Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren E-kniha

Babičky: Mrtvý kuchař E-kniha

Minna Lindgren

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

 • Ihned ke stažení

149 Kč s DPH

lunární Už máte svůj lunární kalendář Krásné paní pro rok 2021? Více informací

Popis

První díl ďábelsky zábavné a napínavé detektivní trilogie z prostředí domova důchodců

Neumíte si představit, že by mohlo v domově důchodců dojít k něčemu nezákonnému - ať už k podezřelému úmrtí, krádeži nebo obchodu s léky? Jeho devadesátileté obyvatelky Siiri, Irma a Anna-Liisa ano!

Životy obyvatel soukromého domova důchodců Podzimní háj jsou většinou vyplněny nekonečně dlouho ubíhajícím časem tráveným pitím červeného vína, jízdami tramvají a pohřby. Vyšetřování náhlého úmrtí místního kuchaře však dokazuje, že je na světě i zajímavější zábava než hraní karet, umělecké a řemeslné lekce, tělocvik nebo večery s harmonikou (těch se ostatně obyvatelé domu zúčastňují jen ze soucitu se zaměstnanci).

První díl detektivní trilogie, která vychází pod názvem Babičky, je ďábelsky zábavný a napínavý příběh o stáří, přátelství a životě v relativně normálním domově důchodců. Tady vás může potkat jen jedna věc horší než smrt – být zavřený na oddělení demence. Ani ten nejbystřejší senior však nemůže rozluštit všechna tajemství tohoto místa. Naštěstí několik mladých lidí, včetně členů motorkářského gangu, nabídne svou pomoc…

Minna-Liisa Gabriela Lindgrenová (1963, Helsinky) je finská autorka a novinářka, kterou proslavila zejména její humorná detektivní série odehrávající se v domově důchodců Podzimní háj.

Sdílet 0

Nakladatel
XYZ
Jazyk
čeština
Počet stran
304

Bestseller v knihy Dobrovský

156932. v e-shopu | 169309. minulý týden

500. v E-knihy - Světová beletrie | 472. minulý týden

Hodnocení čtenářů

2.7 z 5 7 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 2 z 5 hvězdiček Luboš Panda

  Ignorujte zavádějí odkaz na obálce, že se jedná o "švédskou variaci na Agathu Christie". Tahle knížka vůbec není detektivka. Je to příběh tří stařenek, které si užívají svoje poslední roky života tím, že už si nic neodpírají. Cestují po městě, vzpomínají na staré časy a strkají nos tam, kam nemají. Děj ubíhá velmi pozvolna. Jedná se spíš o oddechovku, když potřebujete vypnout.

  Kniha, XYZ, 2019, 9788075051684

 • 1 z 5 hvězdiček katarinka

  Na tùto knižku som sa veľmi tešila, lebo vyzerala zaujîmavo a vtipne. Nakoniec však zaujîmavá a ani moc vtipná nebola. Podľa mňa autorka nevyužila potenciál danej témy. Pre mňa sklamanie.

  Kniha, XYZ, 2019, 9788075051684

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora