Šedí bastardi E-kniha

E-kniha

 • Ihned ke stažení

Krví nasáklé fantasy plné sarkasmu a temnoty Žít v sedle! Zemřít na mazlovi! Takové je krédo poloorků obývajících Souzené země. Tito bývalí otroci střeží svůj neutěšený kraj na hřbetech obřích divokých prasat, jimž přezdívají mazlové. Jsou tím jediným, co stojí mezi honosným a bohatým královstvím lidí, Hispartou, a divokými tlupami čistokrevných… Přejít na celý popis

S Julesem Vernem na dovolenou? Audiokniha Vynález zkázy ZDARMA Užijte si na cestách poslech nové audioknihy Julese Verne ZDARMA! Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Krví nasáklé fantasy plné sarkasmu a temnoty

Žít v sedle! Zemřít na mazlovi! Takové je krédo poloorků obývajících Souzené země. Tito bývalí otroci střeží svůj neutěšený kraj na hřbetech obřích divokých prasat, jimž přezdívají mazlové. Jsou tím jediným, co stojí mezi honosným a bohatým královstvím lidí, Hispartou, a divokými tlupami čistokrevných orků.

Šakal střeží svůj kraj coby člen Šedých bastardů, jednoho z osmi bratrstev, která přežila kruté obléhání Souzených. Mladý a ctižádostivý kříženec již dlouho nesouhlasí s rozhodnutími vůdce a zakladatele Bastardů, válečníka zvaného Jílmistr, a usiluje o jeho sesazení. Na své straně má věrného trojkrevného přítele Kaňoura a Nádhernou, jedinou jezdkyni v kopytu.

Když do pevnosti Šedých bastardů zavítá cizí čaroděj, plány na svržení šéfa jsou prozrazeny a Šakal se musí vydat na cestu. Během svého putování se utká s nebezpečnými protivníky: magickými kalňáky, hispartskými třasořitky, siláčími hordami i hrozivými kentaury, kteří za Zrádcova měsíce vyjíždějí vykonávat své krvavé rituály. Při hledání pravdy se Šakal musí rozhodnout, komu zůstane věrný, a najít si své místo ve světě, který odměňuje jen zlovolné.

 ––––

Špinavý, krví nasáklý skvost, který působí jako Šílený Max odehrávající se v Tolkienově Středozemi.
– Kirkus Reviews

Román, který osvěžuje tradiční žánr velice živým a zábavným způsobem. Fantasy verze Zákonu gangu se může zdát jako nepravděpodobný výchozí bod pro vynikající román, ale Jonathan French to zvládl bravurně.
– Anthony Ryan, autor trilogie Stín krkavce

Tohle je rozhodně nejšpinavější fantasy, jaké jsem kdy četl, poráží dokonce i Temné bratrstvo — asi tak o faktor deset… možná i sto. Tato kniha se mi vážně líbila. Má charisma. Je velmi zábavná, směřuje k vzrušujícímu závěru a nutí mě těšit se na další díly.
– Mark Lawrence, autor trilogie Roztříštěná říše

Sdílet 0

série
Souzené země 1. díl z 3
Další ze série
1. Šedí bastardi
2. Praví bastardi
3. Svobodní bastardi
kategorie
E-knihy » Beletrie » Sci-fi, Fantasy a Komiksy » Fantasy
Nakladatel
Host
jazyk
čeština
Počet stran
461
datum vydání
1.01.2019

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.5 z 5 15 hodnocení čtenářů

11× 5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

 • Petr Kuncl registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Povětšinou dost čtivé. Ale hlavní zápletka mi přišla až nepravděpodobně spletitá, jakoby ji autor vymýšlel za pochodu a ne, že by od počátku měl jasnou představu, o čem ten příběh vlastně bude. Jednání hlavního hrdiny se mi také zdála podezřele složitá. Nechybí tomu ale vtip a neokoukaný autorův styl psaní. Po dlouhé době konečně fantasy, které zaujalo hned prvními stránkami a nepustilo až skoro do konce.

  Přečíst více
 • Robin K. registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

  Šedí Bastardi jsou parádní oddechovou jízdou! Spousta pikantních hlášek, sarkasmu, špíny, ale i opravdových hodnot, kterých si každý člověk cení. Atmosféra drsné země a zákonů kopyta na mě dýchla hned od prvních stránek a nepřestala až do konce. Akce je tam více než požehnaně, ale logicky a nijak násilně vlepené a soubojové scény jsem si dokázal dobře představit. Prvotní unáhlené domněnky hlavního hrdiny, které utvářejí nosnou zápletku, jsem vstřebával sice pomaleji a s pozdviženým obočím, ale následný zvrat vše proměnil jen v touhu číst neustále dál. Ačkoliv jsem tak do půlky knihy očekával, že rozehraný příběh se v této jedné knize nestihne uzavřít, opak se stal (bohužel) pravdou a vše má dostatečně logické zakončení. V další připravované knize "Praví bastardi" se tedy rozehrává nový příběh s jiným hlavním hrdinou (hrdinkou). Na knize jde poznat, že jí napsal člověk, který je zároveň fanouškem RPG her (stejně jako já). O to více jsem si pak dokázal představit jednotlivé kapitoly jakožto samostatné úkoly hlavního hrdiny. Celkové hodnocení: první část knihy (před zvratem) 4 hvězdy, druhá část po zvratu 5 hvězd. Celkově zaokrouhleno na pět hvězd - ke konci jsem skutečně četl jedním dechem.

  Přečíst více
Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 249 Kč Nápověda
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora