Adept E-kniha

E-kniha

 • Ihned ke stažení

289 Kč s DPH
Běžně 319 Kč Nápověda Jsme transparentní

TŘESTE SE, NEBOŤ ZLO PŘICHÁZÍ. POČÁTEK XX. STOLETÍ BUDE VE VARŠAVĚ POŘÁDNĚ KRVAVÝ | Varšava, počátek dvacátého století. Uprostřed města se objevila enkláva a její rozrůstání může zastavit jen zeď protkaná stříbrnými pruty. Nikdo neví, kde se tu vzala, ani proč se uvnitř mění rozložení ulic a podoba domů. Identické oblasti se nacházejí také v… Přejít na celý popis

Čteme kvalitní literaturu | Celé série Šikmý kostel ve výhodném balíčku Začtěte se do kvalitní české literatury! Obohaťte svou knihovnu, čtenářskou duši i historický přehled. Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

TŘESTE SE, NEBOŤ ZLO PŘICHÁZÍ. POČÁTEK XX. STOLETÍ BUDE VE VARŠAVĚ POŘÁDNĚ KRVAVÝ |

Varšava, počátek dvacátého století. Uprostřed města se objevila enkláva a její rozrůstání může zastavit jen zeď protkaná stříbrnými pruty. Nikdo neví, kde se tu vzala, ani proč se uvnitř mění rozložení ulic a podoba domů. Identické oblasti se nacházejí také v Moskvě a Petrohradu. Do oblasti se vydávají jen carské patroly a alchymisté při hledání ingrediencí pro své experimentální léky.

Polský alchymista Olaf Rudnicki a důstojník elitní carské gardy se s hrozbou musejí utkat a dát všanc nejen své životy. K dovršení všeho zlého narůstá konflikt mezi mocnostmi a nezadržitelně se blíží válka. Souboje, zakázané experimenty i narůstající neklid ve městě vedou k finále, které nikdo nečeká.

Sdílet 0

série
Materia Prima 1. díl z 3
Další ze série
Nářez z Polska
1. Adept
2. Místodržící
3. Stín
kategorie
E-knihy » Beletrie » Sci-fi, Fantasy a Komiksy » Fantasy
Nakladatel
Fobos
jazyk
čeština
Počet stran
384
datum vydání
1.01.2021
 • Jiří Klimeš Jiří Klimeš

  Adept mi ukradl půdu pod nohama a já se propadám hluboko do králičí nory. Kde to jsem? Kdo jste vy a kde mám svůj ochranný amulet? Na této knize je všechno znepokojivé. Postavy, prostředí i doba, ve které se vše odehrává. Aby toho nebylo málo, při čtení jsem byl vystaven zvláštním ilustracím, které ve mně probouzejí temnotu a nutí mě si zapamatovat důležité magické formule.

  Celá recenze

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.3 z 5 77 hodnocení čtenářů

39× 5 hvězdiček 27× 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 4.0 z 5

 • 5 z 5 hvězdiček Zuzana Lašťovková registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  je to skvělá jízda plná magie, monster, dobrodružství , nebezpečí, politických i osobních intrik... ale i přátelství... Od samého začátku naskočí čtenář do děje, žádné okecávání... pěkně rovnou k věci. Počátek 20. století o dost jinak, než je nám znám z dějepisu. Na území Varšavy (ale i v Moskvě či Petrohradě) se objeví záhadné enklávy, které jsou obývány záhadnými tvory. Udržet je může jen stříbrný zátaras. Přesto ale do enkláv vstupují alchymisté (a nejen oni, také vojáci carské gardy jsou tam častými hosty), aby získali cenné drahocenné ingredience ke své práci. Alchymista Olaf Rudnicki je sympatický chlapík, setkáme se s ním hned na začátku knihy, a to právě v enklávě, kde zachrání život několika gardistům, včetně jejich velitele... A tak pomalu začne velmi zajímavý a napínavý "kolotoč" (spíše "tobogán") událostí, které vám nedovolí knihu odložit jen tak lehko. Z jedné výpravy do enklávy si přiveze Olaf i zajímavou "kořist", nebudu spoilerovat, ale čeká vás opravdu zajímavě a velmi detailně promyšlený příběh, dozvíte se i o vzácné hmotě, po které má tato trilogie název: Materia Prima, navštívíte velmi netradiční knihovnu, setkáte se s homunkulem, zavítáte i na Carský dvůr... A to je jen tak zhruba řečeno, neboť toho na vás čeká daleko víc! A mihne se tam i Čech - nějaký Novotný... Jinak je osazenstvo děje rusko-polské (a samo sebou i to "enklávské"), děj občas zpestřují hovorové výrazy (hlavně v oslovování či při nějaké ostřejší akci), ale nerušilo mě to, spíš naopak: docela mi to tam sedlo... Některé postavy si oblíbíte hned, u některých to chvilku potrvá, no... a u některých se o nějaké oblibě ani doufat nedá. Že má tato série skvělé obálky, to se ví už od chvíle, co nám byla představena. Ale že ukrývá i nádherné kresby - to je bonus moc příjemný! A každá kapitola začíná hranatou ikonkou s malým výřezem té velké, kterou v té či oné kapitole najdeme.

  Kniha, Fobos, 2021, 9788076425927

 • 5 z 5 hvězdiček Lech registrovaný uživatel

  K této knize jsem se dostal úplně náhodou a nakonec jsem rád, že jsem se do tohoto experimentu pustil. Kdybych použil zkratku pro fandy polské sci-fi, tak série Materia Prima (tato kniha je prvním dílem této série) je svět knižní série S.T.A.L.K.E.R. posunutý z Běloruska do Polska (okupované Ruskou říší) a v čase do doby na počátku dvacátého století. I zde jsou příšery, ale nestvořila je radiace ale buď mágové nebo se do našeho světa dostali z jiné dimenze. — Podobně jako ve stalkerovským knihách, se tu často celkem vtipně řeší vztahy mezi Poláky a Rusy a také zpodobnění magie v této knize je celkem hodně „realistické“ a má nějakou vnitřní logiku. Podobná je zde i docela temná atmosféra a celkem slušná akce. Také se zde často používají kousky originálních ruských slovíček a hlášek. — Takže o čem je Adept? Kniha se odehrává na začátku dvacátého století v Varšavě. V ní a také v Petrohradě a Moskvě se nacházejí takzvané enklávy, což jsou území, ve kterých se objevují nebezpečné příšery z jiné dimenze. Hlavní hrdina Olaf Rudnicki během jednoho návratu z tohoto území pomůže ruským vojákům mířícím do Varšavy ubránit se útoku nebezpečného démona. Spřátelí se s velitelem těchto vojáků ruským šlechticem Alexandrem Samarinem. Olaf je alchymista a praktikuje i sparygickou medicínu a shodou různých náhod se zamotá i do politiky. A zjistí, že na pozadí šachů světových mocností probíhá ještě boj mezi různými frakcemi bytostí z jiné dimenze a pokud vyhrají ti špatní, bude to konec i našeho světa. — Kniha má poměrně svižné tempo vyprávění, slušnou porci černého humoru, výtečnou atmosféru a dostatek akce. Svět Prima materie je povedeným mixem originálního alternativního světa s reálnými historickými postavami a událostmi. Adam Przechrzta mne hodně příjemně překvapil a už čtu další dál této série, který má na Goodreads nebo LC ještě lepší hodnocení než Adept. Jo a kromě povedené obálky, je v knize i dost neméně zdařilých černobílých ilustrací. Četl jsem další dvě knihy, které jsou součástí této trilogie ( a jsou ještě lepší) a už se těším až si přečtu něco z volného pokračování Secunda materia. Navíc jsem si hodně užil i další autorovu sérii Démoni s ruským důstojníkem rozvědky Aleksandrem Razumowskim.

  E-kniha, Fobos, 2021,

 • 3 z 5 hvězdiček Magráta Uživatel aplikace KDčko

  (SPOILER) Příběh to byl zajímavý a nápaditý. Kniha čtivá. Jen pro mě bylo zklamáním, že závěr byl otevřený. Kniha nekončila. A další díl nevím, jestli seženu. Takže body dolů. Bohužel

  Kniha, Fobos, 2021, 9788076425927

 • 5 z 5 hvězdiček Veronika Čecháková registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Knížka tu na mě "vyskočila náhodou", zaujalo mě shrnutí i recenze a rozhodně to nebyla chyba. Knížka se čte úplně sama a rozhodně stojí za to si ji přečíst (i zbývající 2 díly).

  E-kniha, Fobos, 2021,

 • 4 z 5 hvězdiček Josef Kadavý registrovaný uživatel

  Z počátku pomalejší, ale pak se to rozjelo a konec byl vyvrcholení - trochu problémy s polskými a ruskými jmény (kdo je kdo)

  E-kniha, Fobos, 2021,

 • 5 z 5 hvězdiček David R. registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Alternativní historie předprvoválečného období s přídavkem sci-fi a fantasy. Zábavné šedé postavy, vzájemně si představující politickou a magickou stránku světa se vzájemně doplňují a příběh s jejich účastí utíká před očima. Snad jen na začátku jsem měl problém se zorientovat, změny v oslovování, rychlé přeskakování vpřed, ale po pár kapitolách se to srovná. První díl se odehrává před válkou, takže zde velkou roli hraje politika, intriky a monstra a démoni jsou zde spíše okrajově, takže nečekejte moderního Zaklínače, ale pokud Vás zaujme popis na přebalu, určitě stojí za vyzkoušení (já se hned pustil do dalšího dílu).

  Kniha, Fobos, 2021, 9788076425927

 • 5 z 5 hvězdiček Richard Němec registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Kniha, která se čtem jedním dechem. Stejně jako následující dvě knihy z trilogie Materia prima. Doporučuji vše, opravdu velké překvapení tyto knihy. Pokud nevěříte, mrkněte i na databázi knih, jak si knihy vedou. Opravdu silně doporučuji přečíst všechny tři díly.

  Kniha, Fobos, 2021, 9788076425927

 • 5 z 5 hvězdiček Robert Krejzar registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Čtenář je bez skrupulí vtažen do alternativní historie, kde reálné a mistrovsky podané určité události dějin a dobový život našich vlasteneckých sousedů okořeňuje a oživuje fantastická horda démonů, temného zla, tajemných kultů a spolků, spolu se spletí politických intrik i složité diplomacie a přihřívaných polívčiček, to vše smíchané v kotli svérázného, ale geniálního sympatického alchymisty, který přes všechnu genialitu a zásluhy zůstává především člověkem zmítaným emocemi a obyčejným strachem . Jakmile si čtenář zvykne, že alchymie, čarování a temné bytosti jsou naprosto přirozenou součástí našeho světa je knížka mimořádně čtivá a nemůžu se dočkat až po dvojitém zazvonění pošťáka rozbalím zbylé dva díly.

  E-kniha, Fobos, 2021,

 • 5 z 5 hvězdiček Magdalena Gažová registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Je to opravdu nářez z Polska. Čtivé, místy až děsivé. Dobře se mi to četlo.

  Kniha, Fobos, 2021, 9788076425927

 • 2 z 5 hvězdiček Petra Procházková registrovaný uživatel

  Tak tentokrát nějak marně hledám, co bych na této knize vyzdvihla... Námět knihy, paráda, byl to hlavní důvod, proč jsem si knihu vybrala. Ovšem za celou dobu četby bych dokázala na prstech jedné ruky spočítat, kdy jsem se opravdu bavila a děj mě vtáhnul. Přišlo mi, že více než nadpřirozeno a nestvůry, potažmo boj s nimi, se řešila politika a společenské postavení. To mi na knize vadilo hodně a zkazilo mi to celkový dojem z příběhu. Takže druhý díl nejspíše ponechám bez povšimnutí. Uvidíme.

  Kniha, Fobos, 2021, 9788076425927

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 49 Kč Nápověda
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora