Dobytí severního pólu
Dobytí severního pólu - Jan Svěrák,Ladislav Smoljak Nedostupné

Kniha

    • Produkt je vyprodaný.
E-shopové listy

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Experiment s láskou

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 1299 Kč dárek zdarma v hodnotě 398 Kč

Experiment s láskou

Cimrman se ve své době věnoval tzv. živým obrazům a jednoho dne byl požádán, aby sestavil živý obraz "Češi na Severním pólu". Aby získal inspiraci tak se do nejsevernějšího místa světa vypravil a po návratu do Čech o této výpravě napsal divadelní hru. Česká výprava měla od začátku plno problému. Místo psů vzali sice silného ale duševně… Přejít na celý popis

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Cimrman se ve své době věnoval tzv. živým obrazům a jednoho dne byl požádán, aby sestavil živý obraz "Češi na Severním pólu". Aby získal inspiraci tak se do nejsevernějšího místa světa vypravil a po návratu do Čech o této výpravě napsal divadelní hru. Česká výprava měla od začátku plno problému. Místo psů vzali sice silného ale duševně zaostalého Varla Frištenského. Hned po vystoupení z vlaku v Rusku zjistili, že ve vlaku zapomněli míč. Když jim došlo jídlo, byli nuceni, sníst psy. I tak severní točnu ale dobyli ještě dva dny před výpravou Američana Edwina Pearyho. Stateční Čechové se však ke svému činu po návratu nepřiznali, protože věděli, že by sláva připadla nenáviděnému Rakousku.

Sdílet

Nakladatel
Supraphon
Hmotnost
90 g
jazyk
čeština
Vazba
CD
Vydání
1
isbn
8596910433622
Rozměr
125 x 142 x 10
datum vydání
9.04.2009
ean
8596910433622

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

3.8 z 5 4 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

  • Iwíček registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace

    Dobytí severního pólu je desátou hrou divadelního seskupení Divadla Járy Cimrmana. Hra vznikla pod taktovkou Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka. Na pouhých třiceti stranách je zpracován scénář úvodní přednášky a potom i samotné divadelní hry. Obojí je postaveno na humoru, jenž je založen na jazykovém vyjádření, což mnohonásobně převažuje nad situačním humorem. Knihu jsem četla v rámci společného čtení v rámci skupiny #klasikomilove. Do této chvíle jsem znala jen filmovou verzi dramatu a jsem ráda, že jsem se v rámci výzvy dostala i ke knižní podobě. Byla to zábava a rozhodně mě kniha nepřinesla žádné zklamání.

    Přečíst více
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 0 Kč Nápověda