Vzpomínáme na Sama Neilla. Ve svých memoárech zachytil humor, nejistotu i chuť žít
Pro několik generací diváků zůstane především paleontologem Alanem...
Kniha ( pevná vazba )
Na samém konci malé dědiny Vestec byla malá chalupa, ve které žil obecní pastýř Josef se svou dcerou Bárou. Ženu již neměl, zemřela pár let po porodu. Tato tragická událost vrhla stín i na malé dítě, o kterém vesničané začali šířit zvěsti, že je v kolébce vyměnila polednice. Proto si s ním nechtěl skoro nikdo hrát, jedinou výjimkou byla Eliška… Přejít na celý popis
Na samém konci malé dědiny Vestec byla malá chalupa, ve které žil obecní pastýř Josef se svou dcerou Bárou. Ženu již neměl, zemřela pár let po porodu. Tato tragická událost vrhla stín i na malé dítě, o kterém vesničané začali šířit zvěsti, že je v kolébce vyměnila polednice. Proto si s ním nechtěl skoro nikdo hrát, jedinou výjimkou byla Eliška z fary a kostelníkův Josífek. Divá Bára je krásným příběhem o tom, že kvalitu člověka nikdy nemůžeme posuzovat podle jeho vzhledu či společenského postavení. Kromě známé Báry v knize najdeme i neméně poutavé povídky Dobrý člověk, Karla a Pan učitel.
3.8 z 5 34 hodnocení čtenářů
9× 5 hvězdiček 13× 4 hvězdičky 9× 3 hvězdičky 2× 2 hvězdičky 1× 1 hvezdička
Bára registrovaný uživatel 2 z 5 hvězdiček
Jsou to knihy, které spíš slouží k někému "vzdělávání" v rámci četby. Určitě jsem ráda, že to mám v seznamu přečtených knih, ale pro mě autorka opravdu nepíše zajímavě.
Aríka registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Božena Němcová je jedna z mála českých ženských autorek. Její z daleka nelehký osobní život, proto i dějové linie a zápletky jsou labyrintového chakarakteru. Divá Bára svým netypickým chováním v tehdejší době vzbuzovala v obyvatelích vesnice nelibost. Měla pouze dva opravdové přátele, za které by i život položila. Obyvatelé pociťovali nelibost až nanácist k Báře, které by po sléze končila její smrtí. Ač autorka neměla lehký život, příběh má šťastný konec. I přes nepřízeň osudu, Němcová dokázala vdechnout svá nesplněná přání a tužby.
Aneta S. registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Zajimavy pribeh, cte se celkem dobre. Nebyt povinne cetby, tak ji asi nikdy neprectu.
Anonym registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Krásný a čtivý příběh, který stojí za přečtení. I filmové zpracování je velmi zdařilé.
Jana H. registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Povinná četba,která se dá číst i nepovinně.Je to hezký příběh.
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Pro několik generací diváků zůstane především paleontologem Alanem...
Slunce svítí, prázdniny jsou v plném proudu a spousta z nás si dopřává...
Pokud vám seriál Heated Rivalry (Spalující rivalita) nedal spát a zhlédli...
Život Abby dosud nebyl takový, jaký si představovala. Teprve krátce před...
Taky jste už určitě někdy zažili „reading slump“, neboli situaci, kdy...
Tahle kniha se ke mně původně dostala jen proto, abych ji předala někomu z...
Pokud nevíte, zda sáhnout po „nové Lukáškové“, váš osobní...
Nestihli jste naše žhavé literární odpoledne na Masarykově nádraží, nebo...
Po dočtení poslední knihy, která byla na můj vkus až příliš...