Kočka na cestách

Autor Hiro Arikawa

Kočka na cestách

Autor Hiro Arikawa

Kniha ( pevná vazba )

  • Produkt je vyprodaný.
E-shopové listy

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2

K nákupu nad 999 Kč dárek zdarma v hodnotě 369 Kč

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2

Román o toulavé kočičce pro všechny milovníky zvířat |  Toulavého kocourka Nanu zachrání jednoho dne před jistou smrtí mladý muž jménem Satoru Mijawaki. Pět let spolu žijí v jednom z tisíců tokijských bytů. Potom ovšem zasáhne osud a Satoru musí Nanuovi najít nového páníčka. Nasednou do Satoruovy stříbrné dodávky a vyrazí na cestu. Během putování… Přejít na celý popis

Petr Brož : Geostorky Geologie, lidé, katastrofy a hlavně příběhy. Petr Brož a Lucie Škodová se vrací a tentokrát to opravdu nebude Vesmírníček, ale fascinující příběhy pro dospělé čtenáře, pro milovníky vědy a skvělých knih o našem světě. Budete se smát, děsit i dojímat! Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Román o toulavé kočičce pro všechny milovníky zvířat | 

Toulavého kocourka Nanu zachrání jednoho dne před jistou smrtí mladý muž jménem Satoru Mijawaki. Pět let spolu žijí v jednom z tisíců tokijských bytů. Potom ovšem zasáhne osud a Satoru musí Nanuovi najít nového páníčka. Nasednou do Satoruovy stříbrné dodávky a vyrazí na cestu.

Během putování se Nanu setkává se Satoruovými přáteli z dětství a dostává se na místa, kam by se jinak nikdy nevydal. Postupně je mu čím dál jasnější, že za plánovaným rozloučením bude něco víc než jenom Satoruova komplikovaná finanční situace.

Proč se Satoru musí své milované kočky vzdát? Jaký osud ho v životě potkal? A jaké tajemství před Nanuem skrývá? Dojemný příběh o kočce a jejím člověku, odehrávající se v japonském prostředí, potěší nejenom milovníky zvířat a koček, ale hlavně ty, kteří hledají nenáročnou a přesto zábavnou knihu pro dlouhá odpoledne.

Sdílet 0

Nakladatel
Kontrast
datum vydání
11.02.2020
ean
9788076420335
Počet stran
248
jazyk
čeština
Vazba
pevná vazba
isbn
978-80-7642-033-5
 • Příběh napsala renomovaná japonská spisovatelka Hiro Arikawa. Stal se bestsellerem a byl publikován v mnoha zemích. Přestože je Hiro Arikawa známa spíše jako „Japanese light novelist“, jinými slovy jako autorka „young adult“, román Kočka na cestách takový není. Je určen citlivým čtenářům, milovníkům koček a cestování, a protože je především o životě a lidské (i kočičí) povaze, potěší úplně každého.

  Více

  Hana Wielgusová Hana Wielgusová

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.1 z 5 36 hodnocení čtenářů

17× 5 hvězdiček 11× 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.0 z 5

 • 4 z 5 hvězdiček Veve721 registrovaný uživatel

  Kočka na cestách (Hiro Arikawa) Bože, tohle bylo tak průhledné hraní na city! Nejhorší na tom je, že se autorce její záměr dokonale vydařil a já na konci knížky brečela jako při "Titanicu" nebo u "Marley a já". Co na tom, že je už od prvních stran zcela jasné, jakým směrem se bude příběh ubírat, a že čtenáře vlastně nepřekvapí žádný velký dějový zvrat. Tahle knížka si nehraje na nic víc, než co od ní očekáváte podle názvu - jde o poklidný road trip chlapce Satorua a jeho nevrlého kocoura Nanu, kterého zachránil z ulice. Bohužel se však o kocourka nemůže dál starat, proto mu hledá vhodného majitele mezi kamarády z dětství. Nanu se ale svého páníčka nechce vzdát bez boje a vypadá to, že ani pro Satorua není lehké kocourka někomu přenechat... Může mít tenhle příběh šťastný konec? Knížka má své drobné nedokonalosti - například byly skrz oči kocourka popisovaný věci, které se ke kočičímu vnímání prostě nehodily (zásady pěstování rostlin). Jindy mě ale autorka nadchla tím, jak se do Nanua dokázala perfektně vcítit (láska ke kartonovým krabicím). Obecně bych se spíš přikláněla ke čtyřem hvězdám, ale nemůžu opomenout fakt, že mě i přes všechnu svou předvídatelnost a průhlednost závěr rozbrečel. Vztah majitele a jeho miláčka byl vykreslený naprosto dokonale a popisované krásy Japonska byly jen dalším velkým plusem. Za mě osobně můžu knížku jen a jen doporučit. Určitě je skvělou volbou pro pochmurné zimní večery, kdy potřebujete zahřát srdíčko knižní jednohubkou s pořádnou dávkou kočičí roztomilosti.

  Kniha, Kontrast, 2020, 9788076420335

 • 5 z 5 hvězdiček Marek Herman registrovaný uživatel

  Hlavní hrdinou příběhu je kocour Nana, kterému pomohl mladý muž Satoru Mijawaki, když ho srazilo auto. Následně se stali nerozlučnou dvojicí. Satoru se jednoho dne rozhodne, že najde nového pána pro kocoura, a tak putuje společně s kocourem za svými kamarády z dětství. Společně vzpomínají na chvíle strávené v dětství a v dospívání.. Kniha je vyprávěna z pohledu kocoura, příběh se odehrává v Japonsku. Jedná se o oddechovou knížku, v knize se vyskytuje humor, ale zároveň i smutné okamžiky a otázky k zamyšlení. Při čtení mi ukáplo několik slz. Knihu tvoří tzv. záznamy, které bychom mohli nazvat kapitolami. Možná by se dalo autorce vytknout to, že některé věci, které byly řečeny, v knize několikrát připomínala, ale jinak hodnotím knihu pozitivně, kniha se četla dobře, opětovně jsem se začetl, takže jsem knihu přečetl za jeden den. V knize se vyskytuje také několik černobílých ilustrací. Přebal knihy je nádherný. Kniha je vhodná pro všechny čtenáře, kteří mají rádi zvířata. Samozřejmě hlavním hrdinou je kocour, ale v knize se vyskytují také jiná zvířata. V knize se mimo jiné také dočteme, co měl kocourek Nana rád a co ho naopak netěšilo, což lze asi obecně vztáhnout na všechny kočky.

  E-kniha, Kontrast, 2020,

 • 1 z 5 hvězdiček Markéta Šilerová registrovaný uživatel

  Bohužel knihu jsem nezvládla dočíst, přišlo mi to takové nějaké. Děj mě moc nezaujal a ani mi nevyhovoval styl, jakým byla kniha napsaná.

  Kniha, Kontrast, 2020, 9788076420335

 • 4 z 5 hvězdiček Zdeňka Jirková registrovaný uživatel

  Zajímavé čtení.

  E-kniha, Kontrast, 2020,

 • 4 z 5 hvězdiček lailaj registrovaný uživatel

  Taková pěkná oddechovka.

  E-kniha, Kontrast, 2020,

 • 4 z 5 hvězdiček Markéta Maroszová registrovaný uživatel

  Z nějakého důvodu jsem si myslela, že jde o feel good knížku... No... Jako úplně ne no, ale byl to naprosto skvělý příběh, který mě dokázal nejednou pořádně dojmout i pohladit po duši.

  E-kniha, Kontrast, 2020,

 • 5 z 5 hvězdiček Čehinja registrovaný uživatel

  Moc milá a dojemná knížka. Doporučuji všem kočkomilům.

  E-kniha, Kontrast, 2020,

 • 5 z 5 hvězdiček Eva registrovaný uživatel

  Skvělá. Prostý příběh, na první pohled, ale ve skutečnosti hluboká moudrost. Přitom žádné kázání, ezo a tak. Čtivá, hezky plyne, milá. Smutná. Ale tak hezky.

  Kniha, Kontrast, 2020, 9788076420335

 • 4 z 5 hvězdiček KnizniMixer registrovaný uživatel

  Bože, tohle bylo tak průhledné hraní na city! Nejhorší na tom je, že se autorce její záměr dokonale vydařil a já na konci knížky brečela jako při "Titanicu" nebo u "Marley a já". Co na tom, že je už od prvních stran zcela jasné, jakým směrem se bude příběh ubírat, a že čtenáře vlastně nepřekvapí žádný velký dějový zvrat. Tahle knížka si nehraje na nic víc, než co od ní očekáváte podle názvu - jde o poklidný road trip chlapce Satorua a jeho nevrlého kocoura Nanu, kterého zachránil z ulice. Knížka má své drobné nedokonalosti - například byly skrz oči kocourka popisovaný věci, které se ke kočičímu vnímání prostě nehodily (zásady pěstování rostlin). Jindy mě ale autorka nadchla tím, jak se do Nanua dokázala perfektně vcítit (láska ke kartonovým krabicím). Obecně bych se spíš přikláněla ke čtyřem hvězdám, ale nemůžu opomenout fakt, že mě i přes všechnu svou předvídatelnost a průhlednost závěr rozbrečel. Vztah majitele a jeho miláčka byl vykreslený naprosto dokonale a popisované krásy Japonska byly jen dalším velkým plusem. Za mě osobně můžu knížku jen a jen doporučit. Určitě je skvělou volbou pro pochmurné zimní večery, kdy potřebujete zahřát srdíčko knižní jednohubkou s pořádnou dávkou kočičí roztomilosti.

  E-kniha, Kontrast, 2020,

 • 1 z 5 hvězdiček M registrovaný uživatel

  Bohužel knihu jsem nezvládla dočíst, přišlo mi to takové nějaké. Děj mě moc nezaujal a ani mi nevyhovoval styl, jakým byla kniha napsaná.

  E-kniha, Kontrast, 2020,

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 0 Kč Nápověda