Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwiliová E-kniha

Osmý život (pro Brilku) - Nino Haratischwiliová

Osmý život (pro Brilku) E-kniha

Nino Haratischwiliová

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

 • Ihned ke stažení

299 Kč s DPH

Totální sezona Zavzpomínejte na TOTÁLN! SEZONU SK Slavia Praha díky knižní podobě dokumentárního seriálu plné fotografií a rozhovorů. Více informací

Popis

Strhující rodinná sága provoněná čokoládou se odehrává na pozadí celého dvacátého století: v carském Rusku i Berlíně po pádu komunistického režimu.

Gruzie, 1900: Vše začíná jako v pohádce. Prapradědeček si z cesty do Vídně přiváží recept na nejlepší horkou čokoládu na světě. Je hustá, černá jako noc před bouří a naprosto neodolatelná. Její konzumace má ovšem tragické, nezřídka i smrtelné následky… Zděšený chocolatier, který stejně jako všichni Gruzínci věří na pohádky, záhy dospěje k přesvědčení, že na jeho lahodném nápoji spočívá kletba. Přesto však recept předá jako rodinné tajemství dceři Anastasii, která se během svého bezmála stoletého života bude k vaření čokolády opakovaně vracet. 

Německo, 2006: Anastasiina pravnučka Nica přerušila kontakt s rodinou a odstěhovala se do Berlína. V Gruzii právě probíhá občanská válka a Nicina neteř Brilka se po cestě na Západ odmítá vrátit do Tbilisi. Nica se s ní setká a právě jí bude celý rodinný příběh vyprávět. Horká čokoláda připravovaná podle staré rodinné receptury přináší po šest generací útěchu i neštěstí…

––––

„Nino Haratischwiliová je jedním z nejvýznamnějších hlasů současné německé literatury.“

— Die Zeit

Fenomén v Gruzii, Německu, Polsku i Nizozemsku. Tato gruzínská sága šesti generací odehrávající se v době od počátku dvacátého století až po století jednadvacáté, jejíž postavy navštíví Tbilisi, Moskvu, Londýn i Berlín, vypráví příběh prokleté lásky, v němž je humor provázen prvky magického realismu.

— The Guardian

Román roku: Osmý život Nino Haratischwiliové je velkolepým vyprávěním o lásce a nenávisti, o vzestupu a pádu komunismu — a o receptu na horkou čokoládu, jehož tajemství budou znát jen ženy v rodině.

— Der Spiegel

Tento román voní kardamomem, hřebíčkem, skořicí a kakaem. Ozývá se v něm zrada, neštěstí a láska. A vše nasvědčuje tomu, že se jedná o dílo, které nezůstane sezonním zbožím, ale mohlo by se stát oblíbenou knihou na mnoho let.

— Kulturspiegel

Sdílet 0

Nakladatel
HOST
datum vydání
2020
Jazyk
čeština
Počet stran
863

Bestseller v knihy Dobrovský

5448. v e-shopu | 5330. minulý týden | 5330. nejlepší dosažené 25.05.2020

7. v E-knihy - Historické romány | 9. minulý týden | 7. nejlepší dosažené 07.05.2020

Hodnocení čtenářů

5.0 z 5 2 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 5 z 5 hvězdiček Eva Francová

  Rodinná sága provoněná čokoládou. Odehrává se převážně v Gruzii, ale kniha nás zavede téměř do celého světa. Prapradědeček si z Vídně přiveze recept na úžasnou horkou čokoládu, která je nejlepší na světě a naprosto neodolatelná. Její konzumace má ovšem tragické následky a spočívá na ní kletba. I tak předá tajný recept dceři Anastasii, která se k vaření čokolády bude během života několikrát vracet. Kniha je příběhem jedné rodiny a zvláště všech jejích žen. Děj sledujeme od roku 1900 až po rok 2007. Prožijeme tak první a druhou světovou válku i občanskou válku v Gruzii. Dozvíme se však i důležité milníky z celého světa. Kniha je napsána nádherným jazykem, vyprávění Vás tak vtáhne okamžitě do děje. Bála jsem se, abych neměla zmatek v postavách, ale příběh je vyskládán opravdu dobře a máte jasno v tom, kdo je kdo. Příběh je plný emocí a rozhodně Vás nenechá chladnými. Budete prožívat s hrdinkami jejich lásky, strach, nenávist i osamění. Některé situace by pro mě osobně byly nepochopitelné, ale v knize budete chápat, proč se tak kdo chová a dokážete se vžít do jejich pocitů. Kniha je silným příběhem lidských osudů na pozadí nelehkého života v Gruzii. Ukáže nám, jak se život může zamotat, jak dokáže být krutý i přívětivý.

  E-kniha, HOST, 2020,

 • 5 z 5 hvězdiček Jarmila Verešová

  Krásná knížka, miluju rodinné ságy! Navrch mě zaujala obálka :)

  Kniha, HOST, 2020, 9788075774316

Další knihy autora