3.0 z 5 hvězdiček
pevná vazba268 Kč
Běžně 299 Kč
Kniha ( pevná vazba )
312 Kč s DPH
Běžně 349 Kč
Nápověda
Jsme transparentní
Kniha Země skrytých úsměvů přináší 30 povídek 30 současných českých spisovatelů, spjatých s Podzimním knižním veletrhem v Havlíčkově Brodě + navíc texty tří již nežijících autorů. Povídky jsou žánrově i tematicky pestré, zrovna tak jako je pestrá současná česká literatura. Někteří autoři píší o totalitní minulosti. Petr Bobek vypráví příběh o… Přejít na celý popis
Nejžádanější knižní série, autoři či podobně tematicky laděné knížky jsme sloučili do výhodných balíčků a ty opatřili lákavou cenovkou. Krásné a velkolepé dárky pro knihomoly jsou tímto vyřešeny!
Více informací
Kniha Země skrytých úsměvů přináší 30 povídek 30 současných českých spisovatelů, spjatých s Podzimním knižním veletrhem v Havlíčkově Brodě + navíc texty tří již nežijících autorů. Povídky jsou žánrově i tematicky pestré, zrovna tak jako je pestrá současná česká literatura. Někteří autoři píší o totalitní minulosti. Petr Bobek vypráví příběh o svobodě a lásce za časů útlaku, Miloš Doležal o zlu, které kolem sebe rozséval jihlavský estébák, až se obrátilo proti němu. Jiří Padevět se vrací k osudu umučeného kněze Josefa Toufara. Jiří Kratochvil v magicky mrazivém příběhu Vrun líčí návrat duchů minulosti. Aleš Palán popisuje šedivou všednost totality dětskýma očima, a dětské vnímání nenápadných totalitních tragédií přináší i povídka Ivany Pecháčkové. Kateřina Tučková dojímavě připomíná nejzranitelnější oběť totalitních zločinů, starou romskou ženu. Řada autorek a autorů píše o spletitých, radostných i bolestivých cestách mezilidských vztahů. Dora Čechova o návratu dávné lásky, Jaroslav Čejka o smrti a tajemství otce, Petra Dvořáková o manželské lásce, která tak na první pohled moc nevypadá, Viktorie Hanišová o příliš vzorných dětech, Lidmila Kábrtová o osamělosti staré ženy, Irena Obermannová o stesku po mámě, Martin Patřičný o rozdílech mezi sexem, láskou a něhou, Martin Reiner o kráse i smutku nedovolené lásky, Eva Tvrdá o rozpadu manželství, Miloš Urban o všehoschopné touze po dítěti a Michal Vrba o návratu do života s nadějí na nový začátek. U několika povídek se zasmějete, ovšem jestli vesele nebo hořce, to je otázka. Bianca Bellová odhaluje, jakou roli může hrát jediné písmeno, Alena Mornštajnová prozrazuje, jak důležité je správně spočítat schody, a význam čísel připomíná i Markéta Hejkalová. Michal Viewegh důrazně upozorňuje, že ani smrt nemusí být překážkou šťastného života, a Ivan Kraus nabízí inspiraci, jak lépe a účinněji propagovat knihy. Vraždy, napětí a překvapivý konec čeká na čtenáře v povídkách Jiřího Lojína a Arnošta Vašíčka.Několik próz je vzpomínkových. Jiří Grygar vzpomíná na to, jak se stal knihomolem, Josef Mlejnek na neobyčejnou paní bytnou z disidentských dob, Jiří Dědeček na kouzelnou dobu mezi dětstvím a mládím, Michal Šanda na literární výlety s básníkem Vítem Kremličkou, Václav Větvička na pohádkově krásná jména českých rostlin.Knihu doplňují čtyři texty tří již nežijících autorů: dva fejetony Ludvíka Vaculíka, věnované Podzimnímu knižnímu veletrhu, méně známý úryvek ze začátku Zdivočelé země Jiřího Stránského a ukázka z románu Prostopášný modlitební mlýnek finského humoristy Arta Paasilinny (jediného zahraničního autora knihy). Paasilinna v ní píše o havlíčkobrodském veletrhu, neboť to při jeho návštěvě čtenářům slíbil a jako správný Fin slib dodržel.
4.0 z 5 3 hodnocení čtenářů
1× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
4 z 5 hvězdiček Bohuslav Švec registrovaný uživatel
Celkem fajn
Kniha, Hejkal, 2020, 9788088396024
5 z 5 hvězdiček Kateřina Plicková registrovaný uživatel
Země skrytých úsměvů, povídkový soubor 30 + 3 příspěvků je jeden z nejzajímavějších knižních projektů, o jakých jsem se dozvěděla. Myšlenka, že nyní žijeme v zemi, kde jsou úsměvy skryty za povinnými rouškami, je zajímavá a toto mě napadlo samotnou už několikrát předtím. S jednou pí. antikvářkou jsme se na toto téma i smutně zasmály. Často nevíme, zda se lidé zlobí nebo ne, jen podle očí to nelze tak jednoduše poznat. A právě na tento popud byla sestavena tato kniha povídek, jejímiž přispěvateli nejsou spisovatelé a osobnosti menší, než ty velmi významné i známé. Namátkou Alena Mornštajnová, Viktorie Hanišová, Arnošt Vašíček (ten tam má skvělou detektivku), Michal Viewegh, Kateřina Tučková, Miloš Urban a další z es knižní scény. Odpověděli na prosbu pí. Markéty Hejkalové, zakladatelky a ředitelky Podzimního knižního veletrhu, akce, která měla letos mít své 30. výročí konání. Nemá. Knížka měla být netradiční upomínku na akci, která se nakonec, jako mnoho dalších, nemohla konat. Ale i tak se jedná o velmi zajímavý projekt, který se, hlavně v těchto časech, nesmírně povedl být tím, čím byl zamýšlen. Generátorem náhodných úsměvů. Při pročítání jednotlivých příspěvků Vám náhle nemusí být líto, že Vaši oblíbení autoři tentokrát nenapsali celou knihu. Protože i toto krátké setkání za to stojí. Příběhy jsou smutné i veselé, z životů obyčejných i známějších. Jedno však mají společné. Něžnou nenásilnost, s jakou ve čtenáři vyvolají emoce. Pokud tedy máte pocit, že už je toho moc (a je) a že těch úsměvů je málo, sáhněte po tomto dílku. Věřím, že Vám úsměv zase přičaruje. A vůbec se k tomu nebudete muset nutit.
Kniha, Hejkal, 2020, 9788088396024
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.