John Barleycorn Jack London E-kniha

John Barleycorn E-kniha

Jack London

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

  • Ihned ke stažení

120 Kč s DPH

Není mnoho románů, které i po více než sto letech předkládají v každé kapitole tak dramatické a působivé obrázky ze života jednotlivce i společnosti, líčí humorné příběhy a zároveň obsahují i docela aktuální filozofické úvahy tak, jak to činí Jack London ve svém vyprávění z roku 1913 pod názvem „John Barleycorn“. Autor, známý podle svých… Přejít na celý popis

Jaro se vítá knihou! Nálož čtení za 49 Kč Přivítejme jaro novým čtením, které rozveselí každý den, mnoho literárních kousků jsme totiž zlevnili na 49 Kč Více informací

Popis

Není mnoho románů, které i po více než sto letech předkládají v každé kapitole tak dramatické a působivé obrázky ze života jednotlivce i společnosti, líčí humorné příběhy a zároveň obsahují i docela aktuální filozofické úvahy tak, jak to činí Jack London ve svém vyprávění z roku 1913 pod názvem „John Barleycorn“.

Autor, známý podle svých dalších románů také jako „námořník na koni“ či „tulák po hvězdách“, pracující svého času  i jako zlatokop na Klondike nebo válečný zpravodaj, jindy zas tulák cestující po celých Spojených státech, se tentokrát místy zpovídá ze své závislosti na alkoholu, která se svými důsledky nakonec stala pro něho i osudnou a způsobila jeho předčasný odchod ze života v pouhých čtyřiceti letech věku.

Nechává se ve svém líčení doprovázet alegorickou postavou Johnnyho Barleycorna, vypůjčeného ze staré skotské balady a uvedené v závěru knihy v originále i překladu, zprvu zdánlivě žoviálního a, zábavného, přátelsky vystupujícího chlapíka, avšak zároveň mistra převleků, přeměn a převtělení, vyvolávače příjemných nálad, iluzí a přeludů, tvůrce lákadel  a pastí, našeptávače lží a fantasmagorií, který se nakonec může stát zákeřným a nebezpečným zloduchem, vysílajícím své oběti do nenávratna bez jakýchkoli skrupulí.

Zákeřnost je právě v jeho dvojakosti a rozpornosti. Na  rozdíl od předchozích vydání tento překlad se záměrně vyhýbá při líčení této bytosti dřívějším obrazům jednoznačně temného Démona nebo pohádkového Ječmínka.

I tak může tento román ve svých pestrých a mnohdy exotických pasážích, odehrávajících se  v Sanfranciském zálivu, Japonsku či na Havaji, poskytnout dobré rozptýlení i důvody k zamyšlení nad stále přítomnými a obtížně zdolávanými nástrahami světa kolem nás.

 

 

Sdílet 0

Nakladatel
Tribun EU
datum vydání
2019
ean
9990002031175
Jazyk
čeština
Počet stran
283

Jak si vede v knihy Dobrovský?

132361. v e-shopu | 146649. minulý týden | 77468. nejlepší dosažené 15.06.2020

517. v E-knihy - Světová beletrie | 590. minulý týden | 200. nejlepší dosažené 06.11.2020

Hodnocení a recenze čtenářů

0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora