Šikmý kostel 2

Autor Karin Lednická Interpret Jan Szymik

Audiokniha (Mp3)
Šikmý kostel 2 - Karin Lednická BESTSELLER

Přehrát ukázku

00:00

00:00

Šikmý kostel 2 Audiokniha (Mp3)

Autor Karin Lednická Interpret Jan Szymik

Součástí série: Šikmý kostel 2. díl z 3

Audiokniha (mp3)

 • Ihned ke stažení

Chcete mít tento produkt za 360 Kč? Kupte ho ve výhodném balíčku Šikmý kostel

Druhý díl trilogie Šikmý kostel sleduje osudy románových hrdinů Ženky, Julky, Barky, Anušky, Wojtka, Fanky, Halky a jejich blízkých v letech 1921–1945. První díl o životech jejich rodičů a prarodičů se setkal s mimořádnou odezvou, román se stal Knihou roku 2020. Ženka, Julka, Barka, Anuška, Wojtek, Fanka, Halka, to jsou hrdinové druhého dílu… Přejít na celý popis

Kate Dramis: Prokletí svatých Je jejím posláním zachránit království, nebo ho zničit? Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Druhý díl trilogie Šikmý kostel sleduje osudy románových hrdinů Ženky, Julky, Barky, Anušky, Wojtka, Fanky, Halky a jejich blízkých v letech 1921–1945. První díl o životech jejich rodičů a prarodičů se setkal s mimořádnou odezvou, román se stal Knihou roku 2020. Ženka, Julka, Barka, Anuška, Wojtek, Fanka, Halka, to jsou hrdinové druhého dílu rozpracované trilogie Karin Lednické Šikmý kostel, jejichž rodiče a prarodiče ožívají v úvodní části stejnojmenné románové ságy. Netřeba se ale obávat, autorka myslí i na čtenáře, kterému se první část do ruky zatím nedostala, a je-li to nutné, stručně připomíná osudy jednotlivých postav. Tentokrát nás autorka bere na Karvinsko let 1921 až 1945, tedy do doby velmi dramatické a plné historických změn a zvratů. Zatímco na prvních stránkách románu trhají pokračovatelé Barbořina rodu své duše na českou a polskou polovinu, aby obě nerozhodně a marně potěžkávali v dlaních, ke konci pod urputným tlakem vybírají dokonce mezi třemi národnostmi: polskou, českou a německou; a k těm můžeme přičíst ještě slezskou identitu, která se zpočátku zdála únikovou cestou ze všech špatných osudových voleb. Noví Němci šli na frontu, Poláky čekal Polenlager a Češi vyfasovali papír nadepsaný Przepustka bez prawa powrotu. Změněná státní hranice, pouhá čára na mapě, vede v příběhu napříč rodinami a nekompromisně ovlivňuje lidské životy.

Sdílet 0

Nakladatel
Radioservis
datum vydání
6.12.2021
Vazba
Mp3
jazyk
čeština
Délka
25:37:06
 • Karin Vápeníčková Bílíková Karin Vápeníčková Bílíková

  Bolest z těžkých chvil a společenských nepokojů stále se propadajícího města promísí něha lásky, intimních momentů, narození dětí a důvěra v rodinné pouto. Všechny tyto emoce, dějinnou erudici i strhující čtivost, protkanou výjimečnou prací s jazykem, dialektem a dobovou citací, nabízí Karin Lednická v druhém díle románové kroniky Šikmý kostel. S přečtením by jistě neměl váhat nikdo, kdo hledá působivé dílo v současné produkci, a nebojí se podlehnout jeho kouzlu a smutku, že se můžeme s napětím těšit již jen jednou, a to v závěrečném třetím díle.

  Celá recenze

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.9 z 5 225 hodnocení čtenářů

204× 5 hvězdiček 11× 4 hvězdičky 10× 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 5.0 z 5

 • Lucie Životská registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

  Druhý díl, temnější časy, zároveň relativně nedávnější historie... Je mi z toho smutno co všechno se dělo... Teď si trochu živěji dokážu představit jak moje babička jako malá holka musela chodit x kilometrů do školy a na cestu dostala od rodičů varování ať se vyhýbá kopci, že jsou tam Němci... Opravdu se v dnešní době máme dobře, není těsně po žádné válce, 12leté děti nemusí chodit do práce aby doma bylo za co jíst... Lehce vyprávěný příběh o těžkých časech... Těším se na další díl :)

  Přečíst více
 • Alena Bauerová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

  Skvělé oba dva díly.

  Přečíst více
 • Renáta Schwettrová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

  Knížka je fantasticky napsána, první díl jsem přečetla dvakrát a nyní čtu díl druhý. A už se těším na díl třetí. Děkuji paní Lednické!

  Přečíst více
 • Anonym registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Úžasné! Nemyslela jsem si, že to jde, ale druhý díl je ještě lepší, než první a první byl výborný!

  Přečíst více
 • J@ registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

  Na knize si nejvice cenim nestrannosti. Vypraveni nestrani zadne narodnosti, zadne spolecenske "tride" v tom je to pro me velmi unikatni, takto se u nas moc nepise. Vetsina autoru se snazi za kazdou cenu do pribehu dostat svuj pohled na svet at uz se to tyka cehokoliv. Tohle je postoj v desni dobe naprosto vyjimecny. Nestrani ani nehodnoti jen tise vypravi pribeh. Dekuji za takove knihy.

  Přečíst více
Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 379 Kč Nápověda
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora