Vzdělaná Tara Westoverová E-kniha

Vzdělaná - Tara Westoverová

Vzdělaná E-kniha

Tara Westoverová

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

 • Ihned ke stažení

265 Kč s DPH

Totální sezona Zavzpomínejte na TOTÁLN! SEZONU SK Slavia Praha díky knižní podobě dokumentárního seriálu plné fotografií a rozhovorů. Více informací

Popis

„Úžasný a skutečně inspirující příběh. Tahle knížka je ještě lepší, než vám vyprávěli.“ Tak popisuje příběh Tary Westoverové slavný Bill Gates, který dnes patří k nejbohatším lidem světa. I on totiž podlehl kouzlu strhujícího memoáru pojmenovaného jednoduše Vzdělaná, který popisuje životní cestu mladé dívky, jež se stala živoucím příkladem toho, že někteří lidé jsou zkrátka a dobře neporazitelní.

Nezáleží na tom, do jaké rodiny se člověk narodí. Pokud se totiž bude dostatečně snažit, může jednoho dne klidně změnit svět. Své o tom ví právě Tara Westoverová, která do školní třídy poprvé vkročila až v sedmnácti letech. Do té doby vyrůstala na samotě v idažských horách jako členka mormonské rodiny survivalistů a náboženských fanatiků. Zatímco se její psychicky nemocný otec připravoval na konec světa, matka pracovala jako léčitelka, bylinkářka a asistentka při domácích porodech. Tara celý život pomáhala otci na šrotišti, s matkou vyráběla léčivé tinktury a musela snášet týrání ze strany staršího bratra. Jednoho dne se však rozhodla, že už toho je na ni příliš a jedinou možností, jak situaci napravit, je vzbouřit se a odejít z domova. Sama se proto připravila na přijímací zkoušky a následně ji přijali na Univerzitu Brighama Younga. Odtud pokračovala na Harvard a v Cambridge se jí povedlo získat doktorát. Nakonec se rozhodla svůj životní příběh přenést na stránky knihy a také čeští čtenáři se teď mohou dozvědět o tom, jak zjistila, že vzdělání má osvobozující moc, ale zároveň za něj někdy musíme zaplatit vysokou cenu.

Sdílet 0

Nakladatel
Mladá fronta
datum vydání
2020
Jazyk
čeština
Počet stran
360

Bestseller v knihy Dobrovský

1766. v e-shopu | 1720. minulý týden | 1206. nejlepší dosažené 04.05.2020

1. v E-knihy - Biografie, Autobiografie | 1. minulý týden | 1. nejlepší dosažené 10.04.2020

Hodnocení čtenářů

5.0 z 5 4 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 5 z 5 hvězdiček Kateřina Plicková

  Vyprávění autorky o životě v rodině, která z náboženských důvodů odmítá veškeré instituce zdravotnictví, školství a uznává jen tvrdou práci a instinkty. Instinkty poznamenané předsudky, psychickými nemocemi a zaostalostí. Tara si prožila peklo ve vlastní rodině a vytrhnout se ze stereotypů, jaké do ní zaseli nejbližší, je běh na nejdelší trať ze všech. Tara však neúnavně bojovala, a stejně jako někteří z jejích dalších sourozenců, vybojovala si cestu ze začarovaného kruhu vlastní rodiny. Tara je inspirující osobností a ukázala, že vzdělání nejenom že není samozřejmost, ale stále jsou i v na první pohled civilizovaných zemích místa, kde je bráno dokonce jako zlo. Neuvěřitelná a šokující kniha. Díky za ni.

  Kniha, Mladá fronta, 2020, 9788020452894

 • 5 z 5 hvězdiček Eva Francová

  Pravdivý příběh o tom, jak se může člověk vymanit z rodinných pout a vydat se vlastní cestou. Tara poprvé vkročila do školy, když ji bylo sedmnáct let, k lékaři zašla ještě o několik let později. Vyrůstala v mormonské rodině, v rodině náboženských fanatiků. Otec psychicky nemocný, matka bylinkářka a léčitelka. Tara pracovala s otcem na šrotišti, kde ji hrozilo každý den nebezpečí. Navíc jeden z jejích bratrů jí týral. Jediné vysvobození bylo odejít z domova. Silný příběh o silné dívce, která to v životě měla opravdu těžké. Je neskutečné, jak mnozí lidé ještě v současné době žijí a jsou ovlivněni pouze svou neodbytnou vírou. Kolikrát to vypadá, jak kdyby se příběh odehrával někdy před sto lety a ne, že je Tara vlastně moje vrstevnice. Neměla to jednoduché a i když se zdálo, že se jí podařilo odpoutat se, tak rodina je rodina a není snadné zpřetrhat všechny vazby. Člověk si ani nedokáže představit, jaké to všechno muselo být. Spoustu věcí, pro mě nenormálních, je zde naopak líčeno běžně, ale to jen díky tomu, že v tom Tara vyrostla a bylo to její součástí. Mám ráda knihy dle skutečných událostí a ani tento příběh není výjimkou.

  E-kniha, Mladá fronta, 2020,

Další knihy autora