Karin Lednická

Karin Lednická

Karin Lednická, rodačka ze slezského regionu, zasvětila svůj debut Šikmý kostel právě jemu. Jedná se o první díl zamýšlené trilogie románové kroniky.

Šikmý kostel se již od svého vydání těší velké čtenářské pozornosti a zaujal též mnoho literátů. Vyniká nejen jedinečným slohem a jazykem, který si pohrává s regionálním nářečím, ale také historickým kontextem, přinášejícím informace například o důlní katastrofě v Karviné z roku 1894.

Více informací

 

  • Šikmý kostel

    E-kniha

                Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj…

    229 Kč

 

Příběh oslovil také přední českou spisovatelku Alenu Mornštajnovou, která řekla, že se jedná o svižně plynoucí a dramaticky gradující román, který zve na místa, jejichž pohnutou historii zapadaly vrstvy ubíhajícího času.

Byť se zdá, že je Karin Lednická již zaběhnutou spisovatelkou, její cesta k této profesi nebyla jednoduchá. Začínala jako publicistka, po pobytu v Londýně překládala beletrii a věnovala se také přes dvacet let vydávání knih. Až námět na románovou kroniku ji však natrvalo svázal se slovy a přinesl tvorbu na plný úvazek.

Současně pracuje na druhém dílu své trilogie, je aktivní na svém webu karinlednicka.cz, kde také informuje o chystaných besedách.

Sdílet 0

Seřadit:

Seřadit:

Typ produktu

Dostupnost

Stav

Hodnocení

Vazba

Knihy autora

Seřadit:

Typ produktu

Dostupnost

Stav

Hodnocení

Vazba