4.3 z 5 hvězdiček
pevná vazbaKniha ( pevná vazba )
- Produkt je vyprodaný.
Francouzský pohled na zásadní osobnost moderních českých dějin. Vychází při příležitosti padesátého výročí tragického hrdinného činu Jana Palacha. "Nemluvím česky a nejsem si jistý, jestli vím, co tady dělám, dnes, devětačtyřicet let po smrti Jana Palacha a dvaadvacet let poté, co jsem o něm poprvé slyšel. Bylo to skoro jako nějaká náhlá… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Šťastné hororové mládí
-
Jan Palach
-
Tady vaše fatwa neplatí
-
Bestseller Šikmý kostel 2
-
Lúzři Tým v nemilosti
-
Poslední dny Jana Palacha
-
Svět dinosaurů
-
Odse*te se
-
Bestseller Šikmý kostel
-
Konec prokrastinace
-
PRVNÍ OBJEVY - Vše, co jezdí Christiane Engel
-
Porodní sestra z Osvětimi
-
AKCE Listopád
-
Přestaňte řešit h*vna
-
Šlachta - Třicet let pod přísahou
-
Příběh náboženství
-
Slunečná
-
Atlas budoucnosti
-
Suchozemští savci světa
-
Květy slunce
-
Hanin kufřík
-
DOBRÁ CENA Jóga pro hezký den
-
Tanec skalpelů
-
Tomáš Garrigue Masaryk: známý i neznámý
Francouzský pohled na zásadní osobnost moderních českých dějin. Vychází při příležitosti padesátého výročí tragického hrdinného činu Jana Palacha. "Nemluvím česky a nejsem si jistý, jestli vím, co tady dělám, dnes, devětačtyřicet let po smrti Jana Palacha a dvaadvacet let poté, co jsem o něm poprvé slyšel. Bylo to skoro jako nějaká náhlá potřeba, jen o tom řeknu šéfovi a vezmu si týden dovolené. Je pondělí 15. ledna 2018, skoro 17 hodin. Přesně v této chvíli o devětačtyřicet let dříve má před sebou Jan čtyřiadvacet hodin, než bude přijat na středisko popálenin v Legerově ulici." Je leden 1969, mladý student filozofické fakulty Jan Palach přichází k Václavskému náměstí připraven podstoupit tu největší oběť. Po jeho stopách se o téměř padesát let později vydává francouzský spisovatel Anthony Sitruk. Ve své knize Krátký život Jana Palacha přináší osvěžující pohled na jednu ze zásadních postav moderních českých dějin, jejíž jméno dodnes silně rezonuje napříč českou společností. Nabízí pohled zvnějšku, s odstupem cizince. Detailně se zabývá vším, co se dělo před i po Palachově upálení a nevyhýbá se ani subjektivním soudům a domněnkám. Nejedná se konec konců o historickou studii. Spíše o nacházení vztahu mezi realitou a fikcí. Hlavní motivací knihy je především pochopit Palachovo počínání a uvést ho do souvislostí. Sitruk nachází zajímavé přesahy a paralely. Srovnává Palachovu situaci k ve Francii známějšímu Mohamedu Bouazizimu, jenž se v roce 2010 upálil v Tunisku. Připomíná další případy: Rysszard Siwiec, Vasyl Makoukh, Sándor Bauer, Josef Hlavatý, Romas Kalanta, Oleksa Hirynk. Především se ale do Palacha snaží vcítit. Přemítá nad tím, jak by se sám zachoval na Palachově místě, a odpovědi zdaleka nejsou jednoznačné.
- Nakladatel
- PRÁH
- Rozměr
- 151 x 201 x 18
- datum vydání
- 14.01.2019
- ean
- 9788072527854
- Vazba
- pevná vazba
- Hmotnost
- 328 g
- jazyk
- čeština
- Počet stran
- 176
- Vydání
- 1
- isbn
- 978-80-7252-785-4
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
3.2 z 5 5 hodnocení čtenářů
2× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 1× 2 hvězdičky 1× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
Matěj Vtípil registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Musím řící, že tato kniha mě opravdu oslovila. Je to z pohledu cizince a je v textu i jeho vlastní život, srovnává se s ním a různé osobní pocity. Autor to dost prožívá, sám jel do Prahy kvůli tomu, aby navštívil místa, kde se Jan pohyboval. Poslední část je o Janově lásce, její pohled na situace. Text vybuzuje časté přemýšlení nad událostmi minulosti a přenáší se pocity na čtenáře.
Přečíst více -
Pavlína registrovaný uživatel 1 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Nepříliš povedená kniha. Zmiňovaný nadhled cizince a jeho objektivní odstup působí dost rozpačitě. Mnoho spekulací, nevysvětlených narážek, podivně vsunovaný osobní život autora do textu... navíc překlepy.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Místo na lásku: Lilly Lucas přináší povedený start nové série | RECENZE
-
Máme pro vás dárek: audioknihu „Honba za meteorem“ zdarma
-
Julie Caplinová vydá svou prvotinu i nový Romantický útěk
-
6 nejčtivějších únorových novinek
-
České vydání Alchemised: ilustrace a barevná ořízka potvrzeny. Předobjednávky spuštěny
-
Za hranicí času: kniha, u které budete chtít „ještě jednu kapitolu“ | RECENZE
-
Nevíte, co číst? Prolistujte si náš nový knižní katalog na jaro 2026
-
Neotvírat!!! Kouše! Proč děti tuhle knihu milují?
-
Kniha Azraelova – drsná, temná a překvapivě návyková | RECENZE
-
Filmová adaptace Vyhnání Gerty Schnirch už za pár dní na HBO. Podívejte se na trailer
-
10 tipů na romantické knihy, z kterých si sestavíte balíček 10 za 500,-
-
Urbex, smrt a švédský chlad – vítejte v Rezavém lese