Rybář

Autor John Langan

E-kniha

E-kniha

 • Ihned ke stažení

249 Kč s DPH
Běžně 279 Kč Nápověda Jsme transparentní

Chcete mít tento produkt za 32 Kč? Kupte ho ve výhodném balíčku Ponořte se do světa fantazie

Na severu státu New York vytéká z přehradní nádrže Ashokan potok, o kterém se mnoho neví – vlastně ani to, jak dlouho už tudy teče. Dutchman’s Creek je prudký a zrádný, má strmé břehy, a za příslib hojného úlovku v něm už údajně nejeden sportovní rybář zaplatil cenu nejvyšší. A pak kolují mezi místními ještě jiné příběhy – tak fantastické,… Přejít na celý popis

Kate Dramis: Prokletí svatých Je jejím posláním zachránit království, nebo ho zničit? Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Na severu státu New York vytéká z přehradní nádrže Ashokan potok, o kterém se mnoho neví – vlastně ani to, jak dlouho už tudy teče. Dutchman’s Creek je prudký a zrádný, má strmé břehy, a za příslib hojného úlovku v něm už údajně nejeden sportovní rybář zaplatil cenu nejvyšší. A pak kolují mezi místními ještě jiné příběhy – tak fantastické, že snad ani nemohou být pravdivé.
 
Abe a Dan, kolegové stižení krutými ranami osudu, kteří v rybaření hledají lék na své ztráty, je nejdříve považují jen za další historky, jakými se to kolem vody odjakživa hemží. Brzy jsou však i oni vtaženi do příběhu staršího než samotná přehrada, do příběhu o tajných úmluvách, dlouho skrývaných tajemstvích a záhadné postavě známé jako Der Fischer, Rybář. Každý z nich se musí znovu vyrovnat s tím, co už jednou ztratil, a s cenou, jež se platí za šanci získat to zpět.

 

Sdílet 0

Nakladatel
Fobos
jazyk
čeština
Počet stran
328
datum vydání
1.01.2021
 • Tomáš Lesk Tomáš Lesk

  Jde o jeden z nejlepších a nejlépe napsaných hororových příběhů, jaké jsem kdy četl a nemohu jinak, než jej doporučit všemi deseti všem náročnějším milovníkům tak trochu jiných druhů knižních hrůz. Rybář mne na lákavou návnadu ulovil s přehledem sobě vlastním, až bylo po dočtení tak trochu obtížné hledat cestu zpět…

  Celá recenze

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

3.5 z 5 47 hodnocení čtenářů

17× 5 hvězdiček 10× 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 5.0 z 5

 • Sylva Mertová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Ano v teto knize je slovo horor v trochu jinem postaveno, nez vetsina ceka, ale me tato kniha naplnila a nechala ve me stopu a urcite zamysleni se. Trochu tam na me kricely Barvy z kosmu od Lovecrafta, ale nevadilo mi to, naopak. Kdo ma rad (a umi cist) Lovecrafta, tak dle me tuto knihu neodsoudi. Rada se k ni vratim.

  Přečíst více
 • Tereza registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

  Kniha se mě líbila, byla zvláštní, složitější.. není to klasická duchařinka :)

  Přečíst více
 • Michaela Roušalová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

  Kniha, o které budu ještě dlouho přemýšlet.

  Přečíst více
 • Peter registrovaný uživatel 1 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Knihu jsem nedokázal dočíst. Dej mi přišel velmi zdlouhavý, pomalý vývoj, místy to bylo velmi nudné. Když jsem se "přichytil", že se nutim do čtení, tak jsem knížku odložil a už ji nedocetl.

  Přečíst více
 • Nela ( IG: Copata.knihomolka) registrovaný uživatel 2 z 5 hvězdiček

  Kniha mi bohužel příliš nesedla. Už od samého začátku jsem měla problém se začíst, kvůli celkové formě a jazyku vyprávění. Příběh má velmi zajímavá námět, který autor zpracovává ve 2 dějových linkách, nicméně na mě ani jedna linka neudělala dojem hororu. Našla jsem 2-3 mrazivé scény, ale těch pár řádků z knihy horor rozhodně neudělalo. Naopak jsem v knize pociťovala hodně velkou fantazii autora, především pokud jde o historku z minulosti. Ta na mě dělala dojem spíše fantasy, než hororu. Byla velmi propracovaná, místy natolik že jsem se v tom až ztrácela. Autorovi se párkrát podařilo vyzradit děj (jestli to bylo úmyslně - netuším), a příběhu to dost ubralo na napětí. Když vám autor sám řekne, kdo tu bitvu přežije, tak už si to tolik neužijete a dané postavy jsou pro vás náhle prakticky nesmrtelné. Proto mě u čtení drželi jen poznámky holek přede mnou, i když se v názoru na knihu rozcházíme. Možná proto mě to bavilo – vidět knihu v ten samý moment, ale jinýma očima. Co knize rozhodně nemohu upřít je propracované prostředí Dutchman’s Creek. Autor opravdu krásně popisuje cesty kolem a také ono osudné místo má své kouzlo. Pokud bych na knize měla něco ocenit, je to právě prostředí a velká fantazie autora v historce z minulosti. Hodnotím 2,5/5. Tato kniha mi nesedla a nebýt štafety, tak jí po 20 stranách odložím.

  Přečíst více
Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 177 Kč Nápověda
Další knihy autora