propojuje nejrůznější prvky fantasy a vytváří nejen živý, ale i fascinující svět plný magie, draků a tajemství. Kniha je rozdělená do tří pohledů, přičemž všechny dějové linie skvěle fungují. Autorův styl je sugestivní, poutavý, přitahuje pozornost a udržuje napětí a zájem od první kapitoly do poslední. Příběh poskytuje dostatek akce, dramatických zvratů i emocionálních momentů. Je plný politických intrik a strategických manipulací. Ryan se nebojí zkoumat témata jako moc, věrnost a morální rozhodnutí, což bezpochyby dodává na komplexnosti a atraktivitě. Oheň probuzení je skvělá volba pro všechny fanoušky epických fantasy, kde dominují silné postavy a morální dilemata.

  Přečíst více
 • Lucie L. registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Ačkoliv toto není můj obvyklý žánr, díky kladným recenzím, dobré ceně a hlavně mnoha stránek jsem to riskla a knihu zakoupila. Koupě určitě nelituji, Claye jsem si ihned zamilovala. Co se týče psaní je pravda, že mi chvilku trvalo si na tento styl zvyknout. Po pár stránkách vás děj vtáhne do sebe, takže si zvyknete jak na styl psaní tak i na dobu v které je celá kniha popsána. Draci jsou úchvatní a postavy sympatické. Doporučuji, nebudete litovat a já se jdu začíst do druhého dílu :-)

  Přečíst více
 • Martin Práde registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Skvele propojene dejove linie... skvele napsano.... doporucuji.

  Přečíst více
 • Kateřina Hušková registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

  Kniha přečtena jedním dechem. Moc hezká série. Doporučuji.

  Přečíst více
Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 289 Kč Nápověda
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora