Příběhy tisíce a jedné noci Eduard Petiška E-kniha

Příběhy tisíce a jedné noci - Eduard Petiška

Příběhy tisíce a jedné noci E-kniha

Eduard Petiška

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

  • Ihned ke stažení

99 Kč s DPH

Na poli podivuhodných dobrodružství a mytických postav je čtenář konfrontován s obyčejnými lidmi, jejich problémy a řešeními. I když se životní příběhy odehrávají v dávné minulosti v tajemném orientu, jsou v mnohém podobné těm dnešním. Mají tedy také vzdělávací přínos, tím že reflektují archetypické postoje a jednání, které byly kronikáři… Přejít na celý popis

Balíček knih pro fanoušky historie | TŘI NOVINKY ZA 399 KČ Pokud vaši knihovnu plní knihy nejen o druhé světové válce, určitě vás potěší balíček tří novinek za akční cenu 399 Kč Více informací

Popis

Na poli podivuhodných dobrodružství a mytických postav je čtenář konfrontován s obyčejnými lidmi, jejich problémy a řešeními. I když se životní příběhy odehrávají v dávné minulosti v tajemném orientu, jsou v mnohém podobné těm dnešním. Mají tedy také vzdělávací přínos, tím že reflektují archetypické postoje a jednání, které byly kronikáři zaznamenávány po tisíce let.

Úryvky z knihy:

„Jistě znáš, králi, zvláštní druh smutku, který přichází a nevíš odkud, je tu a nevíš proč, a jen hledáš, čím bys jej zaplašil. I moudrý chalífa Hárún ar-Rašíd býval občas navštíven takovým smutkem. Ale není dobré zabývat se dlouho sebou samým, to zvětšuje sklíčenost. Proto léčil Hárún ar-Rašíd svou smutnou náladu starostmi jiných. V přestrojení procházel s vezírem Džafarem a s černým otrokem Masrúrem ulicemi Bagdádu, naslouchal, o čem lidé mluví a kde bylo třeba, postaral se o spravedlnost. Pro osudy jiných lidí zapomínal na svůj smutek.”

„Ale ďábel lakoty patří k ďáblům, které nic nenasytí. Při pohledu na svých padesát velbloudů jsem zatoužil, abych měl ještě o deset víc.”

„A bubny nepřestávaly bubnovat, flétny vyhrávat a pěvkyně zpívat. Tvář noci jiskřila na nebi i na zemi a jasná ústa luny se usmívala. Buď sláva Pánu světa, který řídí běh času, hvězd a všech nás lidí. Co dopřál Šahrazádě, kéž nám dopřeje: život, v němž vítězí vždy znovu naděje.”

Kniha obsahuje tyto příběhy: O kupci a džinovi; O králi Júnánovi a mudrci Dúbánovi; O hrbáčovi; O zloději s opicí; O ebenovém koni; O ženě jednoho vezíra; O důvěřivém muži; O zlatníkově manželce; O Aladdinovi a kouzelné lampě; O čarodějce, která nebyla čarodějkou; O ukradeném měšci; O kupci v městě taškářů; O Alí Babovi, čtyřiceti loupežnících a chytré otrokyni; O kupci a olivách; O slepém Abdalláhovi; O nevěrné a věrné ženě; O mužích ve skříni; O člověku a zvířatech; O Sindibádu mořeplavci; O milosrdném psu; O milosrdném Džaudarovi; O dobráku Marúfovi; Každou noc jiskřily hvězdy nad městy.

Sdílet 0

Nakladatel
Martin Petiška
datum vydání
1.01.2015
ean
9990003132482
Počet stran
224

Jak si vede v knihy Dobrovský?

54217. v e-shopu | 32761. minulý týden

10. v E-knihy - Mýty a pověsti | 4. minulý týden

Hodnocení a recenze čtenářů

0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora