Dívka v přestrojení

Kniha ( pevná vazba )

  • Produkt je vyprodaný.
E-shopové listy

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Opak věčnosti

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 499 Kč dárek zdarma v hodnotě 349 Kč

Opak věčnosti

Nepřehlédněte! Tento produkt je zařazen do Akce Novoroční knížkodej. Čtení od 39 Kč

PŘÍBĚH INSPIROVANÝ ŽIVOTEM KATE WARNEOVÉ, PRVNÍ ŽENY V PINKERTONOVĚ DETEKTIVNÍ AGENTUŘE | Pro první ženu najatou Pinkertonovou detektivní agenturou je těžké se setkat s respektem, avšak nikoliv s nebezpečím. Během bouřlivých let americké občanské války nabízejí ženám ulice Chicaga převážně nebezpečí a zmar – pokud tou ženou není Kate Warnová,… Přejít na celý popis

Únorové thrillerobraní? Pecky od VENDETY za 99 Kč včetně e-knih! Thrillerobraní je zpátky! Sklízíme za 99 Kč! Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

PŘÍBĚH INSPIROVANÝ ŽIVOTEM KATE WARNEOVÉ, PRVNÍ ŽENY V PINKERTONOVĚ DETEKTIVNÍ AGENTUŘE |

Pro první ženu najatou Pinkertonovou detektivní agenturou je těžké se setkat s respektem, avšak nikoliv s nebezpečím. Během bouřlivých let americké občanské války nabízejí ženám ulice Chicaga převážně nebezpečí a zmar – pokud tou ženou není Kate Warnová, první členka Pinkertonovy detektivní kanceláře a zoufalá vdova s mnoha schopnostmi.

Kate pracuje na utajených operacích a je schopná proniknout do podsvětí způsoby, o kterých se jejím kolegům ani nesnilo. Během živého děje hrdinka střídá jedno přestrojení za druhým. Vystupuje jako svůdkyně, sestra prezidenta Lincolna nebo prodavačka klenotů, podle toho, v jakém prostředí byl trestný čin spáchán a kdo ho má na svědomí.

Příběh je inspirován skutečnou postavou Kate Warnové a její prací pro americkou národní detektivní kancelář. Tento svižný román sleduje cestu první ženské detektivky během nejvýznamnějších časů amerického národa v době krize. Přivádí k životu naprosto nezávislou ženu, jejíž zapomenuté triumfy pomohly zachránit osud země.

Sdílet 0

Nakladatel
Kontrast
datum vydání
20.07.2020
ean
9788075856074
Počet stran
320
jazyk
čeština
Vazba
pevná vazba
isbn
978-80-7585-607-4
 • Anastasja Vištalová Anastasja Vištalová

  Detektivních příběhů je na českém knižním trhu opravdu požehnaně, ale málo který z nich se vám zaryje pod kůži a donutí vás přemýšlet o vlastní životní cestě. Na tento počin budu ještě dlouho myslet. Nepamatuji si, které dílko ve mně naposledy zanechalo takovou škálu nejrůznějších pocitů! Nelituji ani jediné minuty, kterou jsem strávila spolu s touto pozoruhodnou ženou!

  Celá recenze

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

3.9 z 5 39 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 20× 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 5.0 z 5

 • 5 z 5 hvězdiček Any15 Uživatel aplikace KDčko

  Skvělá knížka. Působila na mě takovým příjemným dojmem a atmosférou, i přes to, že se v příběhu odehrávala válka.

  Kniha, Kontrast, 2020, 9788075856074

 • 4 z 5 hvězdiček AN registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Knížka neurazí ale ani nenadchne. Příjemné čtení do vlaku, nebo na cesty ale po přečtení vám v hlavě nic z knížky nezůstane. Spíš je to taková oddechovka.

  Kniha, Kontrast, 2020, 9788075856074

 • 4 z 5 hvězdiček Alena Kološová registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Kniha mne mile překvapila, dobře napsaný, čtivý příběh.

  Kniha, Kontrast, 2020, 9788075856074

 • 3 z 5 hvězdiček Věra Nováková registrovaný uživatel

  Těšila jsem se na detektivku,byla to spíš biografie a taková dost osekaná. Když začal být děj zajímavý, rychle to skončilo.

