Série Šikmý kostel

Šikmý kostel

Hledáte-li mimořádný čtenářský zážitek, který jen tak neskončí a chcete-li si navíc rozšířit své obzory o málo známé události české historie, série knih držitelky ocenění Český bestseller a Kniha rok 2020, spisovatelky Karin Lednické Šikmý kostel vám vaše přání beze zbytku splní.

První dva díly zamýšlené trilogie - román Šikmý kostel a jeho pokračování Šikmý kostel 2 - jsou poutavým vyprávěním o životě tří postav v době skutečné dramatické proměny jednoho města a okolní krajiny na Severní Moravě.

První část se odehrává v období 1894-1921 a druhá v letech 1921-1945. Příběh začíná důlním neštěstím, které se značně podepsalo na dalším životě obyvatel celého kraje. Tři dějové linie vzájemně proplétají nepředstavitelné osudy hlavních hrdinů Barbory, Julky a Ludwika, z nichž každý je prožívá zcela odlišně – po svém.

V druhé části pak nemilosrdně nastupuje německá okupace, která ovšem na Karvinsku probíhá – tak jako všechno – rozdílně než kdekoliv jinde. Osudy a charaktery všech protagonistů projdou těžkou zkouškou a jejich jediné přání – žít normální život – jim dál zůstane zapovězeno.

Nenechte si tedy ujít poutavé čtení, které je psáno natolik autenticky, že budete mít pocit, jako kdybyste sledovali film.