Temné síly: Zapomenutá švédská verze Draculy

Autor Bram Stoker

E-kniha

Temné síly: Zapomenutá švédská verze Draculy E-kniha

Autor Bram Stoker

E-kniha

  • Ihned ke stažení

499 Kč s DPH
Běžně 559 Kč Nápověda Jsme transparentní

„Temné síly představují jeden z největších objevů v dlouhé historii draculovského příběhu...“ píše ve své předmluvě John E. Browning, expert v oblasti hororového a upírského žánru. Jedná se o unikátní verzi mistrovského krvavého díla Brama Stokera, která vyšla v roce 1899 ve Švédsku. Je to kniha dvojnásobného rozsahu než klasický román z roku… Přejít na celý popis

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

„Temné síly představují jeden z největších objevů v dlouhé historii draculovského příběhu...“ píše ve své předmluvě John E. Browning, expert v oblasti hororového a upírského žánru.

Jedná se o unikátní verzi mistrovského krvavého díla Brama Stokera, která vyšla v roce 1899 ve Švédsku. Je to kniha dvojnásobného rozsahu než klasický román z roku 1897 a také podstatně víc nabitá erotikou i násilím. Není pochyb o tom, že se Bram Stoker na vzniku Temných sil podílel, ať už vědomě, či nevědomě.

Setkáváme se zde se spoustou postav a motivů, které najdeme ve Stokerových poznámkách k Draculovi, z konečné verze je však autor vyškrtl. Literární vědci se shodují na tom, že Temné síly vycházejí z rané verze klasického Draculy. Následně byl román v podstatně zkrácené podobě přeložen do islandštiny, originál je však toto!

Milovníci Draculy i noví čtenáři dostávají do rukou značně odlišný příběh se zcela novým koncem. Hrabě Dracula nehodlá pouze rozšířit upíří krev do celého světa, ale v rámci spiknutí se světovými mocnáři chystá nastolení fašistického světového řádu spjatého s uctíváním pohanských bohů při krvavých obřadech.

A po draculovském hradu v Karpatech se prochází Bílá paní, neodolatelná kráska, která se svými polibky pokouší vlákat advokátního koncipienta Tomase Harkera do tenat zkázy.

Sdílet

Nakladatel
Fobos
Počet stran
788
datum vydání
22.10.2025

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

5.0 z 5 2 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

  • Roman Petrů registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

    Kniha, která člověka vtáhne do jiného druhu tmy. Je delší než původní Drákula, syrovější, místy až znepokojivě smyslná. Příběh se rozplétá pomalu, jako mlha nad hřbitovem, a zanechává v duši chlad. Zneklidňující atmosféra, gotická krása a pocit, že se dotýkáš něčeho zapomenutého, co mělo zůstat pohřbeno. Pro toho, kdo hledá víc než jen klasiku, je tohle jako otevřít zakázanou truhlu.

    Přečíst více
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 499 Kč Nápověda