  Kniha, Kontrast, 2020, 9788075856074

 • 4 z 5 hvězdiček Markéta Hankeová registrovaný uživatel

  Je to dobře vystavěný příběh. Hlavní postava Kate mi byla sympatická, ráda jsem ji sledovala. Jen to není román v pravém slova smyslu. První polovina knihy se skládá spíš z epizod, kdy každá kapitola je o něčem jiném, často se odehrává po časovém skoku a vůbec nenavazuje na předchozí. Ve druhé polovině už příběh drží více pospolu. Co bych kritizovala je nedostatek emocí. Kdo četl, ví, že Kate zažije pořádnou ztrátu, ale vše je podané spíše bez emocí. Autorka sama prohlašuje, že je to milostný příběh o ženě a její práci, což je vidět, ale mě více zajímaly mezilidské vztahy. Jedná se o dobrou knihu, kterou si určitě užijete, ale nejspíš se žádného hlubšího dojmu nedočkáte.

  Kniha, Kontrast, 2020, 9788075856074

 • 4 z 5 hvězdiček Olina registrovaný uživatel

  četla se ta kniha dobře, ale v hlavě z ní nic nezůstane

  E-kniha, Kontrast, 2020,

 • 4 z 5 hvězdiček Helena Vernerová registrovaný uživatel

  Moc se mi líbil příběh, který vychází z historické postavy, děj "odsýpá" a hrdinka je správně umanutá mladá dáma. Tedy vlastně ne až tak moc dáma, což se mi právě na ní líbilo.

  E-kniha, Kontrast, 2020,

 • 1 z 5 hvězdiček Markéta registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Tak nudnou knížku jsem dlouho nečetla. Teda ani nedočetla. Ztráta času i peněz. Ještě mám jednu knihu - Žena číslo 99 od stejné spisovatelky, tak doufám, že to nebude další brakiáda :( Škoda, za ty prachy bych čekala něco duchaplnějšího a poutavějšího.

  Kniha, Kontrast, 2020, 9788075856074

 • 2 z 5 hvězdiček emjee registrovaný uživatel

  Začiatok zaujímavý, potom už to bolo len o tom kam Kate išla a koho nechala zatknúť. Chýbali mi bližšie popisy detektívnej práce, sledovania a vyšetrovania, hľadania indícií a ich riešenia.

  E-kniha, Kontrast, 2020,

 • 4 z 5 hvězdiček Recenzárium registrovaný uživatel

  Moc se mi líbila provázanost se skutečnými americkými dějinami, například vystupování Abrahama Lincolna v jeho začátcích, coby právníka ve Springfieldu předtím, než se stal prezidentem a narážky na to, že ho Jih nikdy nepřijme a že pokud udělá chybu, draze za ni zaplatí. Zajímavá také byla pozdější spolupráce již prezidenta Lincolna s Pinkertonovou agenturou coby zpravodajskou službou. První polovina knihy mě vysloveně chytila a nepustila, bylo skvělé pozorovat Katiny pokroky a řešení různorodých případů. Druhá polovina se od detektivního příběhu poněkud odvrací a více se zaměřuje na špionáž a prohlubuje charaktery postav. Asi nemůžu říct, že by byla horší, jen byla jiná, a mě osobně tato doba "špiónství" nebavila tolik jako primární detektivní linka. Celkově bych příběh hodnotil kladně, spisovatelka Greer Macallister vše napsala plynule, bez zadrhávání, a vůbec se to četlo moc hezky. Jazyk je jednoduchý, ale ne primitivní a jako velké pozitivum beru právě provázanost románové linky s reálnými událostmi. Čtenář se tak nejen baví, ale také se jako bonus něco dozví. Vše nakonec zůstává čtivou fikcí na pozadí skutečných událostí podávanou v mixu různých literárních stylů. Z mého hlediska se jednalo o jeden z nejpozoruhodnějších románů, jaké jsem v poslední době četl.

  Kniha, Kontrast, 2020, 9788075856074

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Nejnižší prodejní cena 30 dní před začátkem akce: 39 Kč Nápověda