Ghúl

Autor Brian Keenee

E-kniha

E-kniha

 • Ihned ke stažení

220 Kč s DPH
Běžně 290 Kč Nápověda Jsme transparentní

Je červen roku 1984. Začaly letní prázdniny a Timmy Graco se těší, že místo školy bude číst komiksy, vysedávat v podzemní klubovně a podnikat různá dobrodružství se svými dvěma kamarády, Dougem a Barrym.Tyto plány se však brzy začnou hroutit. Chlapce čeká léto plné hrůzy a boje o holý život. Timmy zjistil, kdo na hřbitově vykopává čerstvé hroby –… Přejít na celý popis

Filip Rožek: Gump: Jsme dvojka Gump se vrací v příběhu psí pravdy, naděje a lásky. Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Je červen roku 1984. Začaly letní prázdniny a Timmy Graco se těší, že místo školy bude číst komiksy, vysedávat v podzemní klubovně a podnikat různá dobrodružství se svými dvěma kamarády, Dougem a Barrym.

Tyto plány se však brzy začnou hroutit. Chlapce čeká léto plné hrůzy a boje o holý život. Timmy zjistil, kdo na hřbitově vykopává čerstvé hroby – a vůbec to není člověk. Je to nestvůra, která byla po staletí uvězněna pod hřbitovem, ale právě se dostala na svobodu.

Má hlad, dostala chuť na čerstvou krev a jde po Timmym a jeho kamarádech. Pokud se Timmy chce dožít září, bude muset uniknout Ghúlovi.

To však není jediná příšera, která na chlapce čeká…

Nestvůry čekají na každém rohu.

A co když ta, která požírá mrtvoly, není tou nejděsivější?

Od oceňovaného mistra hororu Briana Keenea přichází román o nestvůrách, vraždách a ztrátě nevinnosti.

Sdílet 0

Nakladatel
Fobos
jazyk
čeština
Počet stran
312
datum vydání
1.01.2023

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.4 z 5 38 hodnocení čtenářů

20× 5 hvězdiček 16× 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

 • 5 z 5 hvězdiček Lukáš Lukáš registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Žádná nestvůra, ať už skutečná nebo vymyšlená, není o nic horší než zlo vyvěrající z lidí. Není to klasický horor, i když maso, kosti a krev tam jsou. Ten epilog stojí za to! Trochu mě rušila autorova potřeba zmiňovat konkrétní skladby, které si daná osoba pobrukovala nebo poslouchala. Původně jsem myslel, že si je během čtení všechny poslechnu, ale po desáté to začalo být otravné a vzdal jsem to. To ale byl jenom můj problém a hodnocení to nijak neovlivňuje. 5*

  Kniha, Fobos, 2023, 9788027712427

 • 5 z 5 hvězdiček Zdeňka Moravcová registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Ghúl mi dal docela zabrat. Kniha se spíše zabývala monstry mezi lidmi, Ghúl byl jen třešnička na dortu. A musím říct, že některé životní příběhy hrdinů knihy byly hodně silné.

  Kniha, Fobos, 2023, 9788027712427

 • 4 z 5 hvězdiček Blanka Horáková registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Nic nebylo nekonečné. Nic nebylo věčné. Ani život. Ani léto. Ani přátelství. Ani láska. Jediné, co přetrvá navždy, jsou jizvy - a nestvůry.

  Kniha, Fobos, 2023, 9788027712427

 • 5 z 5 hvězdiček Daniela Bujnochová registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Pořád si říkám, že příběhy o 12letych chlapcích nemusím, asi proto, že mi připomene vždycky To od Kinga, ale tento byl opravdu dobře propracovaný. Smutné je na příběhu i zamyšlení, že nestvůry byly i mezi lidma. Příběh se četl opravdu dobře a rychle, pořád chcete vědět co přijde.

  Kniha, Fobos, 2023, 9788027712427

 • 5 z 5 hvězdiček Miroslava Kolářová registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Mně se kniha líbila už od samotného začátku. Ta temnota a zlo, které se ukrývá nejen v podzemí hřbitova v podobě monstra, které tu spalo několik let a jeho touha po lidském mase je neukojitelna, je to přeci GHUL. MONSTRUM, které se probudilo a je žíznive... ALE i v nás lidech jsou daleko větší monstra, vysavajici z lidí jejich energii, život a touhu po svobodném rozhodování. Na tohle všechno narazí i Timi s nejlepšími kamarády. O prázdninách se rozkryvaji nejen hrozby v podzemní hřbitova, ale také od lidí a to jim hodně blízkých. Ghul prahne po lidských tělech a lidské monstra po penězích, moci a ovládání druhých lidí. Nejen tyto, ale i další nástrahy čekají na Timiho a jeho kamarády... Dokáží odhalit pravdu a uniknout tak sami že spárů smrti???

  Kniha, Fobos, 2023, 9788027712427

 • 5 z 5 hvězdiček Eliana Lipková registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Ikdyz tento žánr nectu tohle bylo skvělé zoracovano. Příběh začíná pozvolna a nakonec to ve vas vibruje ztrachem ale hlavně odporem, ani ne tak kvuli půlnočním svačinkam ghúla a jeho ranním aktivitách jako spíš kvuli hnusu co si lidé dělají navzájem... a jak je těžké neopakovat chyby rodičů... moc kvalitně zpracované téma.

  Kniha, Fobos, 2023, 9788027712427

 • 5 z 5 hvězdiček Aleš Richter registrovaný uživatel

  „Některé jizvy nám zůstanou na celý život.“ Červen roku 1984, Timmy, Doug a Barry. Pro tři dvanáctileté kamarády by měly být nadcházející prázdniny bezstarostné a plné letních radovánek. Tohle léto se však ponese ve znamení smutku, hrůzy a násilného ukončení jejich dětství. Protože nic netrvá věčně a přechod do dospělosti je nevyhnutelný. Kniha je plná filmových a hudebních odkazů dané doby. Nese se ve stejném duchu jako největší pecky od Kinga (To), Simmonse (Temné léto) a McCammona (Smrt před úsvitem) a čtenář na svět nahlíží očima dospívajícího chlapce, který odhalí, že podzemí místního hřbitova okupuje prastaré zlo. Z výše zmíněných děl již víme, že smyšlené pohádky svých dětí nehodlají dospělí akceptovat, a tak nezbývá nic jiného, než aby vzali chlapci celou věc do svých rukou. Ale pozor! Zlu, které číhá v podzemí, se může rovnat, nebo ho dokonce předčit, zlo, které číhá uvnitř nás. Protože skutečnými monstry jsou dospělí. Nakladatelství Dobrovský svou edicí Fobos představuje českému čtenáři autora vůbec poprvé, i přesto, že má na svém kontě více než 40 knih. Brian Keene se povětšinou věnuje žánru hororu, temné fantasy a detektivkám, ale spolupracoval například i na komiksové sérii Hellboy či Superman. Již za svou prvotinu The Rising, která má doposud další čtyři pokračování, získal v roce 2003 cenu Brama Stokera. Kniha Ghúl má velmi pěknou obálku, která ihned zaujme. Je však trochu zavádějící a čtenář bude po otočení poslední stránky knihy překvapen, jak moc předčila jeho očekávání. Naprosto přesně to vystihuje citace na zadní straně obálky: „Když knihu otevřete, čekáte obyčejný horor s příšerami, který nabízí pouze krev a masakry, ale zavřete ji se slzami v očích a srdcem rozervaným na kusy.“ A to můžu podepsat, protože kniha přináší mnoho smutných pasáží a má naprosto excelentní epilog. Jako pro většinu čtenářů, kteří mají rádi tento typ literatury, je i pro mě Ghúl překvapením tohoto roku a ideálním letním čtením.

  Kniha, Fobos, 2023, 9788027712427

 • 4 z 5 hvězdiček Libor registrovaný uživatel

  Je to trochu jiné, než jak to vypadalo z popisu. Ale moc dobré.

  Kniha, Fobos, 2023, 9788027712427

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 220 Kč Nápověda