Sudetenland Audiokniha (mp3)
Sudetenland - František Kotleta,Leoš Kyša BESTSELLER

Přehrát ukázku

00:00

00:00

Audiokniha (mp3)

 • Ihned ke stažení

Na Bruntálsku je zavražděn bývalý inspektor Gestapa a jeho smrt otevírá staré křivdy a dávná tajemství. Podmanivý příběh z alternativní reality napsal Leoš Kyša, známý pod pseudonymem František Kotleta. Vydejte se do Československa na počátku devadesátých let, které je jiné, než si pamatujete. Blíží se první svobodné volby v Československu po pádu… Přejít na celý popis

Dny výhodných balíčků | Zásilkovna, Balíkovna a PPL výdejní místa za 19 Kč Do 10. března za doručení balíčků do Balíkovny, Zásilkovny či PPL výdejního místa zaplatíte pouhých 19 Kč. Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Na Bruntálsku je zavražděn bývalý inspektor Gestapa a jeho smrt otevírá staré křivdy a dávná tajemství. Podmanivý příběh z alternativní reality napsal Leoš Kyša, známý pod pseudonymem František Kotleta. Vydejte se do Československa na počátku devadesátých let, které je jiné, než si pamatujete.

Blíží se první svobodné volby v Československu po pádu komunistického režimu a v pohraničí to vře. Více než milion Němců, kteří zůstali v česko-polském pohraničí po zastaveném odsunu, se hlásí o svá politická práva. V Praze se obávají návratu komunismu a v Bratislavě začínají snít o silné autonomii. A nezapomeňte, že dojde k vraždě...

Jak by vypadal příběh Československa po sametové revoluci, kdyby neproběhl kompletní odsun sudetských Němců? V této knize najdete jedinečný pohled na historii, která se sice nestala, ale přesto před vámi ožívá. Příběh je inspirován skutečnými místy a osudy.

Audiokniha Sudetenland v jedinečné interpretaci Otakara Brouska mladšího a režii Jana Drbohlava.

Sdílet 0

Nakladatel
Vendeta
datum vydání
6.11.2023
Vazba
mp3
jazyk
čeština
Délka
10:31:05
 • Jiří Klimeš Jiří Klimeš

  Vzhledem k tomu, že jsem celoživotním obyvatelem sudetského kraje, Leošova nová kniha u mě zabrnkala na tu správnou strunu. Bylo by poměrně lákavé proměnit tuto recenzi na úvahu o problematice odsunu sudetských Němců po druhé velké válce a zamyšlení se nad následným osudem českého pohraničí, které rozhodně není atraktivní a bohatou částí Česka. S Leošem mám zvláštní vztah. Jeho tvorbu i věhlas znám, ale žádnou jeho knihu jsem doposud nečetl. Nadruhou stranu sleduji jeho počínání na Talk TV a podcasty s ním a Standou Hruškou považuji přinejmenším za legendární. Pojďme se ale pověnovat tomu, kvůli čemu jste sem zavítali.

  Celá recenze

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.4 z 5 83 hodnocení čtenářů

47× 5 hvězdiček 23× 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 3.5 z 5

 • 5 z 5 hvězdiček Lukáš Kříž registrovaný uživatel

  Sametová revoluce ve světě, kde neproběhl odsun Němců. Po třech knihách ze série Legie, kterou jsem si hned oblíbil ( zítra doputuje zbytek série) se ke mě dostala tato kniha. Sudetenland je příběh novináře který se zaplete do vraždy bývalého inspektora gestapa a jeho smrt otevírá staré křivdy i dávná tajemství. Vítejte v Československu na počátku devadesátých let, které je jiné než si pamatujete. První co zaujme je a to jsem ještě neviděl oddělení kapitol. Za mě perfektní nápad. Příběh super, akce fajne a postavy si oblíbíte. Pevně doufám, že v tomto stylu bude autor pokračovat, protože krimi/Thriller je moje oblíbená četba. Co překvapilo je zmíňka o skupině Telex ( z mého města) v novinovém článku.

