Zuzana Pospíšilová

Zuzana Pospíšilová je česká spisovatelka, která píše výhradně knížky pro děti.
Nejnověji doprovází žáky na výuku v knihách Hurá do školy a Kouzelná třída v zoo.

Více informací

 


Vystudovala původně psychologii na Masarykově Univerzitě v Brně, pracovala jako klinická psycholožka v Dětském rehabilitačním stacionáři v Ostravě a poté ve Speciálně pedagogickém centru pro děti s mentálním postižením. Dá se tedy říci, že měla k dětem vždy velmi blízko a důkladně pronikla do jejich světa.

Jelikož je sama maminkou dvou dcer, vymýšlela pro ně originální příběhy, hry i říkanky. Až na popud manžela je zkusila sepsat a vydat. Roku 2004 jí otiskli první pohádky v časopise Sluníčko a v následujícím roce už začala vydávat své vlastní knížky. V současnosti jich vyšlo více než 200. Má vlastní webové stránky, jejichž celková návštěvnost už přesáhla 115 tisíc.

Ve své tvorbě opravdu široce obsahuje všemožné podněty pro rozvoj a výchovu dětí – od klasických leporel pro nejmenší přes hravé hádanky a rozmanité pohádky před spaním (třeba Muzikálové i Policejní) až po úkoly na potrápení bystrých hlaviček. Dopřává dětem také velmi nápadité procvičování angličtiny pomocí básniček, křížovek či veršovaného slovníku. Vybízí k učení malováním nebo pohybem, je autorkou mimo jiné i logopedických cvičení pro správnou výslovnost a díky jejím doplňovačkám jistě nebude problém zvládnout vyjmenovaná slova! Velkému úspěchu se dále těší například tituly Starostlivá veverka, Svět plný hádanek či série Kouzelná třída. A ošizeni nebudou ani rodiče hravých ratolestí, pro ně autorka zabrousila i do oblasti thrillerů v psychologické Podivné hře.

Její motto zní: 

Ten, kdo radost rozdává, ten ji také dostává.

 

Sdílet 0

Od nejnovějších Od nejprodávanějších Podle ceny

Vše Novinky Bestsellery

Řazení
Filtrovat

Knihy autora

Typ knihy

Stav

Hodnocení