Po stopách Jacka Rozparovače E-kniha

Po stopách Jacka Rozparovače E-kniha

E-kniha

 • Ihned ke stažení

289 Kč s DPH
Běžně 319 Kč Nápověda Jsme transparentní

Chcete mít tento produkt za 259 Kč? Kupte ho ve výhodném balíčku Rozparovač, Dracula i ďábel

Hrůzu nahánějící hororový román, jehož příběh je inspirován vraždami Jacka Rozparovače, s neočekávaným vyvrcholením, z něhož tuhne krev v žilách… Sedmnáctiletá Audrey Rose Wadsworthová je dcerou ctihodného šlechtice a nabízí se jí tak život v bohatství a moři dalších výhod. Pod rouškou společenských čajových dýchánků a nákupů luxusních šatů však… Přejít na celý popis

Edgar Allan Poe: Pád domu Usherů a jiné povídky Edgar Allan Poe je hororová klasika, která právě vyšla ve vydání s krásnou ořízkou, které ozdobí knihovnu každého fanouška tohoto žánru! Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Hrůzu nahánějící hororový román, jehož příběh je inspirován vraždami Jacka Rozparovače, s neočekávaným vyvrcholením, z něhož tuhne krev v žilách…

Sedmnáctiletá Audrey Rose Wadsworthová je dcerou ctihodného šlechtice a nabízí se jí tak život v bohatství a moři dalších výhod. Pod rouškou společenských čajových dýchánků a nákupů luxusních šatů však vede tajný druhý život.

Navzdory přáním svého otce a očekáváním společnosti Audrey často utíká do laboratoře svého strýce, kde se věnuje děs nahánějícímu studiu forenzních věd. Když ji práce na tělech brutálně zavražděných žen vtáhne do pátrání po sériovém vrahovi, přivede ji její touha po nalezení odpovědí na samý okraj zlaté klece.

Šokující zvraty a obraty, umocněné fotografiemi z této ponuré doby, činí z této prvotiny z pera autorky Kerri Maniscalco, jež se umístila na prvním místě žebříčku nejprodávanějších knih deníku New York Times, vskutku nezapomenutelné dílo.

Sdílet 0

Nakladatel
King Cool
jazyk
čeština
Počet stran
328
datum vydání
1.01.2021
 • Daniela Schmidtová Daniela Schmidtová

  Pro mě je příběh takovým příjemným mixem toho, co mám v knihách nejraději. Miluji období 19. století v prostředí Londýna, mám ráda čtení o vražedném řádění a následném vyšetřování vraždy, mám ráda napětí a vhled do složitých lidských vztahů. To všechno se autorce povedlo zpodobnit na youngadult levelu (tak, aby to bylo dobře čitelné pro mladší čtenáře).

  Celá recenze

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.3 z 5 206 hodnocení čtenářů

111× 5 hvězdiček 60× 4 hvězdičky 27× 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 4.0 z 5

 • 4 z 5 hvězdiček Zuzana Špringlová registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Tak já jsem ale nadšená! Na knihu jsem se těšila, protože slibovala spojení mého oblíbeného tématu s romantickou linkou. Horor to ale určitě není. Je zde, a to především jen na začátku, ukázka pitvy. Detailní popisy byly skvělé, ale bylo jich málo – čekala jsem jich více. Příběh se točí kolem rodiny Audrey Rose Wadsworthové, sedmnáctileté mladé dívky z aristokratické rodiny. Audrey žije pouze s otcem a bratrem Nathanielm. Před pěti lety jim zemřela matka a od té doby se dívka potýká nejen s náladovostí a úzkostnosti svého otce, ale i se zjevným smutkem u svého bratra. Snaží se žít nejlépe, jak to jde, podle pravidel a společenského postavení. Audrey je ale dobrodružné povahy a nejraději svůj volný čas tráví se svým strýcem v pitevně. Zajímá se o forenzní vědu, a i když by jí to jako dívku okouzlovat nemělo, je to právě naopak. Její fascinace je někdy trochu děsivá, ale chápu, že takto mladá dívka vidí v něčem zakázaném jistou dávku nebezpečí a vzrušení. Ocitáme se totiž v době, kdy se od dívek očekávalo, že se budou věnovat domácím pracím, vyšíváním, péči o domácnost, služebnictvo a především o blaho svých mužů. Audrey je ráda ženou, pečuje o sebe, miluje vybírání nových šatů, ale přesto se v noci vydává do temných zákoutí nebezpečného Londýna. Při své práci v pitevně se seznamuje s mladíkem Thomasem a společně se vydávají po stopách neznámého vraha. Během pátrání se ale pokazí snad všechno, co se dá. Nejen, že všechny stopy vedou k její rodině, dívčin otec se pod vlivem opiátů, kterými se láduje od smrti jejich matky, uchýlí k odjezdu z města a jejího strýce zatknou pro podezření z vražd. Nechci toho moc prozrazovat, ale nudit se určitě nebudete. Akce je tam dost, neustále se tam něco děje, je to plné zvratů a silných momentů. Přesto odebírám hvězdičku za mylné označení hororu. Detektivní příběh by byl možná lepší výraz. Audrey mě občas štvala, ale to je asi normální vzhledem k tomu, že je o deset let mladší. Zato Thomase jsem si zamilovala od první věty, kterou vyloudal ze svých úst. Byl záhadný, sarkastický a ochranitelský. Pokud hledáte lehčí čtení pro pobavení a oddech, knihu doporučím. Dozvíte se i něco málo o legendárním vrahovi Jacku Rozparovači, lehkou formou – žádné studie. Takže směle do toho!

  Kniha, King Cool, 2021, 9788027700417

 • 5 z 5 hvězdiček Michaela Rejzková registrovaný uživatel

  Výborné. Pořád nějaká akce a napětí až do konce.