  Kniha, Vendeta, 2023, 9788027724376

 • 4 z 5 hvězdiček Markéta Šumpichová registrovaný uživatel

  Na knihu jsem byla velmi zvědavá, už jen z důvodu abych mohla okusit nový styl psaní mého oblíbeného autora. 🔻 Čtení ubýhalo jako voda a celý příběh hezky plynul aniž bych se dostávala do hluchých míst. Děj není nabitý akcí, tak jak jsem u Kotlety zvyklá (však toto vlastně ani Kotleta není, že ?😊), ale drží nás v takovém příjemném napětí a mozek stále přemýšlí co mu uniklo. 🔻 Nejvíce jsem si užívala vtipné prupovídky během opravdu vážných situací (ano, tohle už je naprosto typická Kotletovina) 😁. 🔻V knize se objevují novinové články z období roku 1990, které jsou vždy úvodem nové kapitoly - zajímavý nápad. Spousta takových maličkostí ukazuje, jak má pan Kyša blízko k novinařině. Tuto svoji lásku promítl i do této knihy, včetně lásky k Bruntálu a jeho okolí. 🔻 Konečné rozuzlení mne překvapilo i nepřekvapilo. To, proč se to semlelo jsem vyřešila už vcelku brzy, ale kdo to vše organizoval, no to mne nenapadlo, ale vyloženě na zadek jsem se z toho neposadila. To se ale nedá říct o úplném závěru. Ten mne dostal a dost... nečekala jsem takový konec. A to v dobrém slova smyslu, mám prostě ráda autory, co se nebojí i těch ne zcela šťastných konců. Knihu doporučuji všem, co vykouří aspoň krabičku startek denně, všem, co mají v sobě staré křivdy, všem, co si rádi zahrávají s otázkou CO BY KDYBY?, a taky všem co milují novinařinu a Bruntálské okolí :)

  Kniha, Vendeta, 2023, 9788027724376

 • 5 z 5 hvězdiček Pavostar registrovaný uživatel

  64 roků žiju ve Varnsdorfu, což je takový pohraniční čudlík s cca 15 tisíci obyvatel v severních Sudetech. Tady se odehrávají až neuvěřitelné "sci-fi příběhy". Bohužel jsou psané rukou konkrétních místních politiků. Absurdní na tom varnsdorfském koloritu je fakt, že město dostalo snad nejvíc na frak až po roce 1989. A tady souhlasím se slovy p. Kotlety, že zakopaný pes je v tom, že místní politické partičky, které porůznu po roce 1989 zrovna ovládají radnici, pouštějí k občanům svoje vypreparované sci-fi informace – s jediným záměrem: Aby si prosadily svoje projekty, svoje investice a svůj soukromý byznys. Pro úplnost nutno dodat, že tito místní sci-fi politici bojkotují podstatu demokratické samosprávy a převzali nejhorší nešvary z časů komunistické autokracie. Někteří nepochybně také proto, že se, pod praporem KSČ, v politice angažovali už v časech hluboké husákovské normalizace.

  Kniha, Vendeta, 2023, 9788027724376

 • 4 z 5 hvězdiček Miroslava Kolářová registrovaný uživatel

  Těžké téma si vybral Leoš Kyša . A já si konečně tuto knihu přečetla. MOC DĚKUJI KNIHY DOBROVSKÝ, Kateřina Valterová, Kačíí Horylová , Adam Pýcha a ostatním, kteří se podíleli v Ostravě na #kniznim festivalu, na kterém byla možnost si s autory popovídat, nechat si knihy podepsat a poslouchat jejich zážitky a vyprávění o jejich psaní a tvorbě asamozřejmě samotnému autorovi za autogram a povídání. A já si nemohla nechat ujít tuto příležitost... A teď už ke knize samotné. ⭐⭐SUDETENLAND ⭐⭐⭐ 288 stran @Nakladatelstvi Vendeta Na počátku devadesátých let proběhl pád komunistů tzv. sametová revoluce. Mnozí z nás ji zažili, tak víme o co tehdy šlo. Nebylo to lehké pro mnoho lidí, studentů, kteří se odhodlali postavit se totalitnimu režimu a udělat konečně něco pro jeho KONEC. Život lidí na Bruntalsku, jejich problémy s szitim tamních obyvatel s Romy a Němci. Nenávist mezi Čechy, Němci a Romy. Ponura atmosféra této doby, kterou autor vystihl s nápadem alternativní realitou. Tak trochu mi to ale kazilo příliš mnoho postav. Odsun sudetských Němců ve velkém se ale nějak nekoná a v pohraničí jich přeci jen několik zůstává. A lidem - Čechům se to samozřejmě nelíbí a tak se začínají otvírat staré rány a křivdy jen aby se pomstili. Situace začíná být velmi napjatá a vyvrcholí vraždou bývalého gestapackeho inspektora. Reportér David pátrá na vlastní pěst a co policie?? Tajemné Fidorovo zlato nacistické medaile nenechají mnohé spát. Zloba, krutost, závist, nenávist a hlavně strach z toho co bude dál a co vědí jeden o druhém... Můj názor je, že si autor tentokrát ukousl velmi velké a těžké sousto s timto tématem. Ne každý to tak jak to myslel, pochopí. A ne každý zažil toto těžké období. Dávám 4⭐⭐⭐⭐z 5 a těším se na další jeho knihy. Už jste měli tu čest a četli tuto knihu???

  Kniha, Vendeta, 2023, 9788027724376

 • 4 z 5 hvězdiček David Ogrocki registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Hodně čtivá detektivka, po které zůstane pachuť, že by se z toho dalo vystříkat rozhodně víc.

  Kniha, Vendeta, 2023, 9788027724376

 • 4 z 5 hvězdiček Kateřina Zabloudilová registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Přiznám se, že se jedná o první knížku od autora, která se mi dostala do rukou. Vděčím za to především poutavé obálce a celkově tématu druhé světové války aneb "co by bylo kdyby". Za mě rozhodně super počtení. Příběh nenáročný, poutavý, i když je pravda, že jsem se v něm místy lehce ztrácela (častokrát jsem tápala nad tím, kdo je kdo), ale od čtení mě to neodradilo. Hlavní postavy super a téma libovka. Jde vidět, že pan Kotleta ví o čem píše a že historii má naštudovanou řádně, což se jednoznačně cení a krásně se to odráží na příběhu. Pokud jste milovníky tématu druhé světové války a nevadí Vám fakt, že se nejedná o historická fakta ale o alternativní svět, který je na historických faktech pouze založen, tak jednoznačně doporučuji!! :)

  Kniha, Vendeta, 2023, 9788027724376

 • 4 z 5 hvězdiček Jiří Švarc registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Člověk se trochu ztrácí ve jménech, ale poselství je jasné a stále stejné. Staré křivdy źstávají v myslích lidí, i když s nimi už mají pramálo společného.

  Kniha, Vendeta, 2023, 9788027724376

 • 5 z 5 hvězdiček Miroslav Zach registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Zajímavé téma, na které jsem byl zvědavý. Zklamaný jsem rozhodně nebyl. Kniha se četla velmi dobře.

  Kniha, Vendeta, 2023, 9788027724376

 • 5 z 5 hvězdiček Jan Švarc registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Četla se uplně skvěle, děj měl spád a je to prostě čtivé.

  Kniha, Vendeta, 2023, 9788027724376

 • 1 z 5 hvězdiček Ing.Jaroslav Gottfried registrovaný uživatel

  Velká změna v čtivosti a psaní knih od tohoto autora. Hodně mne to zklamalo. Základní příběh lze vyčíst z hesla na Wikipedii.

  Kniha, Vendeta, 2023, 9788027724376

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 349 Kč Nápověda
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora