Poldark - Warleggan - Nad propastí Graham Winston E-kniha

Poldark - Warleggan - Nad propastí - Graham Winston

Poldark - Warleggan - Nad propastí E-kniha

Graham Winston

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

 • Ihned ke stažení

209 Kč s DPH

Knihy o zdraví a životním stylu za 99 Kč Chytré knihy o zdraví a životním stylu za vás sice nevykonají veškerou práci, ale dokážou vás posunout tím správným směrem při cestě za lepší životosprávou! Nyní jsou za 99 Kč Více informací

Popis

 Ross Poldark se po návratu z války v Americe, otcově smrti a sňatku s mladičkou služebnou Demelzou pouští do obnovy hospodářství a otevírá rodový měděný důl. Neustále však naráží na nedostatek peněz a ohrožuje tak nejen holou existenci své rodiny. Snaží se udržet důl v provozu za finančního přispění bratrance Francise, ale místo toho upadá do dluhů stále hlouběji. Přitom po celou dobu čelí svému úhlavnímu nepříteli, bezskrupulóznímu finančníkovi a majiteli dolů Georgi Warlegganovi. Další krizí prochází i jeho vztah s manželkou Demelzou, už tak otřesený smrtí prvorozené dcerky Julie, který stále víc zatěžuje Rossova neutuchající náklonnost k bratrancově manželce a své první lásce Elizabeth. Potom co se Demelza pokusí najít útěchu u pohledného skotského důstojníka a rodinu postihne další těžká ztráta, je zřejmé, že manželům Poldarkovým hrozí nebezpečí na všech frontách.Dramatické zvraty prožívají i ostatní lidé z Rossova okolí – obětavý mladý doktor Dwight Enys, Caroline Penwenenová, sestřenka Verity s manželem i hornické rodiny z chudého zkoušeného Cornwallu na konci osmnáctého století.Román Warleggan  je čtvrtým dílem ságy Poldark, kterou úspěšně zfilmovala britská televizní stanice BBC.

Sdílet 0

Nakladatel
Baronet
datum vydání
2017
Jazyk
čeština
Počet stran
477

Jak si vede v knihy Dobrovský?

143698. v e-shopu | 133125. minulý týden

407. v E-knihy - Historické romány | 375. minulý týden

Hodnocení a recenze čtenářů

4.5 z 5 4 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 5 z 5 hvězdiček

  Krásný prozatimní závěr této série o Rossu Poldarkovi. Rozhodně jsem sérii nečetla naposledy. Winstonovi popisy jsou úžasné a hlavně reálné. Kniha je jako vždy čtivá, poutavá a nedokázala jsem se jí nabažit. Popisy, jak jsem již v jiné recenzi zmínila, jsou dokonalé, podrobné, ale ne zdlouhavé. Rozhodně doporučuji nejen tuto knihu, ale i celou sérii. Já sama nejsem moc na romantické reálné knihy, ale do této série jsem se zamilovala.

  Kniha, Baronet, 2017, 9788026906254

 • 4 z 5 hvězdiček Pavla Sklenářová, Adler Czech, a.s.

  Některé pasáže byly zdlouhavé, ale jako vždy, příběh je silný a knihu jsem nedala z ruky, dokud jsem jí nepřečetla.

  Kniha, Baronet, 2017, 9788026906254

 • 5 z 5 hvězdiček Vendula

  Už počtvrté...skvělé! Stránky se otáčí samy. Stejně tak, jako se skvěle kouká na seriál.

  Kniha, Baronet, 2017, 9788026906254

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora