Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Marie a Magdalény - Lenka Horňáková-Civade

Marie a Magdalény

Lenka Horňáková-Civade

Četl(a) jsem
Chci přečíst

4.0 z 5 hvězdiček 3 hodnocení čtenářů

Kniha (pevná vazba)

222 Kč s DPH
Ušetříte 26 Kč Běžně 248 Kč

Popis

Magdaléna, Libuše, Eva… jedna rodová linie a stejný osud: všechny vyrůstají bez otce. Magdaléna zažila nacistickou okupaci, Libušino dětství, rámované kolektivizací, končí za okupace vojsky Varšavské smlouvy, Eva je dítětem normalizace. A jedna po druhé svým osobitým způsobem vypráví o lásce, o naději, o světle v temnotách a o vnitřním zdroji síly, která každé z nich umožní nést hlavu vztyčenou navzdory nepřízni osudu i historie. A jedna po druhé vypráví i o Marii, jejich matce, babičce a prababičce, která jako archetypální ženské božstvo onu sílu opatruje a šíří. Lenka Horňáková-Civade pevným, a přitom křehkým, průzračným a zpěvným stylem prostřednictvím svých hrdinek vystavěla rodinnou ságu, příběh jedné rodiny, navzdory tragickým okolnostem velmi prostý, navzdory velké historii velmi všední a navzdory obyčejnosti velmi silný.

Sdílet 0

datum vydání
únor 2017
počet stran
216 stran
vazba
pevná vazba
Nakladatel
ARGO
isbn
978-80-257-2044-8
ean
9788025720448
velikost
135x208mm
hmotnost
0,334

Bestseller v knihy Dobrovský

872. v e-shopu | 838. minulý týden | 56. nejlepší dosažené 13.04.2017

43. v Česká a slovenská beletrie | 44. minulý týden | 1. nejlepší dosažené 24.05.2017

1. v Velký knižní čtvrtek | 1. minulý týden | 1. nejlepší dosažené 24.05.2017

Hodnocení čtenářů

4.0 z 5 3 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

  • 5 z 5 hvězdiček

    Tak tohle mě fakt bavilo (o čemž svědčí už fakt, že jsem knihu zhltla během dvou dnů)! Marie a Magdalény, příběhy tří žen, pocházejících z jedné rodové linie. Co je všechny mimo jiné spojuje je fakt, že ani jedna z nich nemá otce a je takzvaným "parchantem", to je v příběhu podle mě významným bodem. Kniha je rozdělena na tři části, v každé z nich poznáváme odlišnou dobu a díváme se na svět z pohledu jiné ženy. Magdaléna, která zažila nacistickou okupaci, Libuše a její dětství v období kolektivizace a v neposlední řadě Eva, jež je dítětem normalizace. Všechny tři, navzdory nejednoduchému životu, ale mají hlavu vztyčenou a uvědomují si svou vnitřní sílu, která je všechny spojuje. Kniha je to silná, na jejím konci jsem měla dokonce husí kůži. Skvělost skvělost skvělost!

  • 3 z 5 hvězdiček

    Knížka je psána velmi poutavě, avšak množství tragických událostí působí lehce umělým dojmem. Příběhy všech tří vypravěček jsem přečetla za víkend a rozhodně doporučuji knížku ženám, které mají rády příběhy o lásce. Milostná linka je totiž v knize výborně vedená a právě ona člověka drží u čtení. Popis historických událostí, které mají na osudy hlavních hrdinek velký vliv však dojem z knížky trošku kazí, jelikož obecně popisují dění v celé zemi a nerespektují specifičnost dění v zapadlé vesničce. Když to shrnu, tak mám z toho celého rozporuplné pocity. Ale ve výsledku jako letní čtení, i přes to všechno, doporučuji.

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora

25 prodejen odběr Zdarma