Ivana Peroutková

Ivana Peroutková je známá česká spisovatelka, která se proslavila hlavně díky své tvorbě knih pro děti. Nejznámnější z její tvorby jsou příběhy o Aničce.

Více informací

Může se zdát, že Ivana měla původně k psaní velmi daleko. Vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze – Obor divadelní a filmová věda. Po ukončení studia se nakrátko živila jako recenzentka divadelních her, brzy ji to však omrzelo, a tak zabrousila do České televize, ale ani tam se příliš neohřála. K psaní se dostala díky své pozici v nakladatelství Panorama, kde pracovala jako redaktor. Odtud odešla v devadesátých letech na mateřskou dovolenou, a ta také odstartovala její spisovatelskou kariéru.

Její nejnovější dílo Francouzská jízda je poměrně netradičním průvodcem po Francii. Mladá Ivana dostává od života příležitost, která se nedá odmítnout – pozvánku na pracovní stáž do Francie. Jenže věci se trochu zkomplikují, a tak se místo na stáž vydává na univerzitu, kde je jí nabídnut jazykový kurz zdarma. Vtipně vyprávěný autobiografický příběh, který vcelku věrohodně popisuje rozdíly mezi životem v západní a východní Evropě za minulého režimu. Jako bonus navíc nechybí ani pár drobných cestovatelských postřehů a historek, které nabádají k zamyšlení o tom, co je v životě opravdu důležité. Krásné ilustrace na začátku každé kapitoly a opravdu skvostná obálka už je jen vítanou drobností navíc.

Ivana nyní žije v Praze a má tři děti. Jednu dceru a dva syny.

Sdílet 0

Doporučujeme Od nejnovějších Od nejprodávanějších Podle ceny

Vše Novinky Bestsellery

Řazení
Filtrovat

Knihy autora

Typ knihy

Stav

Hodnocení