Knihy pro školáky

Doporučujeme Od nejnovějších Od nejprodávanějších Podle ceny

Vše Novinky Bestsellery Připravujeme

Řazení
Filtrovat

Knihy pro školáky

Školní věk je velice zásadním obdobím, ve kterém se rozvíjí zájem dětí o literaturu. Ti nejmenší se mohou seznámit s knihami skrze výtvarné publikace, které jsou úsporné v textu, ale bohaté grafikou a tématem. Jsou jimi Gerda, příběh velryby o přátelství, rodině a odvaze nebo téměř existenciální publikace výjimečné autorky Lisy Aisato Luna a ryba a Dívka, která chtěla zachránit knížky.

Děti staršího školního věku provází již léta Harry Potter a Deník malého poseroutky. Novou sérií, která by mohla zaujmout je Hotel Winterhouse. Ben Guterson, bývalý učitel, zvolil hlavní hrdinku Alžbětu, která v tajemném hotelu řeší řadu záhad, daleko od tety a strýce, kteří ji, podobně jako Harryho Pottera, příliš v lásce nemají. Pro milovníky dobrodružství vychází nesmrtelné Verneovky a Foglarovky v novém kabátku.

Knihami, které literárně zpracovávají náročnější témata, jsou například Justýnka a asistenční jednorožec Kateřiny Maďarkové. Ta zaznamenala obrovský úspěch díky výjimečným ilustracím Lény Brauner. Vypráví příběh holčičky, která je nemocná nedostatkem fantazie a lékem je právě jednorožec Hubert. Společnost dokáže stále metaforicky dokonale postihnout nesmrtelný Malý princ a tématiku druhé světové války mohou školáci nově pojmout díky Deníku Anny Frankové v dětském vydání.

A protože všichni rádi utíkáme do pohádek, ať už do Devatera z nich od Karla Čapka či Fimfára Jana Wericha, vychází stále nové příběhy, jako jsou Kapitán Adorabl Dominika Landsmana, Strašidýlko Stráša Aleny Mornštajnové či iPohádka Karla Kovy Kováře.