Lucemburská epopej I E-kniha

Lucemburská epopej I E-kniha

Součástí série: Lucemburská epopej 1. díl z 2

E-kniha

 • Ihned ke stažení

Románová freska začíná nástupem Jana Lucemburského na český trůn a končí smrtí jeho syna římského císaře a českého krále Karla IV. Je to jedno z nejslavnějších období našich dějin, kdy byla Praha centrem římské říše, ale aspirovala i na to, aby se stala „druhým Římem“ křesťanstva. Složitý zápas obou panovníků o vládu doma i v zahraničí se prolíná… Přejít na celý popis

Karel Šíp: To nejlepší z Best of Nechte se unášet na vlně nostalgie a humoru s oblíbeným českým bavičem Karlem Šípem! Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Románová freska začíná nástupem Jana Lucemburského na český trůn a končí smrtí jeho syna římského císaře a českého krále Karla IV. Je to jedno z nejslavnějších období našich dějin, kdy byla Praha centrem římské říše, ale aspirovala i na to, aby se stala „druhým Římem“ křesťanstva. Složitý zápas obou panovníků o vládu doma i v zahraničí se prolíná se snahou severočeské a jihočeské šlechty upevnit otřesené postavení českých zemí a chránit stavovské výsady šlechty. Třetí rovinou románového děje je život prostého lidu očima měšťanského rodu Rotlevů. V epopeji se střídají mocenské intriky a válečné scény s běžnými denními starostmi románových hrdinů, a to vše v barvitém obraze života vrcholného středověku.

Sdílet 0

série
Lucemburská epopej 1. díl z 2
Další ze série
1. Lucemburská epopej I
2. Lucemburská epopej II - Kralevic Karel (1334-1347)
kategorie
E-knihy » Beletrie » Historické romány
Nakladatel
Moba
jazyk
čeština
Počet stran
448
datum vydání
1.01.2022

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

5.0 z 5 13 hodnocení čtenářů

13× 5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

 • 5 z 5 hvězdiček Markéta Šimková registrovaný uživatel

  Kniha se četla jedním dechem. Moc se těším na další díl. Jen na straně 111 je chyba. Eliška Rejcka nebyla manželkou Václava III. , ale Václava II.

  Kniha, Moba, 2022, 9788027904464

 • 5 z 5 hvězdiček Iva Mašková registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Knížka je super.

  Kniha, Moba, 2022, 9788027904464

 • 5 z 5 hvězdiček Jana Šimečková registrovaný uživatel

  Krásné čtení. Stejně jako Přemyslovská epopej by tato kniha měla být zařazena jako učebnice dějepisu - opravdu z ní pochopíte, proč Jan Lucemburský české země (tedy spíše některé šlechtice a svou manželku) fakt nemusel a proč byl raději v cizině. Eliška Přemyslovna je tu popsána jako hrdá nositelka přemyslovské krve, ale také jako schopná intrikánka a nenávistná žena (zejména vůči Elišce Rejčce). Kniha ukazuje i srážku kulturních zvyků, to, že slovo panovníků moc neznamenalo (NIccholo Machiavelli tady měl hodně příkladů, které by mohl použít do své knihy Vladař) a stejně tak, do jakých potíží byl vržen křesťanský svět, když měl dva papeže.

  Kniha, Moba, 2022, 9788027904464

 • 5 z 5 hvězdiček Blanka Budová registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Úžasná

  Kniha, Moba, 2022, 9788027904464

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 299 Kč Nápověda
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora