Chawtonské dopisy

Kniha ( pevná vazba )

Na prodejně

239 Kč s DPH
Běžně 299 Kč Nápověda Jsme transparentní

E-shopové listy

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

E-shopové listy

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Třináct dopisů, které získalo Muzeum Jane Austenové, nám dává nahlédnout do soukromého i pracovního života této slavné a oblíbené anglické spisovatelky v letech 1801 až 1817. Dozvíme se něco z prostředí lázeňského města Bath, kde s rodinou pobývala až do roku 1805, kdy zemřel její otec. Její pozdější dopisy už jsou psány převážně z Chawtonu, kde s… Přejít na celý popis

Sharon M. Peterson: Reparát z lásky To pravé letní oddechové čtení, pokud chcete něco milého, ale z Young Adult románků jste už „vyrostli“. Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Třináct dopisů, které získalo Muzeum Jane Austenové, nám dává nahlédnout do soukromého i pracovního života této slavné a oblíbené anglické spisovatelky v letech 1801 až 1817. Dozvíme se něco z prostředí lázeňského města Bath, kde s rodinou pobývala až do roku 1805, kdy zemřel její otec. Její pozdější dopisy už jsou psány převážně z Chawtonu, kde s matkou, sestrou Cassandrou a Marthou Lloydovou žila téměř do své předčasné smrti. Najdeme v nich zajímavé i barvité postřehy z venkovského života, ale i mnohé poznámky týkající se vzniku a přijetí jejích děl, hlavně Pýchy a předsudku, Mansfieldského panství a Emmy. S těmito romány jsou spjaty i její pobyty v Londýně, kde dohlížela na jejich tisk a vydání.

Vůbec nejdojemnější dopis, sepsaný pouhých pár dní po spisovatelčině smrti roku 1817, však pochází z pera její milované sestry Cassandry. Každý dopis je opatřen úvodem a poznámkami, které vysvětlují, co by dnešnímu čtenáři mohlo případně unikat.

Sdílet 0

Nakladatel
Kontrast
Rozměr
127 x 195 x 19
jazyk
čeština
Počet stran
136
Vydání
1
isbn
978-80-7585-046-1
Vazba
pevná vazba
datum vydání
31.08.2020
ean
9788075850461
 • Hana Wielgusová Hana Wielgusová

  Dopisy jsou vybrány velice pečlivě a umožňují nám tak nahlédnout do soukromého života a myšlení této výjimečné autorky. Zjišťujeme z nich, že své dopisy, zvláště sestře Cassandře, psala stejným stylem, jako příběhy svých knih. Upřímně, vážně i nevážně s humorem, mile, zkrátka inteligentně a na úrovni.

  Celá recenze

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.5 z 5 10 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 5.0 z 5

 • Recenzárium registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

  Na začátku knihy je přehledná chronologie nejdůležitějších událostí v životě Jane Austenové a jejích příbuzných. Následuje úvod, jehož úkolem je čtenáře zasvětit do kontextu doby a poučit, jak dopisy správně číst. Poté jsou na řadě samotné dopisy a na konci je pak soupis doporučené literatury a jmenný rejstřík. Díky dopisům jsem mohla poznat autorčino smýšlení, její osobitý humor, který je patrný i v jejích dílech. Hodně věcí je nastíněno pouze v narážkách, které pochopí pouze adresát, a proto se velice hodil poctivě připravený průvodní komentář ke každému dopisu. Je úžasné číst o každodenních maličkostech, některých významných, jiných zcela triviálních. Nečekejte, že se dozvíte nějaké peprné informace, autorka ze svého soukromí mnoho tajemství neprozrazuje. Nejčastějším tématem jsou společenské událostí, návštěvy, uspořádání domácnosti, cesty či nákupy. V menší míře se objevují i informace o recepci jejích románů u veřejnosti. Poznáváme jednotlivé členy její rodiny, s nimiž měla vřelé vztahy. Nejvíce si rozuměla se starší sestrou Cassandrou, které je věnovaná většina zde obsažených dopisů. Jane Austenová je pro mě výborná spisovatelka, která umí odhadnout lidskou povahu a nebojí se kritizovat společnost. Úvod byl velmi zajímavým náhledem na tehdejší fungování korespondence. Poslední, třináctý dopis, je psaný Cassandrou krátce po smrti Jane Austenové a je tím nejemotivnějším ze všech. Dalším skvělým bonusem knihy jsou fotografie dopisů, takže čtenář může spatřit rukopis samotné autorky. Škoda, že těch dopisů nebylo v knize více, škoda, že se jich dochovalo tak málo, ale je třeba být vděčný i za to málo, co je k dispozici, za historické artefakty, které jsou zcela jedinečné. Knížečka potěší všechny milovníky Jane Austen, ale také nadšence do korespondence. Nakonec bych chtěla vyzdvihnout skvělý překlad od "esa ve svém oboru", a to od Kateřiny Hilské.

  Přečíst více
 • Zuzka registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

  Autorka Jane Austen je moje oblíbená. Kniha se mi líbila, četla se dobře a dozvěděla jsem se něco málo o autorce a jejím životě. Líbilo se mi zpracování a kopie originálů dopisů, které autorka posílala své sestře. Pokud máte rádi knihy od Jane Austen určitě doporučuji přečíst a zařadit do sbírky k jejím románům.

  Přečíst více
 • Klára Eisnerová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Dopisy odkrývají zlomky osobního i pracovního života Jane Austenové a je krásně zpracovaná.

  Přečíst více
Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 39 Kč Nápověda
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora