Lucemburská epopej I. Audiokniha (mp3)
Lucemburská epopej I. - Vlastimil Vondruška BESTSELLER

Přehrát ukázku

00:00

00:00

Lucemburská epopej I. Audiokniha (mp3)

Součástí série: Lucemburská epopej 1. díl z 2

Audiokniha (mp3)

 • Ihned ke stažení

Jan Lucemburský se stává českým králem. Spisovatel a historik líčí jedno z nejslavnějších období našich dějin, kdy byla Praha centrem římské říše. „Cesta Lucemburků na český trůn nebyla jednoduchá a více než meče hovořila zpočátku diplomacie,“ píše Vlastimil Vondruška. Lucemburská epopej začíná právě tam, kde končí autorova Přemyslovská epopej. V… Přejít na celý popis

Halina Pawlowská: Rande Oddechovky plné humoru ze života – to jsou knížky od Haliny Pawlowské, jež každoročně patří mezi nejvděčnější knížky pro maminky/babičky/tetičky/tchyně/kolegyně/doplňtesi, které přesně po takovém čtení touží. Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Jan Lucemburský se stává českým králem. Spisovatel a historik líčí jedno z nejslavnějších období našich dějin, kdy byla Praha centrem římské říše. „Cesta Lucemburků na český trůn nebyla jednoduchá a více než meče hovořila zpočátku diplomacie,“ píše Vlastimil Vondruška. Lucemburská epopej začíná právě tam, kde končí autorova Přemyslovská epopej. V prvním díle Jan Lucemburský nastupuje na český trůn, na konci oblouku vyprávění je pak smrt jeho syna Karla IV. Spisovatel a historik líčí jedno z nejslavnějších období našich dějin, kdy byla Praha centrem římské říše. Oba významní panovníci však musí čelit snaze části české šlechty ochránit si stavovské výsady. Mocenské intriky a válečné scény jsou jen kamínkem v pestré mozaice zvané vrcholný středověk. Bez obyčejných lidí, jejich lásek a každodenních strastí by tento barvitý obraz nebyl úplný.

Sdílet 0

série
Lucemburská epopej 1. díl z 2
Další ze série
1. Lucemburská epopej I.
2. Lucemburská epopej II - Kralevic Karel (1334-1347)
kategorie
Audioknihy » Beletrie » Historické romány
Nakladatel
Tympanum
datum vydání
13.04.2023
Vazba
mp3
jazyk
čeština
Délka
17:42:21

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

5.0 z 5 13 hodnocení čtenářů

13× 5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

 • 5 z 5 hvězdiček Markéta Šimková registrovaný uživatel

  Kniha se četla jedním dechem. Moc se těším na další díl. Jen na straně 111 je chyba. Eliška Rejcka nebyla manželkou Václava III. , ale Václava II.

  Kniha, Moba, 2022, 9788027904464

 • 5 z 5 hvězdiček Iva Mašková registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Knížka je super.

  Kniha, Moba, 2022, 9788027904464

 • 5 z 5 hvězdiček Jana Šimečková registrovaný uživatel

  Krásné čtení. Stejně jako Přemyslovská epopej by tato kniha měla být zařazena jako učebnice dějepisu - opravdu z ní pochopíte, proč Jan Lucemburský české země (tedy spíše některé šlechtice a svou manželku) fakt nemusel a proč byl raději v cizině. Eliška Přemyslovna je tu popsána jako hrdá nositelka přemyslovské krve, ale také jako schopná intrikánka a nenávistná žena (zejména vůči Elišce Rejčce). Kniha ukazuje i srážku kulturních zvyků, to, že slovo panovníků moc neznamenalo (NIccholo Machiavelli tady měl hodně příkladů, které by mohl použít do své knihy Vladař) a stejně tak, do jakých potíží byl vržen křesťanský svět, když měl dva papeže.

  Kniha, Moba, 2022, 9788027904464

 • 5 z 5 hvězdiček Blanka Budová registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Úžasná

  Kniha, Moba, 2022, 9788027904464

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 448 Kč Nápověda
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora