Papež reformátor Austin Ivereigh E-kniha

Papež reformátor - Austin Ivereigh

Papež reformátor E-kniha

Austin Ivereigh

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

  • Ihned ke stažení

199 Kč s DPH

lunární Už máte svůj lunární kalendář Krásné paní pro rok 2021? Více informací

Popis

Na základě mnoha rozhovorů v Argentině, Římě i jinde a dlouholetých studií současné katolické církve vypráví Papež reformátor příběh Jorgeho Maria Bergoglia, muže, který se ze syna italských přistěhovalců střední třídy v Buenos Aires vypracoval na duchovního vůdce více než miliardy katolíků na celém světě.

Tato podrobná a důkladná biografie osvětluje v podstatě neznámé souvislosti: vliv argentinského nacionalistického hnutí na papeže Františka a inspiraci prvními jezuitskými misionáři; jeho radikální prosazování církve pro chudé; vizionářský, ale kontroverzní způsob vedení argentinských jezuitů a dech beroucí způsob, s nímž balancoval na hraně během vojenské diktatury v sedmdesátých letech dvacátého století. Kniha na základě primárních zdrojů a desítek rozhovorů s jeho současníky popisuje jeho pozoruhodné vedení jako biskupa a arcibiskupa v době krize ve Vatikánu, obsahuje fascinující výčet jeho přátel přesahující hranice víry, politiky a států a statečný odpor ke drogám, herním mafiím, a dosud nezveřejněný příběh toho, proč a jak byl zvolen papežem.

Díky hluboké analýze a mimořádnému vhledu vzniká napínavý příběh člověka a jeho putování křižovatkami víry a politiky. Papež reformátor je vyčerpávajícím popisem vzniku radikálního papeže.

Sdílet 0

Nakladatel
Triton
datum vydání
2016
Jazyk
čeština
Počet stran
448

Bestseller v knihy Dobrovský

52802. v e-shopu | 50895. minulý týden

55. v E-knihy - Biografie, Autobiografie | 54. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.0 z 5 1 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

  • 4 z 5 hvězdiček Zdeněk

    Jde o vynikající životopis s důkladným popisem politických, společenských a náboženských poměrů Argentiny, na jejichž pozadí o to více vyniká osobnost a dílo současného papeže Františka. Jde o člověka, který naslouchá jak Bohu, tak lidem, a proto je skvělým pastýřem Božího lidu.

    Kniha, Triton, 2016, 9788073879518

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora