Husitská epopej II Vlastimil Vondruška E-kniha

Husitská epopej II - Vlastimil Vondruška

Husitská epopej II E-kniha

Vlastimil Vondruška

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

 • Ihned ke stažení

299 Kč s DPH

Totální sezona Zavzpomínejte na TOTÁLN! SEZONU SK Slavia Praha díky knižní podobě dokumentárního seriálu plné fotografií a rozhovorů. Více informací

Popis

Několikadílná sága vypráví o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém království. Snad žádná jiná historická epocha našich dějin není v obecných představách tak kontroverzní jako právě husitství. Ta doba je pro dějepisné líčení o to složitější, že obě strany, katolická i kališnická, měly svým způsobem pravdu, ale obě současně páchaly bezpráví. Snad poprvé se v naší literatuře objevuje dílo, které se odehrává v obou znepřátelených táborech, aniž by jeden upřednostňovalo před druhým. Snaží se postihnout důvody, proč se chudí postavili proti bohatým, prostí proti vzdělaným, Češi proti Němcům, a jak dopadl střet rozumných s fanatiky. Historicky věrně popisované události tvoří kulisu čtivého a napínavého příběhu rozvětvené rodiny Prokopů, jejíž příslušníky postaví neúprosný osud proti sobě.

Druhý díl se odehrává v letech 1416 až 1425. Rodina Prokopů se rozrůstá a každý její příslušník hledá štěstí jinde; nacházíme je v Táboře, mezi umírněnými Pražany, na straně Rožmberků i v řadách pronásledovaných řeholníků. Kniha popisuje růst revolučních nálad v zemi, budování Tábora, první křižácká tažení do země, zápas o čtyři artikuly pražské a smrt Jana Žižky.

Sdílet 0

Nakladatel
Moba
datum vydání
2015
Jazyk
čeština
Počet stran
616

Bestseller v knihy Dobrovský

23419. v e-shopu | 23931. minulý týden

9. v E-knihy - Historie a military | 11. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.9 z 5 13 hodnocení čtenářů

12× 5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 5 z 5 hvězdiček Lenka Karabášová

  Možná se budu opakovat, ale co více napsat ke knize, která je perfektní po všech stránkách. Pěkně vykreslené postavy, dobrý příběh, zápletky a osudy všech z rodu Prokopů.

  Kniha, Moba, 2015, 9788024364803

 • 5 z 5 hvězdiček Kateřina Součková

  Líbila se mi hodně. Už ten nápad - sepisování kroniky 2 bratranci, katolíkem a husitou - je výborný. Možná knížky všude nejsou historicky přesné, ale kdo ví přesně, jak to bylo (historii přece píšou vítězové), ale hodně se dozvíte. Podle ostatních historických knížek, které jsem četla, nějaké velké rozdíly jsem nenašla. Tím, že je každý díl hodně obsáhlý, pochopíte dost z naší historie. Třeba, že zálety byly v podstatě běžné, každá bitva měla 2 tábory a spoustu dalšího.

  Kniha, Moba, 2015, 9788024364803

 • 5 z 5 hvězdiček Martina Bernatová

  co napsat k 2.dílu? Líbí se jak ho pan Hyhlík čte. Jeho přednes je podle mého gusta.

  Audiokniha, Moba, 2016, 8594072272431

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora