Tak pravil Zarathustra Audiokniha (mp3)

Přehrát ukázku

00:00

00:00

Audiokniha (mp3)

 • Ihned ke stažení

„Člověk je něco, co má být překročeno.“ Tak pravil Zarathustra s podtitulem „Kniha pro všechny a pro nikoho“ je nejslavnějším dílem geniálního německého filosofa a básníka Friedricha Nietzscheho (1844–1900). Sám autor jej neskromně považoval za myšlenkově nejhlubší dílo, které bylo kdy napsáno. Nemusíme s tímto hodnocením souhlasit, ale sotva se… Přejít na celý popis

Sarah Rivens: Zajatkyně Nezahrávej si s ďáblem a nedělej věci, kterých budeš litovat. Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

„Člověk je něco, co má být překročeno.“ Tak pravil Zarathustra s podtitulem „Kniha pro všechny a pro nikoho“ je nejslavnějším dílem geniálního německého filosofa a básníka Friedricha Nietzscheho (1844–1900). Sám autor jej neskromně považoval za myšlenkově nejhlubší dílo, které bylo kdy napsáno. Nemusíme s tímto hodnocením souhlasit, ale sotva se ubráníme dojmu, že máme před sebou cosi neobyčejného. Základní teze své filozofie zde autor podává vybroušenou formou filosofické básně. Úvahy o smrti Boha, vůli k moci a „nadčlověku“, jež Nietzsche vkládá do úst dávnému perskému prorokovi Zarathustrovi, budily v jeho době zděšení a pohoršení, a znepokojivě působí i na dnešního čtenáře. Výbor ze „Zarathustry“ v kongeniálním překladu Otokara Fischera vychází nyní jako audiokniha v podání Jaromíra Meduny. Překlad: Otokar Fischer Výbor: Petr Babka Režie: Lukáš Hlavica Hudba: Matěj Kroupa Produkce: Pavla Nohýnková Záznam zvuku, střih, mixáž a mastering: Dominik Budil Natočeno ve zvukovém studiu DAMU v Praze Friedrich Nietzsche (1844 - 1900) byl německý filosof, klasický filolog, básník a skladatel (i když jeho poezie a hudební kompozice byly zastíněny jeho pozdějšími filosofickými spisy). Sepsal řadu filosofických děl, která měla velký vliv na myšlení 20. století. Jeho hlavním tématem byla ostrá kritika evropského myšlení, zejména platónské tradice a křesťanské morálky, jimž Nietzsche vytýkal, že se staví proti síle tvořivého života a nakonec vedou k nihilismu. Jeho často aforisticky pojednávaná témata „smrti Boha“, „vůle k moci“ a „nadčlověka“ jsou dodnes předmětem diskusí a polemik. Jeho nejznámějším spisem je Tak pravil Zarathustra. Jaromír Meduna (1953) je český filmový, divadelní a dabingový herec. Strávil tři sezony v ostravském Divadle Petra Bezruče a po dvouleté zastávce v Příbrami následovalo období v Divadle F. X. Šaldy v Liberci: Od roku 1986 působil v Městských divadlech pražských. Od roku 2008 je členem hereckého souboru Divadle na Vinohradech. Ve filmu se objevil ve filmu Den pro mou lásku a ve snímku Člověk proti zkáze. Dosavadní největší příležitost na plátně dostal ve filmu Bizon z roku 1989. V televizi se objevil ve filmech Posel dobrých zpráv nebo Proč pláčeš břízo bílá.

Sdílet 0

Nakladatel
Audiostory
datum vydání
15.12.2017
Vazba
mp3
jazyk
čeština
Délka
06:11:01

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.0 z 5 5 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

 • 5 z 5 hvězdiček Eliška Kordulová registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Na čtení a pochopení je toto dílo poměrně těžké. Jazyk, jakým je dílo psáno i přeloženo, je popravdě jeden z nejzapeklitějších, co jsem kdy četla. Neočekávala jsem však nic jiného. Dílo je tímto velmi autentické. Nevím, zda by člověk, který filzofii, popř. přímo nihilismu moc času nevěnoval, věděl, z čeho Nietzsche vychází, ale určitě bych od čtení nikoho neodrazovala. Autor se občas naváží do určitých typů lidí, aby tím zvýraznil svou pointu, avšak mnohdy mi to osobně přišlo trochu komické a zasmála jsem se (např. když věřící lidi nazývá "vyznavači záhrobí"). Z knížky jde také docela dobře poznat, v jaké situaci se Nietzsche nacházel, když dílo psal. Byl u mnohého inspirován svým okolím, což se v díle ukazuje. Občas to půsosbilo jako fikce, jindy jako esej myšlenek, kterým dal autor volný proud. Pro mne osobně bylo zajímavé vidět, v čem se mohl inspirovat Hitler, když na základě filozofie o nadčlověku jednal potom politicky. Kniha je také plná zajímavých citátů, které člověka přinutí se nad popisovanou situací zamyslet. Shrnutí: jazyk složitý, ale když se na to člověk soustředí a filozofie ho baví, určitě to stojí za to.

  Kniha, 1400, 2021, 9788027704781

 • 5 z 5 hvězdiček Matěj Krátký registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl.

  Kniha, 1400, 2021, 9788027704781

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 139 Kč Nápověda
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora