Písně temnoty

Autor Anthony Ryan

E-kniha

E-kniha

 • Ihned ke stažení

Čtyři česky dosud nepublikované novely a povídky ze světa Vélina Al Sorny  Během doby, kterou Anthony Ryan strávil psaním trilogie Stín krkavce se svým legendárním hrdinou Vélinem Al Sornou, se rozhodl prozkoumat minulost a příběhy známých postav v kratších textech.  Všechny čtyři novely a… Přejít na celý popis

Pán a kocour Připomeňte si, že láska může změnit vše. I ta zvířecí, úplně nečekaná. Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Čtyři česky dosud nepublikované novely a povídky ze světa Vélina Al Sorny 

Během doby, kterou Anthony Ryan strávil psaním trilogie Stín krkavce se svým legendárním hrdinou Vélinem Al Sornou, se rozhodl prozkoumat minulost a příběhy známých postav v kratších textech. 

Všechny čtyři novely a povídky nyní vycházejí česky v jednom svazku — fanoušci série se tak budou moci zřejmě naposledy vrátit do oblíbeného světa. 

Ve strhujících vyprávěních plných tajemství, magie, intrik a bojů nahlédneme do doby dávno před vznikem Sjednoceného království, ale i do dějů osvětlujících mnohá tajemství dobře známých příběhů. 

–––

Ryanovi se daří dosáhnout všech předností epické fantasy — drsné prostředí, prastará magie, nelítostné intriky, rozkoly a krvavé střety.
— Publishers Weekly 

Ve výsledku je tak celá trilogie opusem, který v sobě spojuje to nejlepší z klasik, jako je Eddingsovo Elénium, ale také z těch nejlepších hrdinských fantasy od Davida Gemmella.
— Pevnost o trilogii Stín krkavce 

 

Sdílet 0

Nakladatel
Host
Počet stran
304
datum vydání
1.01.2023

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.6 z 5 7 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

 • David Slezák registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Velmi příjemné překvapení. Ne snad, že bych od Ryana nečekal prvotřídní kvalitu, ale přeci jen podobné sbírky povídek často úplně nepřesvědčí. První dvě povídky (Paní vran a Zástupy mrtvých) byly naprosto fantastické a skvěle využívají svět a některé vedlejší postavy, které známe ze Stínu a Čepele krkavce. Byl jsem naprosto unešen, jakou akcí, spádem a napětím tyto povídky dokázal Ryan obdařit. Povídka Lord výběrčí taktéž nebyla vůbec špatná a oceňuji, že i takto krátké povídku se autorovy povedlo jemně provázat s jednou z předchozích. Zatímco první dvě se dají číst zcela bez znalosti předchozích románů, tady je už množství narážek a čerpání z příběhu Stínu krkavce zcela evidentní. Celkově mi připadala o něco slabší a chaotičtější. Poslední část Souboj dvou zel je psána ve formě jakéhosi historického výzkumu Lorda Vernierse a upřímně mě moc nebavila a měl jsem pocit, že je zařazena spíše jako výplň. Možná je to tím, že fiktivní historie bez silného příběhu celkově příliš nemusím. Moc pěkné sbírce kratších povídek ze světa Krkavce dávám 4* a doufám, že se autor někdy odhodlá tento úžasný svět ještě rozšířit. Paní vran 5* Zástupy mrtvých 5* Lord výběrčí 4* Souboj dvou zel 2*

  Přečíst více
 • Lenka registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Kniha je super a dobře se čte, jako vše od Ryana. Příběhy jsou krásným doplněním světa stínu krkavce. Poslední povídka stylem kroniky se sice trochu hůře čte, ale první tři toto menší mínus více než vynahradí. Doporučuji přečíst, pokud si chcete doplnit děj původní trilogie a nebo se chcete stát odborníky na víno (včetně toho otráveného).

  Přečíst více
 • V registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Ikdyž jsem očekával příběhy jiných postav, tak jsem byl nakonec velmi mile překvapen.

  Přečíst více
Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 279 Kč Nápověda
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora