Moje milá smrti

Kniha ( pevná vazba )

E-shopové listy

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Podezřelý

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 499 Kč dárek zdarma v hodnotě 349 Kč

Podezřelý

Smrt mi vstoupila bez varování do cesty a můj život převrátila úplně naruby. A ačkoli zvenku mohla má situace vypadat hrůzostrašně, já uvnitř začala kvést. Nevím, jak se to stalo. A už vůbec si na tom nepřičítám nějakou zásluhu. Probudila se ve mně ale taková jistota, že nemůžu na další cestě životem šlápnout vedle, že jsem začala být naprosto… Přejít na celý popis

Vlastimil Vondruška: Smrt šumavského poustevníka Oldřich z Chlumu musí vypátrat kdo zabil muže se svatou pověstí, který nic nevlastnil a nikomu nevadil? Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Smrt mi vstoupila bez varování do cesty a můj život převrátila úplně naruby. A ačkoli zvenku mohla má situace vypadat hrůzostrašně, já uvnitř začala kvést. Nevím, jak se to stalo. A už vůbec si na tom nepřičítám nějakou zásluhu. Probudila se ve mně ale taková jistota, že nemůžu na další cestě životem šlápnout vedle, že jsem začala být naprosto imunní vůči všemu, co naše společnost o smrti tvrdí.

Že smrt je zlá, konečná, nespravedlivá, černá. Já naopak začala vnímat smrt jako láskyplnou, smířlivou, obohacující, pokojnou. A protože se smrt týká každého jednoho z vás, kteří tyto řádky čtete (pokud tedy v dohledné době nevynaleznou umělá těla, do kterých bychom mohli přenést naše vědomí a stali se tak nesmrtelnými kyborgy), cítím silné nutkání zasít mezi lidi semínka debaty o tom, že smrt je ve své přirozenosti nádherná.

Chtěla bych svou zkušeností a prožitky začít smrt zbavovat všech černot, které jsme na ni v naší společnosti navěšeli. Chtěla bych ji vytáhnout z kouta, kam jsme ji postavili, aby na nás tiše a hrozivě čekala. Přála bych si, aby se smrt vrátila zpátky do našich životů. Přála bych si, abychom ji pustili beze strachu přes svůj práh a usadili ji na čestnou židli u našeho stolu.

Jsem z hloubi duše přesvědčená o tom, že smrt do života patří. Vědomí smrti nám má ukazovat, jaký život máme žít. Smíření se smrtí nám má dodávat jistotu, že kráčíme po správné cestě. Bez smrti není život.

O knize řekli...

Blanka Javor, Ke kořenům
"Milá Veru, jen Ti chci zatím dát vědět, že jsem knížku dnes dočetla. A mám z ní hlubokou radost. Těch posledních dvanáct dní s ní bylo hodně intenzivních - vnáší do prožívání takový intenzivní jas. Ještě jsem nepotkala knížku, u které by mi tolik tekly slzy. Úlevou, radostí, smutkem, pochopením...A která by mě zároveň dokázala vždycky v pravou chvíli rozesmát. Člověk se při čtení hodně pročistí.
Mám tu knížku tak hluboce ráda. A připadám si proměněná jejím přečtením."

Tereza Kramerová, Vědomý život
"Čekala jsem, že to bude jedinečné čtení, které mi propláchne oči i vysmrká nos. Ovšem realita šla ještě hlouběji. Veronika smrt přibližuje v souvislostech, které vás vezmou na výlet k vašim niterným hodnotám, promnou je a vytáhnou do vědomí. Považuji tuto knihu za terapeutický počin, které se dotýká zenové moudrosti i nejobnaženějších lidských pocitů. Doporučuji ji k přečtení a přemítání těm, kteří jsou ochotni vnímat téma smrti z jiného úhlu, než je v naší kultuře běžné."

 

Sdílet 0

Nakladatel
Krkavčí matka
Rozměr
153 x 217 x 29
datum vydání
1.01.2017
ean
9788090821002
Počet stran
315
Hmotnost
618 g
jazyk
čeština
Vazba
pevná vazba
Vydání
2
isbn
978-80-908210-0-2

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.3 z 5 6 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

 • Barbora registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

  Úžasné osobité čtení. Téma smrti je ve společnosti tabu. Takhle kniha vás však přiměje se zamyslet a přehodnotit veškeré priority. Naučí vás žít s lehkostí a plným VĚDOMÍM (ne strachem), že jednou přijde.

  Přečíst více
 • Kateřina registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Jsem ráda, že jsem si odvážně knihu objednala. Mám ji rozečtenou a těším se, až ji budu zase číst. Autorka zmiňuje ty nejhroší chvíle, těžkosti, stavy - tak jak to každý zná. Ale dokázala svým přístupem a chápáním situace jít dál. To je neuvěřitelně inspirativní. A celkově je ta kniha tak velice laskavá.

  Přečíst více
 • Eva Francová registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček

  Veronika přišla o manžela a po roce „jiného“ života sepsala své zážitky a pocity. Otevírá před námi svůj osobní příběh, kdy se smrt dá vnímat i jinak než ztráta. Autorku jsem do dnešního dne neznala, ač už má na svém kontě pěknou řádku knížek a věnuje se svému blogu Krkavčí matka, pro mě toto setkání bylo nové. Díky tomu jsem ne úplně přesně věděla, co mě čeká. Veronika nám v knížce ukáže svůj život s Honzou i bez Honzy. Otevírá zde důležité a citlivé téma, kdy jde sama se svou kůží na trh. Otvírá nám své srdce, ukazuje své emoce. Na první pohled by se mohlo zdát, že to bude smutné čtení. Ano, je to smutné čtení, ale zároveň je plné života a naděje. Je zde ukázána cesta, jakou se člověk třeba může vydat. Autorčiny vzpomínky jsou tu proloženy články z blogu a facebooku, vše je doplněno fotografiemi. Po dočtení knihy mám trochu rozporuplné pocity. Tím, že jsem sama někoho takhle blízkého neztratila, nedokáži vůbec říci, jak kniha působí právě na tuto skupinu lidí, které je hlavně určena, aby se lépe dokázali vyrovnat s odchodem blízkých. Moc ráda jsem si přečetla o autorčině přístupu ke smrti i k životu. S některými myšlenkami naprosto souhlasím a jsou důležité i v „běžném“ životě, kdy člověku nevstoupila do cesty smrt. S něčím tak úplně nesouhlasím, ale od toho máme přeci každý svůj názor a každému vyhovuje něco jiného. Rozhodně zajímavá kniha. Věřím, že spoustě lidem dokázala pomoci.

  Přečíst více
 • Václava Šedivá registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Krásná a moudrá kniha.

  Přečíst více
Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 403 Kč Nápověda
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora