Srpny E-kniha

Srpny E-kniha

E-kniha

 • Ihned ke stažení

Kam až jsme schopni kvůli tomu druhému zajít?  Daniela vyrůstá v rodině, kde ji místo lidí objímají úzkosti. Ty přicházejí s podivnou pravidelností — každý srpen. Slunečné dny pro ni nejsou příjemné, nýbrž bolestivé. Když pak na univerzitě potká Štěpána, myslí si, že svým nepříjemným létům konečně… Přejít na celý popis

Leoš Kyša: Sudetenland Severské krimi je minulostí. Leoš Kyša, známý pod pseudonymem František Kotleta, přichází se sudetským krimi! Devadesátá léta, vražda a alternativní historie. Jedna z nejočekávanějších a nejdiskutovanějších knih roku 2023 je tady! Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Kam až jsme schopni kvůli tomu druhému zajít? 

Daniela vyrůstá v rodině, kde ji místo lidí objímají úzkosti. Ty přicházejí s podivnou pravidelností — každý srpen. Slunečné dny pro ni nejsou příjemné, nýbrž bolestivé. Když pak na univerzitě potká Štěpána, myslí si, že svým nepříjemným létům konečně unikne. Netuší však, že téhle minulosti se utéct nedá. 

Jakub Stanjura v románu originálním způsobem otevírá závažné téma gaslightingu — zvláštní formy manipulace, která v oběti vyvolává pochybnosti o vlastní racionalitě, paměti i celkovém vnímání reality. 

 

–––

 

Jakub Stanjura ve své knize zcela výjimečným způsobem rozkrývá fungování vztahu mezi manipulátorem a jeho obětí a odhaluje mechanismy, které oběť do patologického vztahu přivedly a dál ji tam — navzdory veškeré racionalitě — udržují.
— Petra Dvořáková, spisovatelka 

 

Pro mě je gaslighting noční můrou. Představa, že něco prožiju a někdo jiný mě bude přesvědčovat o opaku, o tom, že si vymýšlím, že blouzním, mi připadá příšerná. Románem jsem na tyto manipulativní techniky chtěl poukázat.
 Jakub Stanjura, autor 

Sdílet 0

Nakladatel
Host
jazyk
čeština
Počet stran
183
datum vydání
1.01.2023

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.5 z 5 11 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

 • 5 z 5 hvězdiček Kateřina Svobodová registrovaný uživatel

  Jedna z nejlepších tohoto roku a to ještě ani není rok u konce! Výborné po jazykové i obsahové stránce, byť se rozhodně nejedná o snadné čtení. Je důležité tato témata v knihách otevírat.

  Kniha, Host, 2023, 9788027515615

 • 3 z 5 hvězdiček Petra H. registrovaný uživatel

  Útlá kniha na téma gaslightingu s velice silným zobrazením pocitů hlavní hrdinky, které vedou ke ztrátě identity. Líbí se mi pojetí názvu knihy - kontrast mezi nejvýraznějším měsícem v roce a jejími nejhoršími pocity… srpen za srpnem, rok za rokem…

  Kniha, Host, 2023, 9788027515615

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 229 Kč Nápověda