Anna Klevská Alison Weirová E-kniha

Anna Klevská E-kniha

Alison Weirová

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

 • Ihned ke stažení

229 Kč s DPH

Jarní BLACK FRIDAY v KNIHY DOBROVSKÝ je tu! Zlevnili jsme stovky produktů – knížky i hry – až o 97 %. Využijte největší slevovou akci tohoto jara! Více informací

Popis

Ovdovělý Jindřich VIII. se hodlá znovu oženit. Z politických důvodů padla volba na německou princeznu Annu Klevskou, jejíž portrét králi učaroval. Anna však neoplývá žádnou ze ctností, jež Jindřich na ženách obdivuje. Ví, že není žádná kráska, a modlí se, aby se mu zalíbila. Uprostřed zimy připlouvá do Anglie a nedočkavý král jí spěchá v ústrety. Jejich první setkání je však katastrofa. Jindřich je hluboce zklamaný. Snaží se „vyvléct z chomoutu“, jak sám říká, ale smlouvy jsou smlouvy. Přichází Annina svatební noc a ona trne strachy. Pokud krále nepotěší, jak to celé skončí? Rozvodem? Popravou? Jindřich dovede být krutý. Celý dvůr si o ní myslí, že je naivní a hloupá, ale ona ví, co se odehrává za jejími zády. A má tajemství. Existuje snad něco, co má zůstat skryto? Tuto duchaplnou a okouzlující dámu si časem zamilovali všichni, kdo ji znali, a Jindřich VIII., který ji zapudil, se nakonec stal jejím nejlepším přítelem. Tím však její příběh neskončil.

 

 

Uznávaná autorka a historička Alison Weirová pokračuje ve své sérii o šesti ženách Jindřicha VIII. poutavým líčením životního příběhu německé princezny Anny Klevské, jejíž portrét králi učaroval.

Svou detailní znalost historie dává do služeb fikce a vykresluje obrazy dramat a intrik, jež se odehrály u nejslavnějšího dvora v anglických dějinách.

 

Sdílet 0

Nakladatel
BB art
datum vydání
2019
Jazyk
čeština
Počet stran
464

Jak si vede v knihy Dobrovský?

10019. v e-shopu | 12880. minulý týden | 6237. nejlepší dosažené 03.05.2020

11. v E-knihy - Historické romány | 30. minulý týden | 10. nejlepší dosažené 16.04.2021

Hodnocení a recenze čtenářů

4.8 z 5 5 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 5 z 5 hvězdiček Vladimír Libich

  Knihu jsem kupoval jako dárek pro moji ženu k svátku. Kniha patří k jejím oblíbeným dílům této autorky. Má ji už přečteno a znova se k ní vrací.

  Kniha, BB art, 2019, 9788075953070

 • 4 z 5 hvězdiček Tereza J.

  Na tento díl jsem se velice těšila, protože o Anně Klevské se toho v historii moc nepíše. Příběh byl zajímavě vymyšlen. Kdo ví, jak tomu bylo doopravdy.

  Kniha, BB art, 2019, 9788075953070

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora