Všemi dary obdarovaná M. R. Carey E-kniha

Všemi dary obdarovaná E-kniha

M. R. Carey

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

 • E-kniha je momentálně nedostupná

lunární Už máte svůj lunární kalendář Krásné paní pro rok 2021? Více informací

Popis

 

 

Schovejte si svá tajemství tam, kde je příšery nenajdou.

 

Desetiletá Melanie žije spolu s dalšími dětmi na vojenské základně, kde se pod přísným dohledem vzdělává. Nadprůměrně inteligentní dívka miluje staré řecké báje a její spřízněnou duší je učitelka, slečna Justineauová. Zato seržanta Parkse, který děti hlídá jako dráb, Melanie nesnáší. Stejně jako doktorku Caldwellovou. Ale bez nich to nejspíš nejde, když je základna obklopená zpustošenou krajinou, v níž stejně jako ve zbytku země vládnou hladovci — kanibalská monstra, která při honu za lidským masem nic nezastaví.

Když je základna napadena, podaří se Melanii, slečně Justineauové, seržantu Parksovi, doktorce Caldwellové a vojínu Gallagherovi utéct. Společně se vydávají na cestu do Majáku, posledního místa v Británii, které se podařilo od nákazy uchránit. Jenže budou Melanii v Majáku chtít, když ji v blízkosti lidí popadá zoufalý hlad, jaký ještě nezažila?

-----

Propracované postavy, skvěle zakomponované vědecké poznatky, spousta krve a nádherně vykreslený vztah mezi dospělou ženou a dítětem dělají z tohoto románu jedinečnou záležitost. - Daily Mail

 

Ne každému spisovateli se podaří donutit vás k tomu, abyste měli rádi geniální desetileté nemrtvé dítě. - The Guardian

 

V tomto chytrém (i když brutálním) románu budete Melanii držet palce, přestože předznamenává zánik lidstva. A sakra. - Star Magazine Review

 

M. R. Carey (nar. 1959) je pseudonym britského spisovatele a scenáristy, autora již několika úspěšných titulů. Podílí se mimo jiné na slavné komiksové sérii Lucifer, která vypráví příběhy oblíbené postavy z komiksu Sandman Neila Gaimana, a jako komiks adaptoval i Gaimanovo Nikdykde. Kromě spolupráce s komiksovým vydavatelstvím DC Comics také píše scénáře pro televizi a celovečerní filmy. Práva na  překlad románu Všemi dary obdarovaná (2014) byla prodána do více než dvaceti zemí. Kniha se dostala do užšího výběru prestižní sci-fi ceny Arthur C. Clarke Award a byla nominována na ocenění James Herbert Award. Letos má premiéru také filmová adaptace v režii Colma McCarthyho, který se podílel na kultovních seriálech Sherlock Pán času (Doctor Who).

Sdílet 0

kategorie
E-knihy » Sci-fi a Fantasy
Nakladatel
HOST
Jazyk
čeština

Bestseller v knihy Dobrovský

110021. v e-shopu | 101576. minulý týden

850. v E-knihy - Sci-fi a Fantasy | 705. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.7 z 5 9 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 5 z 5 hvězdiček Štěpánka Hyblerová

  Kniha má zvláštní styl psaní, který mě neustále nutil číst dál a dál. Měla jsem co dělat, abych se neustále neotáčela, jestli za mnou není hladovec. To britské ponuré prostředí dává knížce ještě víc strašidelnou atmosféru. Já jsem s knihou spokojená ;-)

  Kniha, HOST, 2016, 9788074917837

 • 5 z 5 hvězdiček Jarka

  Rozečtené, hodně napínavé

  Kniha, HOST, 2016, 9788074917837

 • 4 z 5 hvězdiček Jarmila Verebelyová

  Zajímavá kniha občas jsem se v ní že začátku ztrácela ale nakonec se dobre rozjela i když konec byl dost nečekaný :) přesto zajímavé čtení

  Kniha, HOST, 2016, 9788074917837

 • 5 z 5 hvězdiček Tereza

  Knihu jsem dostala darem a byla jsem na ni velmi zvědavá, protože jsem o ní vůbec neslyšela. Čtenář se dostane do světa, kde se většina populace proměnila v hladovce a ti co přežili, se nyní musí skrývat za zdmi vojenského opevnění nazývaného Maják. Velice dobře se četla a ze začátku vůbec neví, co si o situaci myslet, než mu dojde v jakém světě se ocitl. Akorát zakončení mi přišlo trošku nezvyklé, dost na zamyšlení jestli to byl vlastně dobrý nebo špatný konec.

  Kniha, HOST, 2016, 9788074917837

 • 5 z 5 hvězdiček Adriana Dosedělová

  Kniha má dystopický charakter. Je zvláštně napsaná, ale to jí není na škodu, protože se mi velmi líbí. Zhltla jsem ji během jednoho dne.

  Kniha, HOST, 2016, 9788074917837

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora