Syn lidstva E-kniha

E-kniha

 • Ihned ke stažení

359 Kč s DPH
Běžně 399 Kč Nápověda Jsme transparentní

Země umírala a zachránit ji mohli jen ertové – geneticky upravené bytosti stvořené tak, aby byly fyzicky vyspělejší, superinteligentní, nezatížené lidskými emocemi a s myslí, které vládne jen čistá logika. A právě ta je dovedla k závěru, že pokud má planeta přežít, musí z ní být lidstvo odstraněno.Nyní stojí ertové před problémem – Země opět… Přejít na celý popis

Darcy Coates: Smrt v domě Gillespieů Smrt řádění zrůdy neukončí, jen na čas pozastaví. V temných zákoutích domu stále čeká na svoji pomstu... Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Země umírala a zachránit ji mohli jen ertové – geneticky upravené bytosti stvořené tak, aby byly fyzicky vyspělejší, superinteligentní, nezatížené lidskými emocemi a s myslí, které vládne jen čistá logika. A právě ta je dovedla k závěru, že pokud má planeta přežít, musí z ní být lidstvo odstraněno.

Nyní stojí ertové před problémem – Země opět vzkvétá, ale pokud se rozhodnou vzkřísit vzpurný a násilnický druh homo sapiens, veškerá jejich práce by mohla přijít vniveč.

Připraví tedy test. Vychovají nejprve jedno dítě a na základě jeho vývoje a chování rozhodnou, zda si jeho druh zaslouží na Zemi opět žít.

Ale tichá a chladně uvažující vědkyně Ima zjišťuje, že vychovávat člověka není tak snadná a čistá práce, jak si z počátku myslela. Její život se stává kolotočem krmení, přebalování a uspávání, zatímco jí sousedi klepou na dveře se stížnostmi. A jak lidský syn roste, Ima zjišťuje, že se v něm i v historii lidstva skrývá mnohem víc, než by ji kdy napadlo.

Sdílet 0

Nakladatel
Fobos
jazyk
čeština
Počet stran
430
datum vydání
1.01.2023
 • Jiří Klimeš Jiří Klimeš

  Jednoho rána jsem se probudil do světa, který mě pokládal za relikvii. Lidská stopa zmizela, byla vymazána, přestala existovat. Dalo se tomu zabránit? Zasloužili jsme si svůj osud? Kdysi dávno, před stovkami let, můj druh, homo sapiens, dominoval planetě. Nyní jsem jen jeho stínem, ohavnou agresivní vzpomínkou na minulost. Program jménem lidstvo byl ukončen. A Zemi se daří lépe, než dříve...

  Celá recenze

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.3 z 5 23 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 13× 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 4.3 z 5

 • 3 z 5 hvězdiček Petr Šarvaic registrovaný uživatel

  Proč jen tři hvězdy? První za nápad, druhá za vrcholnou myšlenku kvantového dalekohledu, která však nebyla nosná pro příběh (tip na román jen o tomto vynálezu), byl totiž vymyšlen dle románu až na konci existence lidstva a třetí hvězdu za to že jsem to dočetl a závěr se mi líbil. Ale propána krále, jinak celá kniha je o tom jak na Zemi není po lidstvu ani památka. Ertové, bytosti stvořené posledními lidmi pět staletí před dobou románu, opravují zničené životní prostředí (ostrá výtka naší civilizaci alá eko aktivismu), dokončují Eden a jednu Ertku napadlo dát člověku šanci. Prosadí svou vůli a stvoří člověka a nyní sledujeme od novorozeněte do dospělosti jak se o něj stará a jak ostatní Ertové nechtějí aby uspěla, protože zalidnit Zemi přece znamená jí nechat opět zničit. Asi dvakrát jsem vážně uvažoval, že knihu odložím, budiž ke chvále, že jsem to neudělal a dostalo se mi pěkného závěru. Ale je to slabší kus autora, předchozí Běžecký klub se mi líbil víc.

  Kniha, Fobos, 2023, 9788027710607

 • 5 z 5 hvězdiček Milan registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Moc pěkný příběh o výchově, růstu a vývoji posledního zástupce lidského druhu na planetě.

  Kniha, Fobos, 2023, 9788027710607

 • 4 z 5 hvězdiček Tereza Pudivítrová registrovaný uživatel

  Hlavní hrdinka miluje rovnice, jasně danou strukturu. Najdete tu hodně popisů, ale hezkých. Nebudete litovat. Je zde rasa ertlingů v porovnání s jediným člověkem, který je v knize. Jsou zde časové skoky, jak člověk rostl - popsané jeho chování. Moc hezky zpracované. Celkové zakončení a myšlenka knihy je hezky zpracovaná. Rozhodně stojí za pozornost.

  Kniha, Fobos, 2023, 9788027710607

 • 5 z 5 hvězdiček Petra Holková registrovaný uživatel

  Velmi zajímavý příběh o "vyšších bytostech", zničeném klimatu a jednom malém chlapci, který obrátí vše naruby. Zpočátku chladnou Imu jsem měla ráda čím dál více, stejně tak malého Reeda. Máme zde pár zajímavých zvratů a konec byl dost nečekaný, ale skvělý.

  Kniha, Fobos, 2023, 9788027710607

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 99 Kč Nápověda