  Kniha, King Cool, 2021, 9788027700417

 • 5 z 5 hvězdiček Vendula Tůmová registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Knihu jsem četla jedním dechem. V příběhu dochází ke spojení brutality, kterou jsou vraždy Jacka Rozparovače známy a romantické linky. Hlavní hrdinka mi byla velice sympatická a děj příjemně plynul. Téměř do konce jsem neměla tušení, kdo je vrahem i když ke konci jsem už něco tušila. Je to kniha, která rozhodně stojí za přečtení.

  Kniha, King Cool, 2021, 9788027700417

 • 5 z 5 hvězdiček Majky :) Uživatel aplikace KDčko

  Další jedna z mých nejoblíbenějších sérií co vlastním. Ač se to zdá nemožné tahle kniha byla napsána přímo pro mě, jelikož se chci stát též forenzním lékařem, proto jsem neváhala a knihu si hned koupila. Audrey a neodolatelný Thomas vás vezmou sebou po stopě proslulého vraha. A společně ještě se strýcem, který je učí jak správně pitvat přijdou na kloub kdo za tím vším stál. Kniha je velice pěkná ač pro slabé žaludky bych asi moc nedoporučovala sice to není nějak zvláštně morbidní, ale jestli nemáte rádi popis vylézajících orgánů přehodnotila bych asi zájem o koupi.

  Kniha, King Cool, 2021, 9788027700417

 • 3 z 5 hvězdiček Iva Balšánková registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  těžkopádně psané

  E-kniha, King Cool, 2021,

 • 3 z 5 hvězdiček Veve721 registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Ač se námětu nedá upřít originalita, výsledné dílko trpí mnoha nedostatky, které nešlo ignorovat. Mrzí mě to, protože jsem strašně moc chtěla, aby se mi knížka líbila - už jen kvůli krásné obálce, silné hlavní hrdince a autorce, která svou druhou sérií dokázala, že psát rozhodně umí. Bohužel jsem byla trochu zklamaná. Hlavní hrdinka je prototypem výjimečné dívky, která se odlišuje od svých vrstevnic. Místo čajových dýchánků ji baví pitvat mrtvoly a zatímco její sestřenka nahání chlapce, Audrey Rose slídí po stopách vraha. Tato informace je čtenáři vytrvale podstrkována a neúnavně opakována téměř na každé straně. "Já jsem jiná než všechny ostatní,..." Navíc i údajná záliba ve forenzních vědách vyznívá poněkud pozérsky, když Audrey Rose při pohledu na mrtvolu zvrací či omdlévá. Jaksi to nekoresponduje s tím, jak moc ji mají mrtvoly bavit. Takže přestože oceňuji pokus autorky o oživení viktoriánské éry špetkou feminismu, tady mi to přišlo kapku sílené. (Mnohem lépe s daným tématem pracuje např. Hardinge v Stromu lží.) "Rozparovač" není úplně špatná kniha, ale rozhodně vidím prostor ke zlepšení. Čtivost problémem není - příběh se nese ve stylu sherlockovských detektivek, má fajn tempo a zajímavý závěr. Bohužel však obsahuje příliš repetativních pasáží a hlavní hrdinka se chová nelogicky a pitomě. (Jen naprostá blbka by v noci vylezla z okna a beze zbraně courala po ulicích, aby našla brutálního vraha mladých žen...) Dalšímu dílu nejspíš šanci dám (když bude v nějaké slevě), ale pokusím se přistupovat k němu bez očekávaní. Budu doufat, že první díl byl jen slabším rozjezdem a my se ještě máme na co těšit. Vím, že autorka dokáže psát mnohem líp a proto jsem ochotná to s ní zatím nevzdávat.

  Kniha, King Cool, 2021, 9788027700417

 • 5 z 5 hvězdiček Monika K. registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Knížku jsem přečetla jedním dechem. Mezi horory bych ji ovšem nezařadila, spíše je to detektivka s nádechem romantiky ze starého Londýna. Všem doporučuji

  Kniha, King Cool, 2021, 9788027700417

 • 5 z 5 hvězdiček Andrre Uživatel aplikace KDčko

  Velmi povedená kniha, straně mě to bavilo, mega fajn bylo, že to bylo propracované s tou skutečnou událostí.

  Kniha, King Cool, 2021, 9788027700417

 • 4 z 5 hvězdiček FruityMan Uživatel aplikace KDčko Zakoupil produkt

  Ze začátku mě knížka moc nechytla a odložila jsem jí. Nedávno jsem se jí odhodlala dočíst a naprostá bomba. Zbožňuji tu chemii mezi hlavními hrdiny, kterou můžeme v některých pasážích cítit. Hlavní linka je hlavně detektivní a autorka umí úžasně popsat místa činu a to napětí na konci knihy je boží. Únor 2024

  Kniha, King Cool, 2021, 9788027700417

 • 5 z 5 hvězdiček Jája296 Uživatel aplikace KDčko

  Na knížku jsem se chystala již dlouhou dobu, ale teď konečně na ní přišla řada. I když nejsem cílová skupina, tak knížka se mi velice líbila. Jak se mezi vraždy dá zasadit pěkná romantická linka. Audrey-Rose sice chvílemi až příliš naivní na to, že se zabývá forenzní patologií, ale jinak sympatická. No a kdo by si neoblíbil úžasného, sarkastického Thomase. Mám ráda tyto postavy, které na první pohled vypadají jako ti špatní a jsou ve výsledku o mnoho lepší než ti, co jsou od začátku považováni za "svatoušky". Takže jen doporučuji a těším se na další díly série.

  Kniha, King Cool, 2021, 9788027700417

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 49 Kč Nápověda
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora