Osudové nebe E-kniha

E-kniha

 • Ihned ke stažení

279 Kč s DPH
Běžně 359 Kč Nápověda Jsme transparentní

Chcete mít tento produkt za 69 Kč? Kupte ho ve výhodném balíčku Mistrovské dílo sci-fi

Velký skok pro lidstvo…Píše se rok 1961 a klima na Zemi se po dopadu meteoritu prudce zhoršuje. Kontinenty sužují větrné bouře a teplota začíná stoupat. Kolonie na Měsíci je již plně v provozu a lidé obracejí zrak k Marsu.Navzdory osobní oběti a politickému napětí se Lady astronautka Elma Yorková touží zúčastnit první expedice k rudé planetě.… Přejít na celý popis

Adrian McKinty: Ostrov Nevíte, čeho všeho jste schopní, dokud není v ohrožení život vaší rodiny... Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Velký skok pro lidstvo…

Píše se rok 1961 a klima na Zemi se po dopadu meteoritu prudce zhoršuje. Kontinenty sužují větrné bouře a teplota začíná stoupat. Kolonie na Měsíci je již plně v provozu a lidé obracejí zrak k Marsu.

Navzdory osobní oběti a politickému napětí se Lady astronautka Elma Yorková touží zúčastnit první expedice k rudé planetě. Jakožto žena v typicky mužském prostředí to ovšem nebude mít lehké.
Napětí na Zemi navíc roste, jelikož někteří lidé mají obavy, že zůstanou na umírající planetě ponecháni svému osudu, a jiní naopak neuznávají rovnost všech. Lidstvo tak čelí nejen vnější hrozbě způsobené změnou klimatu, ale také vnitřním rozkolům plynoucím z rasové diskriminace. Dokáží se lidé vypořádat se svými předsudky a táhnout za jeden provaz?

Přední současná americká autorka sci-fi a historické fantasy Mary Robinette Kowal získala za svoji trilogii o Lady astronautce řadu prestižních ocenění včetně ceny Hugo za nejlepší román za rok 2019 či cenu Nebula za nejlepší román za rok 2018.

Sdílet 0

série
První astronautka 2. díl z 3
Další ze série
Mistrovské dílo sci-fi
1. Počítání hvězd
2. Osudové nebe
3. Neúprosný Měsíc
kategorie
E-knihy » Beletrie » Sci-fi, Fantasy a Komiksy » Sci-fi
Nakladatel
Fobos
jazyk
čeština
Počet stran
368
datum vydání
1.01.2022

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.5 z 5 13 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

 • Dana Daňková registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Běžně tento žánr nečtu, ale oba díly mne nadchly. Už se těším, až si přečtu třetí knihu.

  Přečíst více
 • Petra Holková registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

  To bylo opět úžasné. Já si zkrátka tuto sérii zamilovala. Elma je tak lidská - ačkoliv je neskutečně chytrá matematička, někdy selhává v komunikaci s dalšími lidmi. Oblíbila jsem si ji. A její muž Nathaniel, no páni. Ten je prostě zlatý. Kupodivu jsem si dost oblíbila i Parkera, nečekala jsem to. Příběh plný akce, výpočtů, zajímavých postav, skvěle napsán. Opravdu výjimečná série a já naprosto chápu, že autorka vyhrála několik cen.

  Přečíst více
 • Danuše Víšková registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

  Kniha poměrně plynule, avšak s rozestupem několika let, navazuje na první díl - Počítání hvězd. Musím říci, že stejně jako u předchozího dílu, autorka nezklamala. Její spolupráce se skutečnými astronauty a NASA posouvá věrohodnost jejího díla na úplně jinou úroveň. Obdivuji ji za to, že se pustila do tématu, které je pro běžného člověka velmi abstraktní a složité. Tleskám za to, že je vše podložené reálnými zkušenostmi či výzkumy. Sama si neumím představit, že bych měla cestu na Mars podstoupit, jakkoliv mě cesta do vesmíru láká. Tři roky jsou dlouhá doba, a například Elma se potýká s tím, že by chtěla založit rodinu, ale kvůli této misi nemůže. Musí opustit svého manžela a odletět miliony kilometrů daleko s posádkou tvořenou lidmi, které vlastně až tak moc nezná a se kterými si až tak moc nerozumí či nemá v lásce. Postavy v knize jsou velmi různorodé, spousta z nich je založena na skutečných lidech. Máme zde rozmanitost národností, náboženských vyznání i ras, což s přihlédnutím k době, ve které se příběh odehrává, často vede ke konfliktům. Objevují se zde také extremistické skupiny, které nesouhlasí s osidlováním vesmíru a chtějí se raději pokusit zachránit Zemi. Všichni členové mise jsou pod drobnohledem novinářů, je na ně vyvíjen velký tlak. Sama Elma má psychické problémy, trpí panickými záchvaty, občas si dopomáhá prášky. Spolu s posádkou jsme svědky mnoha napínavých i velmi smutných situací. S tehdejší technikou a s neznámým cílem se dá předpokládat, že ne vše bude fungovat jako na drátkách a vyskytnou se problémy, které s velkou pravděpodobností budou někoho stát život. Kniha se odehrává v průběhu několika let a tedy se stále něco děje. Styl vyprávění je velmi příjemný, líbí se mi, že začátky kapitol jsou doplněny novinovými výstřižky. Chápu, že kdyby autorka měla vysvětlovat jak vše funguje, byla by kniha třikrát delší, přesto ale musím podotknout, že jsem narazila na pár situací, ve kterých jsem si nebyla jistá, jak některé věci ve vesmíru fungují a protože dané problematice příliš nerozumím, nedokázala jsem si některé situace dost dobře představit. Dle mého názoru si tedy autorka standard udržela a má solidně našlápnuto na další díl. Teď už jen doufat, že si tato série najde co nejvíce čtenářů, aby další díl vyšel.

  Přečíst více
 • Bookswithterez registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

  Velký skok pro lidstvo…�Píše se rok 1961 a klima na Zemi se po dopadu meteoritu prudce zhoršuje. Kontinenty sužují větrné bouře a teplota začíná stoupat. Kolonie na Měsíci je již plně v provozu a lidé obracejí zrak k Marsu.� Na druhý díl série První astronautka jsem čekala:)) rozhodně patřil mezi mé nejvíc očekávané knihy letošního podzimu - a že konkurence je dost vysoká:)) Z prvního dílu jsem byla zpočátku poměrně rozpačitá‍♀️ Nakonec se mi ale moc líbil a nasadil laťku pro druhý díl vysoko. A laťka byla rozhodně překonaná! V knize nebylo slabé místo. Mezi prvním a druhým dílem proběhl několikaletý skok, ale vše je krásně pochopitelné a neměla jsem problém se ihned zorientovat. Elma je jako hlavní hrdinka pozoruhodně promyšlená a napsaná, je pracovitá, cílevědomá, férová, okouzlující a zároveň ne úplně dokonalá. Moc mě bavila její houževnatost a touha obstát ve světě plném mužů. Vesmír a vše co se ho týká mě moc baví a děj této knihy mi naprosto sedl. Už tady nebylo ani tolik patrné, že se příběh odehrává v minulosti, protože i tak jsou ve spoustě faktorech daleko před současnou dobou. Oblíbila jsem si i spoustu vedlejších postav a doufám, že se v závěrečném díle dozvíme více o jejich osudech. A Elmě s Nathanielem budu i dál moc fandit a přát jim jejich pohádku, která je těžce vybojovaná☺️

  Přečíst více
 • Petr Šarvaic registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček

  Druhý díl "První astronautky" nás zavádí do roku 1960, na Měsíci je základna a již se cvičí posádka a staví lodě pro cestu na Mars. Zde ještě narážíme na vsuvky jako v prvním díle, kde autorka stále tepe sociální a genderové otázky, po startu však se již zaměřuje na samotný let k Marsu, který je velmi pěkně podrobný a je vidět, že korekturu měli na starosti odborníci, jak sama autorka uvádí v poděkování. Stále však měla nutkání prokládat napínavé scény vatou, kde se řeší proč by (ne)měli mít kuchyň a prádelnu na starosti hlavně ženy nebo proč jeden rasistický astronaut měl narážky na jisté členy posádky. Myslím si, že takový člověk by se do výběru pro dlouhodobý let vůbec nedostal. Přesto je to zajímavé čtení a pokud s knihou strávíte nějaký ten čas, nebude ztracený.

  Přečíst více
Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 246 Kč Nápověda
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora