Soumrak mužů E-kniha

E-kniha

 • Ihned ke stažení

289 Kč s DPH
Běžně 319 Kč Nápověda Jsme transparentní

Píše se rok 2025 a ve Skotsku se objevil záhadný vir – smrtelná nemoc, která je zřejmě fatální pouze pro muže. Když doktorka Amanda MacLeanová tento nový fenomén nahlásí, je vnímána jako hysterka. Když lidé její varování konečně začnou brát vážně, už je příliš pozdě. Vir způsobil globální pandemii – a také politickou. Všechny oběti jsou muži. Svět… Přejít na celý popis

Děkujeme všem čtenářům skvělou audioknihou ZDARMA Jako poděkování, že jste tu pro nás, jsme pro vás připravili Pět neděl v baloně od Julese Vernea v audioverzi ke stažení ZDARMA! Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Píše se rok 2025 a ve Skotsku se objevil záhadný vir – smrtelná nemoc, která je zřejmě fatální pouze pro muže. Když doktorka Amanda MacLeanová tento nový fenomén nahlásí, je vnímána jako hysterka. Když lidé její varování konečně začnou brát vážně, už je příliš pozdě. Vir způsobil globální pandemii – a také politickou. Všechny oběti jsou muži. Svět se stává něčím neznámým – světem žen.

Následují příběhy lidí, kteří zůstali naživu a musejí se s následky viru vyrovnat. Jsou vyprávěny v první osobě a zahrnují příběh Amandy MacLeanové, Catherine – sociální historičky, která je rozhodnuta zdokumentovat osudy žen po „mužském moru“, analytičky tajných služeb Dawn, která má za úkol pomoci vládě vytvořit novou společnost a Elizabeth – jedné z mnoha vědců, kteří se zoufale snaží vynalézt vakcínu. Skrze tyto ženy a příběhy dalších lidí poznáváme nesčetné způsoby, jakými absence mužů změnila společnost, ať se jedná o osobní ztrátu – manželů a synů – či politickou – změny v pracovní síle, plodnosti a významu rodiny.

V Soumraku mužů Christina Sweeney-Baird mění nepředstavitelné na nezapomenutelné.

Sdílet 0

Nakladatel
Fobos
jazyk
čeština
Počet stran
416
datum vydání
1.01.2022
 • Jiří Klimeš Jiří Klimeš

  Hlavním pocitem, který jsem si z celého příběhu odnesl je to, že tato kniha byla napsána od ženy pro ženy. A to mi dělá velkou radost, protože to znamená, že je mezi vámi spousta čtenářek, které možná dají Soumraku mužů šanci.

  Celá recenze

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

2.9 z 5 10 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 3.0 z 5

 • 2 z 5 hvězdiček Lenka Magyarová registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Nesedlo mi střídání postav, z pohledu mužů rozepsáno hrozně málo, konec mi připomínal sjezd feministek, a ještě uměle nacpané téma LGBTQ 🤨

  Kniha, Fobos, 2022, 9788027701803

 • 2 z 5 hvězdiček Ilona Ležalová registrovaný uživatel

  Když jsem si knížku brala, čekala jsem od ní klasickou dystopii s určitou dávkou akce a napětí. Bohužel nic z toho se nekonalo. Námět nebyl úplně špatný, i když na téma pandemie už toho také bylo napsáno víc. Stylově připomínalo spíše novinařinu s občasnými hlubšími úvahami. K postavám jsem nepřilnula a vzhledem k tomu, že jejich charaktery byly vcelku podobné, splývaly mi. Celkově byla knížka dost vleklá a nijak dobře se mi nečetla.

  E-kniha, Fobos, 2022,

 • 3 z 5 hvězdiček Vanda registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Začátek se mi četl hodně špatně, ztotožňovala jsem se hlavními hodinkami, takže jsem si musela dělat i několikadenní přestávky. Celkově se mi knížka líbila, ale měla jsem dost problém rozlišovat hrdinky, pořád jsem musela listovat na začátek, abych se ujistila, že je to zrovna ta, co myslím.

  Kniha, Fobos, 2022, 9788027701803

 • 4 z 5 hvězdiček Lenka Zajíčková registrovaný uživatel

  Doktorka Amanda MacLeanová je první, která nahlásí zvýšený výskyt tohoto viru. Je však považována za hysterku, když ji znepokojí několik stejných příčin úmrtí u mužů v jedné nemocnici. Je to začátek všeho. Začátek obrovské ztráty pro rodiny a mezi lidmi se šíří strach a panika. Ženy jsou přenašečkami a tak se snaží od svých otců, mužů a synů izolovat. Ale vir přesto zabíjí dál. A velice rychle. Pohřební služby nestíhají, běžný provoz podniků, obchodů, úřadů atd. se hroutí. Vir způsobil globální pandemii... Sledujeme příběh několika postav, které se musí s následky viru poprat. Jsou to ženy zastávající různé funkce a i ony mají doma muže a syny a jejich ztráty jsou fatální. Díky nim a mnoha dalším postavám sledujeme způsoby, jakými se snaží se ztrátami vyrovnat a najít cestu, jak žít dál bez mužů. Lze vůbec žít ve světě bez mužů? Mohou ženy zastávat funkce, které dosud dělali pouze muži? Čtení to pro mě bylo chvílemi opravdu velice citově založené, protože mám manžela a dva syny a neumím si představit tu příšernou bolest, kterou musely ženy zažívat při ztrátě svých blízkých. První polovina knihy pro mě byla velice čtivá, napínavá a zajímavá. Následoval ale pokles, kdy už na mě těch postav v knize bylo moc a než jsem si k nim stihla utvořit nějaký vztah, pochopit jejich mýšlení, tak se opět přeskočilo k jiné postavě. Asi nejbližší mi byla postava Catherine a Amandy, protože jsou v knize od začátku a tak nějak jsem k nim stihla přilnout. Ke konci už jsem jen doufala, že se neobjeví určité téma, které rezonuje i v běžném současném světě, ale objevilo. Já to chápu, protože se tomu asi nešlo vyhnout, ale já si najednou připadala jak na sjezdu feministických žen... chápu, že člověk nechce žít jako samotář, ale pro mě to je prostě nepředstavitelný. Kdyby nebyla pandemie covidu, asi bych na knihu pohlížela jinak. Takto mi příběh v ní příjde hodně reálný.

  Kniha, Fobos, 2022, 9788027701803

 • 3 z 5 hvězdiček Annette Kovářová registrovaný uživatel

  SOUMRAK MUŽŮ je dystopie, která je nám bližší než bychom si přáli. Autorka Christina Sweeney-Baird napsala knihu v letech 2018-2019 a ani v nejčernějších snech ji nenapadlo, že velmi brzy vypukne ve světě globální pandemie a její fiktivní svět se v některých věcech odrazí do reality. Kniha je rozdělena do 8 částí podle fází moru. Části nejsou rozděleny do klasických číselných kapitol, ale vypráví je několik postav. Vždy je uvedeno, která postava vypráví, kde se nachází a kolik dní uplynulo od vypuknutí nemoci. Mrzí mne, že autorka nevybrala třeba 3-4 a nebylo vše vyprávěné skrz ně. Takto jsem nebyla schopná si k nim udělat nějaký vztah a příběh prožívat. Přitom mi některé postavy přišly opravdu zajímavé. Bohužel jejich množství na mě působilo velmi rušivě. HODNOCENÍ: 65 %

  Kniha, Fobos, 2022, 9788027701803

 • 5 z 5 hvězdiček Markéta Kubátová registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Už název vypovídá o svém a střípky z anotace : Muži umírají po milionech, osud lidstva teď závisí na ženách....uf. Měla jsem strach a zároveň jsem byla příšerně zvědavá, jak by něco takového mohlo dopadnout. Doufala jsem, že to nebude příliš politicky zaměřené a byla jsem neskutečně ráda, že tomu tak opravdu nebylo. Vlastně se jedná o jakýsi "deník" několika žen i můžu v různých koutech světa, za různých rodinných i politických situací. Upřímně představa, že by mi zemřeli všichni muži v rodině (možná kromě jednoho imunního) je pro mě naprosto šílená, devastující a neuchopitelná. Z postav mi nejvíce přírostla k srdci Cathrine a podezřívám autorku, že to mělo být záměrné, přece jen Cathrine celou knihu otevírá a uzavírá. Knížka je napsaná opravdu čtivě, děj vás tak semele a vyplivne až na konci, že nestihnete ani okem mrknout. menší spoiler citace Dovolím si jednu menší citaci z knihy (schválně vynechám jména a malinko pozměním, aby to nebylo moc spoilerové), která mi tak nějak nejvíce vypálila cejch na mozku: "O koho jste přišla?" "Cože?" "Chtěla jsem vědět, o koho jste přišla. Kdo vám v rodině zemřel?" Nikdo předtím se mě na tohle nezeptal. "Můj manžel, syn a otec..." řeknu tiše. Šok z otázky mi vehnal slzy do očí. "Zeptala jsem se proto, abyste věděla, že se na ně nezapomnělo," řekne žena. "Pamatujete si je a teď si je pamatuji i já." konec spoileru Nejednou jsem si musela dojít pro kapesník.... Pro ty kteří váhají, je to šílené sousto, ale mám pocit, že tuhle knihu budu mít dlouho na srdci a když se mě někdo za pár měsíců zeptá, co jsem teď někdy přečetla a doporučila bych, okamžitě a bez váhání vykřiknu SOUMRAK MŮŽU! A zároveň jako bacha, tohle je autorčin debut! Nasadila si holka laťku setsakramensky vysoko a pokud ještě něco napíše, jsem velmi zvědavá a těším se. Dávám 10⭐️ z 5!

  Kniha, Fobos, 2022, 9788027701803

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 49 Kč Nápověda