Antoine de Saint-Exupéry

Antoine de Saint-Exupéry*Lyon, Francie, 1900

Francouzský spisovatel, publicista, letec. Narodil se do šlechtické rodiny, doposud se přesně neví, kdy autor zemřel. Během druhé světové války působil jako válečný letec a z průzkumného letu na Korsiku se již nevrátil. S jistotou víme, že se jednalo o měsíc červenec roku 1944.

Více informací

Již od svých raných let miloval literaturu a svět kolem ní jej fascinoval, tuto lásku však vždy prolínal s letectvím. Obě polohy jeho životních vášní promítnul v nejznámějším díle Malý Princ, které ovlivnilo a ovlivňuje čtenáře celého světa. Složil zkoušku z civilního letectví, létal na afrických i transatlantických linkách v Severní i Jižní Americe. Podstatné pro jeho tvorbu bylo přežití dvou vážných leteckých havárií (jedna z nich v Libyjské poušti). Setkal se zde snad opravdu s postavou Malého Prince?

Debutoval povídkou Letec. Hledání kamaráda, který se ztratil při přeletu And, jej inspirovalo k sepsání knihy Noční let. Obrovský úspěch získala též kniha Válečný pilot, filozofické a humánní myšlení promítl do knihy Citadela.

Sdílet 0

Seřadit:

Seřadit:

Typ produktu

Dostupnost

Stav

Hodnocení

Vazba

Knihy autora

Seřadit:

Typ produktu

Dostupnost

Stav

Hodnocení

Vazba