Baletky Miřenka Čechová E-kniha

Baletky - Miřenka Čechová

Baletky E-kniha

Miřenka Čechová

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

 • Ihned ke stažení

125 Kč s DPH

 • Baletky Kniha 223 Kč s DPH Skladem (vybrané prodejny)

Totální sezona Zavzpomínejte na TOTÁLN! SEZONU SK Slavia Praha díky knižní podobě dokumentárního seriálu plné fotografií a rozhovorů. Více informací

Popis

Baletky mají dvě tváře. Tu přední, usměvavou a dokonalou, kterou vidí publikum. A pak tu odvrácenou, když zmizí za oponou — předpisový úsměv jim spadne a obličej se zkřiví do ztrhaného šklebu, protože se dusí. Při tanci totiž nemohou dýchat pusou. Třeští oči a lapají po dechu. Kdyby baletky někdo takhle nafilmoval, byla by to přehlídka utrpení. K tomu jsou ale trénované. Tak jako hlavní hrdinka tohohle příběhu. Každý den zažívá baletní dril jako v armádě. Ještě jí nebylo čtrnáct, a už je odbornicí na používání projímadel a zvracení, aby si udržela váhu, na ošetřování krvavých palců a stahování prsou. A do toho poznává klubový život v Praze. Jsou devadesátá léta, frčí perník a extáze a ona objevuje sex a zjišťuje, že má nevlastního bratra, který je úplně jiný, než by chtěla. A že její sen stát se baletkou a tančit ve zlaté kapličce se mění v noční můru.

Režisérka a tanečnice Miřenka Čechová vychází z vlastních zkušeností a deníkových zápisků. Její próza je sebeironickým, syrovým a nelítostným obrazem studií na taneční konzervatoři a pražského života v divokých devadesátých letech.

Sdílet 0

kategorie
E-knihy » Česká beletrie
Nakladatel
Paseka
datum vydání
2020
Jazyk
čeština
Počet stran
224

Bestseller v knihy Dobrovský

1388. v e-shopu | 2009. minulý týden | 441. nejlepší dosažené 12.04.2020

2. v E-knihy - Česká beletrie | 2. minulý týden | 1. nejlepší dosažené 06.04.2020

Hodnocení čtenářů

4.5 z 5 2 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 4 z 5 hvězdiček Milada Havránková

  četlo se dobře, jen to bylo moc krátké, možná šlo i některé části více rozvinout, je to námět na daleko více...

  E-kniha, Paseka, 2020,

 • 5 z 5 hvězdiček Blanka Peterková

  Skvěle napsané!! Pohled na baletní konzervatoř úplně jinak, než se většinou prezentuje... Byla jsem docela zasažená tím, co musí malé dítě vytrpět, když se chce stát profesionální baletkou. Nelítostný svět konkurence tanečního prostředí popsaný z vlastní zkušenosti autorky přesto není její ublíženou zpovědí, ale realisticky vyjádřenou peckou. Fakt super!

  Kniha, Paseka, 2020, 9788076370630

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora