Vyvrhel

Autor Anthony Ryan

E-kniha

E-kniha

 • Ihned ke stažení

První díl nové trilogie Úmluva oceli od mistra epické fantasy Anthonyho Ryana  Alwyn se narodil uprostřed občanské války v království Albermaine a vyrostl mezi zbojníky. Pálí mu to a naučil se zručně zacházet s nožem, uprostřed hlubokého lesa se cítí svobodný a mezi lapky má to, co nikdy… Přejít na celý popis

Elena Armas: Americký milostný experiment Sexy románek, který vám ukáže, že sympatická pánská společnost si umí hravě poradit nejen se zříceným stropem, ale i tvůrčím blokem! Jen musí Rosie chytit příležitost (nebo Lucase?!) za pačesy. Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

První díl nové trilogie Úmluva oceli od mistra epické fantasy Anthonyho Ryana 

Alwyn se narodil uprostřed občanské války v království Albermaine a vyrostl mezi zbojníky. Pálí mu to a naučil se zručně zacházet s nožem, uprostřed hlubokého lesa se cítí svobodný a mezi lapky má to, co nikdy neměl — přátele a rodinu. Zrada však obrátí jeho život naruby a udá mu úplně nový směr, plný krve a pomsty. A Alwyn nakonec narukuje do královské armády. 

Bojuje pod velením šlechtičny Evadine Courlainové, kterou pronásledují vidění démonické apokalypsy. Aby se Alwyn mohl pomstít, musí přežít válku a smrtící intriky urozených. Do pohybu se však dávají temné síly, lidské i nadpřirozené, a snaží se Evadinin vzestup za každou cenu překazit. A Alwyn se musí rozhodnout — stane se válečníkem, nebo navždy zůstane psancem? 

–––

Vyvrhel představuje Anthonyho Ryana v jeho nejlepší formě. Svižný, brutální fantasy román s postavami většími než život a zápletkou plnou intrik a napětí.
— Grimdark Magazine 

Ryan v tomto úvodním dílu fantasy trilogie ohromuje. Drsný a dobře vylíčený příběh přináší zážitek nejen fanouškům George R. R. Martina.
— Publishers Weekly 

Drsný, srdcervoucí příběh o zradě a krvavé pomstě.
— John Gwynne, autor série Věrní a padlí 

Sdílet 0

série
Úmluva oceli 1. díl z 1
Další ze série
1. Vyvrhel
kategorie
E-knihy » Beletrie » Sci-fi, Fantasy a Komiksy » Fantasy
Nakladatel
Host
jazyk
čeština
Počet stran
632
datum vydání
1.01.2023
 • Jana Palkovská Jana Palkovská

  Skotský spisovatel a mistr epické fantasy a sci-fi Anthony Ryan má v Česku na kontě již tři úspěšné série - dvě z nich se věnují postavě Vélina, hrdiny, který si podmanil srdce desetitisíců fanoušků po celém světě, třetí čtenáře zavedla do steampunkového světa s draky. Jeho knihy se vyznačují promyšleným dějem, mnohovrstevnatými postavami, velkým množstvím intrik, ale i naturalistickými popisy bitev. Nyní Ryan přichází s Vyvrhelem, který už na obálce slibuje krvavou řež a drsné čtení. A tentokrát vás zavede do temného světa zbojníků. Do světa, kde si člověk nikdy nemůže být jistý, kdo mu v příští chvíli vrazí nůž do zad…

  Celá recenze

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.8 z 5 6 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 4.8 z 5

 • Lucyvase4 registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace

  Kniha mne velmi bavila. Hned při jejím otevření jsem si říkala, že to bude pecka. Mapa a seznam postav. To vše najdete hnedka na začátku. Seznam postav se vážně hodil. Hodně mi pomohl zorientovat se v ději. Nadšená jsem byla i z mapy. Bohužel více na začátku než v příběhu samotného čtení. Tady jsem zjistila, že mapa neni moc podrobná a v tomto díle spíše zbytečná. A.Ryan má silný vypravěčský talent. Jeho dlouhé opisy pocitů, emocí hl.hrdiny, myšlenek a úvah. Pro mne super. Tohle mám ráda, dokáži se pak lépe vcítit do postav a děje. Pro někoho to ale může být až moc. Dokazuje to ostatně i naše společné čtení. Někteří tuhle knihu po pár stránkách vzdali. Pokud máte rádi fantasy plné magie a nadpřirozených bytostí, tady je nenajdete. Jedná se spíše o historický svět plný rytířů , zbojníků, politiky s pouze malým náznakem nadpřirozena. Tento svět je ale skvěle vykreslený. At už se jedná o politiku, bitvy, rasy lidí, kteří tu žijí, víru. Akce a napětí se střídá s nudnějšími popisnými pasážemi. O zvraty ale není nouze. Nikdy si nemůžete být jistí, kdo bude dalším mrtvým. Na tohle má Ryan talent podobně jako G.R.R. Martin. Moc se mi také líbilo, že konec není tak moc otevřený. Pokud by jste tedy nechtěli číst další díl, nemusíte. Autor pěkně uzavřel jednu kapitolu Alwynova života. A co mu přinese další je zatím ve hvězdách. Já se na to ale moc těším. Kniha je plná úžasných citátů. Za zmínku stojí např.: "Válka není nikdy spravedlivá, ať dopadne jakkoliv." "Falešná přísaha nemá žádnou váhu a jediné, co ti přinese je nedůvěra a nepřátelství druhých. Takže, když dáš své slovo, dodrž ho." "Každý jde svou cestou, každý potká svůj osud." Až na tu mapu a místy pomalejší nudnější příběh skvělé.

  Přečíst více
Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 429 Kč Nápověda
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora