Společnice Lesley Pearse E-kniha

Společnice - Lesley Pearse

Společnice E-kniha

Lesley Pearse

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

 • E-kniha je momentálně nedostupná

lunární Už máte svůj lunární kalendář Krásné paní pro rok 2021? Více informací

Popis

Patnáctiletá Belle vyrůstá v londýnském nevěstinci U Annie, aniž by tušila, co se každodenně odehrává v pokojích nahoře. Annie je totiž její matka a úzkostlivě střeží dceřinu nevinnost. Belle se však nečekaně stane svědkem surové vraždy jedné z matčiných dívek, kterou zabije zákazník. Tato noc změní celý její život. Aby vrah nebyl prozrazen, dívku unese a prodá do pařížského nevěstince. Belle se ocitá v krutém světě zločinu a násilí, nemá nikoho, kdo by ji chránil. Cesty ji zavedou až do dalekého New Orleansu, kde se stane velmi žádoucí a vyhledávanou společnicí. Celou dobu však zoufale hledá šanci, jak utéct a vrátit se domů... Z mladé dívky se postupně stává žena, která je schopna překonat všechny rány osudu…

Sdílet 0

Nakladatel
Moba
datum vydání
2016
Jazyk
čeština
Počet stran
528

Bestseller v knihy Dobrovský

286631. v e-shopu | 284475. minulý týden

519. v E-knihy - Thrillery | 508. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.5 z 5 4 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 4 z 5 hvězdiček Klára

  Dobrá kniha na zimní večery. Knihy od LEsley Pearse se výborně čtou.

  Kniha, Moba, 2016, 9788024369778

 • 4 z 5 hvězdiček Veronika

  Pěkná kniha. Obdivuji hlavní hrdinku, jak se dokázala postavit všemu, co ji osud nachystal. Čte se dobře a určitě mohu doporučit.

  Kniha, Moba, 2016, 9788024369778

 • 5 z 5 hvězdiček Šárka Fofoňková

  Musím říct, že tímto příběhem mě autorka docela šokovala, ale ne ve špatném slova smyslu. Vzala si na paškál opravdu ožehavé téma a rozhodně se s ním nemazlila a nepředložila nám ho v rukavičkách. Naopak. Vůbec se nebála zabíhat do podrobností. Dost často jsem si říkala, jak se Belle mohla vyrovnat s tím, čím vším si prošla, navíc v tak útlém věku. Jak si mohla vůbec zachovat naivitu a důvěru v lidi a navíc v muže. Až na výjimky se nestalo, že by je nenáviděla, že by se jí hnusili, naopak. Stále se snažila hledat něco dobrého a pozitivního, nejen na mužích, ale celkově na způsobu života, který v té době vedla. Možná i v tom právě paradoxně sehrál roli ten nízký věk, že se z těch strašných zážitků dokázala otřepat a věřit v dobro, nevzdávat se a plánovat si šťastnější život. Kniha není žádná útlá jednohubka, má přes pět set stran, ale četla se velmi dobře. Autorčin styl mi sedl už s knihou Unesená, kterou jsem četla. A bavil mě i teď, i když se příběh odehrával ve starší době. Naopak to pro mě mělo mnohem větší kouzlo a období počátku dvacátého století jsem si užívala. A moc se těším na další díly. Pokud chcete nakouknout do života nevěstinců a prostitutek, určitě si knížku přečtěte. V příběhu nechybí romantika, naivita mládí, ale v kontrastu s tímto naleznete i drsné scény z vykřičených domů. Ne všechny dívky se prodávaly nedobrovolně. Spoustu z nich si tuto práci zvolilo samo, ale naopak další byly do nevěstinců zavlečeny násilím v hodně útlém věku. Jako Belle. Kniha je krásně graficky zpracovaná a má moc pěknou obálku. I když u této knížky bych zrovna uvítala nějakou dobovou fotografii nebo ilustraci, ze které bychom poznali, že se bude příběh odehrávat v historii.

  Kniha, Moba, 2016, 9788024369778

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora