0.0 z 5 hvězdiček
měkká vazbaKniha ( pevná vazba )
- Produkt je vyprodaný.
V autorovom trinástom románe sa naplno prejavuje jeho láska k detektívnemu žánru a zároveň snaha o návrat k realistickejšiemu obdobiu vlastnej tvorby. Tridsaťšesťročný Cukuru Tazaki pracuje v istej tokijskej železničnej firme ako architekt staničných komplexov. Na večierku u svojho nadriadeného ho zoznámia so Sarou Kimotovou, zamestnankyňou… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Štyri ročné obdobia v Japonsku
-
Bestseller Elektronická dárková poukázka 500 Kč
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher -
V tieni zlovestna
-
Malý život
-
Čo sme nepovedali
-
Utrpenie mladého Werthera
-
Pán Výrazný
-
Bestseller Letnice
-
Kaviareň Pri mesačnom svite
-
Dáma s kaméliami
-
Smederevo v preklade Miroslava Demáka
-
10 ZA 500,- Smrková Tišina
-
Krycie meno Bežec
-
V prachu ciest
-
O vášňach a nerestiach
-
22 dĺžok
-
1984
-
Zánik
-
Červený pirát
-
Hotel Nantucket
-
Umelkyňa s henou
-
Levanduľová záhrada
-
Strážkyňa príbehov
-
Elektra
V autorovom trinástom románe sa naplno prejavuje jeho láska k detektívnemu žánru a zároveň snaha o návrat k realistickejšiemu obdobiu vlastnej tvorby. Tridsaťšesťročný Cukuru Tazaki pracuje v istej tokijskej železničnej firme ako architekt staničných komplexov. Na večierku u svojho nadriadeného ho zoznámia so Sarou Kimotovou, zamestnankyňou cestovnej kancelárie. Stretnutie vyústi do vzťahu, čo spôsobí v Cukuruovom živote radikálnu zmenu. Cukuru sa Sare zdôverí so zážitkom, pre ktorý pred šestnástimi rokmi stratil dôveru v ?udí, a vďaka nej sa zbavuje nechuti komunikovať s okolím a väzenia samoty. Porozpráva jej o päťčlennej partii z gymnázia, v ktorej strávil najkrajšie roky mladosti, až kým ho z nej nečakane a definitívne nevylúčili. Saru udivuje, že Cukuru nepátral po príčine takého radikálneho skutku, hoci mu strata priate?ov spôsobila ve?kú traumu, a nabáda ho, aby ich navštívil a požiadal o vysvetlenie. Cukuru sa rozhodne prelomiť mlčanie a postaviť sa zoči-voči minulosti.
- kategorie
-
Knihy »
Cizojazyčná literatura »
Knihy ve slovenštině »
Svetová beletria
- Témata
- Tokyo japonská literatura samota
- Nakladatel
- Slovart
- Rozměr
- 13,3 x 21 cm
- jazyk
- slovenština
- Počet stran
- 264
- datum vydání
- 25.09.2014
- isbn
- 978-80-556-1190-7
- Vazba
- pevná vazba
- datum dotisku
- 12.04.2018
- ean
- 9788055611907
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.4 z 5 18 hodnocení čtenářů
11× 5 hvězdiček 5× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 1× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
Yetta registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Znepokojivé, tak bych popsala pocity z knihy. Hlavní hrdina je tak pasivní, že mě to vnitřně dráždilo po celou dobu knihy, to jak neřeší nic a všechno přijímá, aby se nakonec, alespoň o něco pokusil.
Přečíst více -
JanaB registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček
Knížka se mi četla skvěle. První byl ptáček na klicek a norske drevo. U vsech knih mam pocit,ze muzsti hrdinove jsou vnimavi a tolerantní. Ze jim sice něco pořád chybí (sami se porad hledají ),ale umi zenam naslouchat .Takovy nedoceneni kladasove. Jinak knihy výborný.
Přečíst více -
Renfri registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Kniha tíživá, zvláštní. Navzdory extrémním pocitům, které ve mě budilo její čtení ji mohu jen doporučit. I jako prvotinu od Murakamiho. Tento styl psaní, pomalý, nenápadný není pro každého, chce to jistou trpělivost pro postavu a její činy.
Přečíst více -
Kateřina Vlková registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Bezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta putování, další z Murakamiho knih, které jsem přečetla. Příběh o chlapci, který si během střední školy vytvoří velmi dobré kamarády. Z počátku se zdá, že je jejich přátelství nerozlučné... Ale z jakého důvodu je Cukuru nucen se s přáteli přestat vídat? A jak tato skutečnost ovlivní celý jeho život? To se dozvídáme během putování Cukuruovým životem. Jedná se o příběh, který má hloubku, který přibližuje japonskou mentalitu, ale i to, jak dokáží určité životní události zanechat stopy v našem životě.
Přečíst více -
Hana Beráková registrovaný uživatel 2 z 5 hvězdiček
Četla jsem už dřívě, ale nepovažuji tuto knhu za moc povedenou. Byla pro mě kniha, taková ...zvláštní.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
15 tipů na mangy, ze kterých si sestavíte balíček 10 za 500
-
15 tipů na thrillery, ze kterých si sestavíte balíček 10 za 500
-
Ve spárech temnoty: Temnější a vyzrálejší návrat do Everfallu | RECENZE
-
Pro fanoušky Heated Rivalry máme skvělou zprávu! Vyjde další kniha série Game Changers
-
Little Stranger: Utíkej, holčičko - temná romance, která není pro každého| RECENZE
-
Moje lepší polovička – netradiční román o lásce, rodičovství a odvaze | RECENZE
-
6 nejčtivějších novinek tohoto ledna
-
10 nejprodávanějších deskových her roku 2025 v síti Knihy Dobrovský
-
10 nejprodávanějších e-knih roku 2025 u Knihy Dobrovský
-
10 nejprodávanějších knih roku 2025 v síti knihkupectví Knihy Dobrovský
-
Láska jako ve filmu - akorát že vůbec | RECENZE
-
Jsi moje - kniha, která voní po skořici a druhých šancích